ULTRASZILINA.SK | ,


MŠK ŽILINA – MFK Dubnica
Utorok, 26.Máj 2009  17:30

ŽILINA - Posledný domáci zápas sezóny sa pod Dubňom niesol v pohodovej atmosfére. O nič už nešlo, iba o futbal a pekné akcie. A tých sme si užili dosť. Fanúšikov na posledný domáci duel v sezóne prišlo aj napriek voľnému vstupu na dve tribúny iba okolo 2500. Paradoxne to bola najvyššia návšteva kola.

 
V zostave sa po prvý raz v sezóne objavil Beninčan Bello a zapísal sa skvelo. Dal dva góly, nastrelil brvno, prihral na tretí gól Adymu a jednoznačne ukázal, že má na to, aby obliekal dres prvého tímu.
 

Škoda, že bol viackrát počas necelých troch rokov, čo je v Žiline zranený, nemuseli sme sa možno v útoku trápiť. Martin Dúbravka v bráne tiež ukázal dobrý prehľad, určite sa netreba báť ho vytiahnuť viackrát do brány. Adauto dal dva góly, Rilke pridal jeden, padlo sedem gólov a každý musel odísť z futbalu s dobrým pocitom. Hráči sa na poďakovanie fans vykašľali aj tentoraz, v poslednom domácom dueli v sezóne. Veľká hanba, “páni futbalisti”! Za to, čo vám nejeden fanúšik v tejto sezóne obetoval, nemáte ani toľko úcty, aby ste si prišli s ním podať ruku. Ešte máte šancu napraviť to v Dunajskej Strede.

 

Zápas s Dubnicou mal však aj príchuť nostalgie. Pri nástupe na trávnik fanúšikovia na severnej rozprestreli transparent s nápisom: BENDŽI VĎAKA!! NEZABUDNEME!! Po päť a pol roku sa so žilinským dresom lúčil stopér Benjamín Vomáčka, ktorý odchádza do Slavie Praha, ale srdcom ostáva Žilinčan. “Chcel by som sa poďakovať divákom za rozlúčku, ktorú mi pripravili, bola to pekná bodka za mojou žilinskou etapou vo futbalovom živote,” povedal Bendži po zápase, v ktorom ho pri striedaní v 80. minúte vyprevádzalo publikum potleskom v stoji.

 

Sám ostal z toho prekvapený. “Som stopér, nie som útočník a nie som zvyknutý na standing ovation. Zažil som to po prvý raz v živote. Je to krásne a veľmi pekne za to všetkým fanúšikom ďakujem, bol to nádherný pocit. Môj posledný zápas bol taký, ako celé moje pôsobenie v Žiline. Hralo sa mi dobre a aj keď tam boli chyby, rovnako ako v mojej kariére v MŠK, užívali sme si to spoločne hráči, tréneri aj diváci. Zažil som v Žiline päť a pol roka nádherného futbalu, aký som nikde predtým nehral s najlepšími hráčmi na Slovensku. Dúfam, že aj v Slávii ma čaká niečo podobné. Do Žiliny sa budem vďaka priateľke vracať aj neskôr a verím, že aj na výborný futbal, ktorý sa tu bude hrať,” doplnil Bendži, ktorý sa po zápase osobne poďakoval na štadióne divákom a s viacerými ťapol.Ostatné :

17.5. 2011 MFK Dubnica – MŠK ŽILINA
7.3. 2011 MŠK ŽILINA – MFK Dubnica
19.9. 2010 MFK Dubnica – MŠK ŽILINA
6.5. 2010 MFK Dubnica – MŠK ŽILINA
28.2. 2010 MŠK ŽILINA – MFK Dubnica
12.9. 2009 MFK Dubnica – MŠK ŽILINA
14.3. 2009 MFK Dubnica – MŠK Žilina


Diskusia
Pre prídávanie príspevkov musíte byť prihlásený. V prípade že účet nemáte vytvorený, založiť si ho môžete tu.