ULTRASZILINA.SK | ,


MFK Dubnica – MŠK ŽILINA
Sobota, 12.September 2009  19:30

Dubnica – Zo Žiliny o 17:30 vlakom vyráža asi 60 fanúšikov. Ďalší fans sa vybrali po vlastnej osi autami a autobusmi. Cesta prebieha ako vždy. Niekto si ju kráti pitím, niekto spievaním, niektorí diskutujú o plánoch na zápas s Dunajskou Stredou. Do Dubnice prichádzame okolo 18:45 a dávame hlasito vedieť, že sme neprišli na výlet, ale fandiť svojmu klubu.

 

Po krátkom pochode sa dostávame pred štadión, kde si kupujeme vstupenky na hlavnú tribúnu a presúvame sa do neďalekej krčmy pri štadióne, pri ktorej sa pije, spieva, bubnuje a graduje super nálada, takže už vieme, že na štadióne bude veselo. Okolo 19:15 sa presúvame na tribúnu, všetko prebieha ľahko. Všimli sme si, že SBS sa po minulom zápase nepoučila, čiže keby sme mali pri sebe granáty, bazuky a ďalšiu pyrotechniku, tak sa to dostane na štadión a bolo by doma zas veselo :) . Pri nástupe hráčov spúšťame prvý chorál a začína sa slušne fandiť. Jeden chorál strieda druhý, ľudia sa bavia a zažívame niečo nádherné, čo sa na výjazdoch Žiliny často nevidí.

 

Futbal v prvom polčase nič moc, akurát Heco Dúbravka ukázal svoju skrytú silu a zabránil prinajlepšom dvom gólom. Polčas sa končí bezgólovou remízou.

 

Začiatok druhého polčasu pripomína prvý, ale support trošku upadá. Na ihrisku vidno viac šancí, ale neboli premenené. Až v 78. min. premieňa šancu náš hrdina Ivo Lietava a na tribúne vypukla veľká radosť. Spieva sa “MŠK Žilina, na Slovensku najlepšia”. Onedlho rozhodca píska koniec zápasu a hráči sa opäť predviedli v pozitívnom svetle, keď prišli a poďakovali sa tak, ako po zápase s Prešovom.
 

Cesta domov prebieha pokojne až na pár konfliktov, ktoré sa vyriešili. Do Žiliny prichádzame okolo 22:40. Niekto ide domov spať, niekto do mesta na disco a ďalši pokračujú v maratóne v pití.

 

Poďakovanie patri skupinám Disco Boys, Taxi Boys, Semper Fidelis, North Brigade, Ultras Zilina a všetkým, ktorí sa zúčastnili.Ostatné :

17.5. 2011 MFK Dubnica – MŠK ŽILINA
7.3. 2011 MŠK ŽILINA – MFK Dubnica
19.9. 2010 MFK Dubnica – MŠK ŽILINA
6.5. 2010 MFK Dubnica – MŠK ŽILINA
28.2. 2010 MŠK ŽILINA – MFK Dubnica
26.5. 2009 MŠK ŽILINA – MFK Dubnica
14.3. 2009 MFK Dubnica – MŠK Žilina


Diskusia
Pre prídávanie príspevkov musíte byť prihlásený. V prípade že účet nemáte vytvorený, založiť si ho môžete tu.