ULTRASZILINA.SK | ,


MFK Dubnica – MŠK Žilina
Sobota, 14.Marec 2009  17:20

Dubnica nad Váhom - Na výjazd do Dubnice sa vždy žilinskí fans tešia. V hľadisku aj na trávniku majú žltozelené farby väčšinou prevahu a hoci viacerí fanúšikovia šošonov na tribúnach aktívne nefandia, tí v sektore hostí sa o to vždy snažia maximálne. Inak tomu nebolo ani v sobotu, akurát hráči MŠK si na trávniku vybrali ďalší zo svojich slabých dní, ktorých je v poslednom čase akosi priveľa.

 

Dubnicu mali ak nie zvalcovať, tak minimálne nad ňou aspoň o gól vyhrať. Lenže domáca omladina vybavila zápas za tri minúty! Ale poďme sa venovať tomu, čo nás všetkých spája, fandeniu. To bolo v Dubnici na jednotku, síce bez hviezdičky, ale bolo. Približne 200 ľudí v sektore hostí od úvodu hnalo svojich miláčikov dopredu, chorále podporované megafónom a bubnovaním sa striedali ako na bežiacom páse, niektoré sa niesli štadiónom aj päť a viac minút. Fandenie bez prestávky bolo úplne skvelé a ak by to vyzeralo takto na každom zápase Žiliny, bolo by to parádne. Pozitívne je, že sa chytajú aj nové chorále, takže fandenie je čoraz pestrejšie. Vidno, že šošoni sú kmeň učenlivý.

 
Ďalším plusom dubnického zápasu bolo spojenie sa viacerých skupín a skupiniek do jedného kotla, čo ihneď vyznelo oveľa lepšie ako hra na “kričme si každý svoje”, ktorú sme sa donedávna hrali. Vďaka všetkým, ktorí sa spojili, snáď to nebolo naposledy.
 
Support žilinských fans mal aj svetelnú kulisu. Cieľavedomá kontrola pri vstupe do sektora hostí totiž umožnila vytvoriť v druhom polčase na štadióne menšiu pyro show. Žiaľ, niektorí fans sa neudržali na uzde a akonáhle zbadali atletický ovál, snažili sa prekonať svoje doterajšie vrhačské maximá. Väčšina pokusov končila na tartanovej dráhe, čo si však viacerí v danom momente neuvedomovali, pretože zlosť zo zlého výkonu a výsledku bola väčšia. Niektorí kvalitní vrhači však svoje náčinie zahodili až za tartanovú výseč, našťastie sa pri ich pokusoch nikto nezranil. Rovnako bez zranení sa zaobišlo aj hádzanie úlomkov sedačiek, ktoré podaktorí pri skákaní v sektore zlomili a pri nepriaznivom stave pre žilinské farby nimi obhadzovali SBS. Pokuta zrejme náš klub neminie, aj preto by si všetci mali uvedomiť, že týmito somarinami klubu vôbec nepomôžeme. Fandením áno, vandalizmom nie.
 
K benevolencii miestnych usporiadateľov treba podotknúť, že v sektore sa bežne prechádzali ľudia so sklenenými pohármi alebo fľašami piva v ruke, čo je asi slovenská corgoňligová rarita. V dobe, keď fanúšikov na každom kontrolujú pri vstupe do sektoru hostí pomaly röntgenom, sa dubnická SBS iba pokojne dívala na to, ako ľudia pokojne popíjajú pivo z fliaš. Iný kraj, iný mrav, ale rovnaká súťaž.
 

Futbalisti nám po zápase síce prišli dvakrát poďakovať za podporu, ale iba z úctivej vzdialenosti, čím si nás určite neudobrili. Ak sa mienia za našu podporu v zápasoch tváriť, že im vadí po zápase podať si s nami ruky, tak ich upozorňujeme, že sa to môže obrátiť proti nim. Ani jeden jarný zápas totiž neurobili smerom k nám, svojim fanúšikom, pekné gesto. Futbal nie je iba o výhrach a my to vieme.

 
My sme tí, čo budú za žilinské farby bojovať v hľadisku aj vtedy, ak naše mužstvo bude hrať piatu ligu. Ale to isté chceme aj od hráčov na trávniku. Aby aspoň na dve hodiny v týždni urobili nám i sebe radosť a spestrili nám víkend.
 
V nedeľu hrá v Žiline Dunajská Streda. Nikomu spod Dubňa asi netreba vysvetľovať, aký dôležitý tento duel pre naše farby bude, takže všetci v nedeľu na štadión pod Dubňom a VŠETCI ZA ŽILINU!!!

 

PS: V buse a v sektore sa dokopy vyzbieralo na megafón a choreo cca. 88 €. Budú použité zmysluplne, za to ručíme. Vďaka všetkým, čo prispeli, ceníme si to.Ostatné :

17.5. 2011 MFK Dubnica – MŠK ŽILINA
7.3. 2011 MŠK ŽILINA – MFK Dubnica
19.9. 2010 MFK Dubnica – MŠK ŽILINA
6.5. 2010 MFK Dubnica – MŠK ŽILINA
28.2. 2010 MŠK ŽILINA – MFK Dubnica
12.9. 2009 MFK Dubnica – MŠK ŽILINA
26.5. 2009 MŠK ŽILINA – MFK Dubnica


Diskusia
Pre prídávanie príspevkov musíte byť prihlásený. V prípade že účet nemáte vytvorený, založiť si ho môžete tu.