ULTRASZILINA.SK | ,


MŠK ŽILINA (U19) – Spartak Trnava (U19)
Pondelok, 9.September 2013  15:01

ŽILINA – V sobotu sme v hojnom počte cca 120 skalných navštívili zápas dorasteneckej ligy medzi Žilinou a Trnavou. V Závodí to malo byť pekne sobotné futbalové dopoludnie, bohužiaľ vďaka správaniu sa rozhodcu a delegáta zápasu, ale hlavne zbytočnému incidentu zo záveru zápasu, to dopadlo presne naopak.

 

Fandenie počas zápasu bolo parádne, najmä druhý polčas sa celý kotol sa dobre bavil a hnal chalanov za víťazstvom v zápase.  Od 27. minúty sme viedli gólom Káčera a všetko smerovalo k tomu, že v tomto zápase zvíťazíme a chalani si pripíšu ďalšie tri body do tabuľky. Z miery nás ani hráčov nevyviedli ani polčasové “čachre” hostí a delegáta zápasu, ktorí sa vyjadrili, že ak zaznejú v druhom polčase vulgarizmy na hosťujúcich hráčov, odídu z ihriska a zápas bude skontumovaný v prospech Spartaka.

 

Napriek tomu, že túto podmienku sme považovali za nezmyselnú, rozhodli sme sa vypustiť z repertoára klasické anti-spartakovské chorále, aby sme zbytočne nepoškodili našich hráčov, a nedali nikomu zámienku pre predčasné ukončenie zápasu. Bohužiaľ túto situáciu veľmi radi využili hosťujúci hráči na provokácie a zákerné fauly na našich hráčov, ktoré zostali nepotrestané. Vrcholom bola boxerská vložka trnavského brankára , keď udrel do tváre Čmelíka, za čo dostal iba žltú kartu.

 

 

Napriek tomu, že rozhodca odpískal pokutový kop, emócie boli kvôli brutálnemu zákroku a neudeleniu červenej karty v tejto vypätej situácii veľmi vyhrotené a na rozhodcu aj Spartakovcov sa spustila spŕška nadávok. Čiastočne to vyprovokoval opäť brankár Trnavy, keď úmyselne kopol loptu medzi nás. Následne údajne rozhodcu zasiahla plastová fľaša, na čo predčasne ukončil zápas. Pri odchode z ihriska už boli emócie maximálne vybičované. Zápas sa tak pravdepodobne skončí za zeleným stolom a to v prospech Trnavy, čo nás veľmi mrzí a touto cestou sa chceme žilinským futbalistom ospravedlniť. Viac k tomuto incidentu si prečítate nižšie v oficiálnom vyhlásení OZ Žilinskí Fanatici.

 

 

Oficiálne stanovisko Občianskeho Združenia Žilinskí Fanatici k incidentu z 89. minúty zápasu MŠK Žilina (U19) – Spartak Trnava (U19) z dňa 09.09.2013:

 

V 89. minúte spomínaného zápasu údajne zasiahla rozhodcu plastová fľaša, hodená z krytej tribúny, na základe čoho bol zápas predčasne ukončený. Klub MŠK Žilina vydal k tomuto incidentu nasledové STANOVISKO.

 

OZ Žilinskí Fanatici (ďalej len OZ ŽF) rovnako odsudzuje tento hlúpy čin, ktorý poškodil nielen hráčov žilinského dorastu a futbalový klub MŠK  Žilina, ale aj nás, OZ ŽF a jeho dobré meno. Touto cestou sa pripájame k trestnému oznámeniu na neznámeho páchateľa a budeme určite radi, ak sa tento incident vyšetrí. Zároveň však odmietame akékoľvek obvinenia zo strany klubu na našu adresu, že išlo o úmyselný, či dokonca plánovaný čin. Negatívne emócie vyplynuli z toho ako pískal rozhodca a išlo o čin jednotlivca (každý dospelý človek zodpovedá za svoje správanie), ktorý možno ani nie je členom OZ ŽF. Vyjadrenie na stránke mskzilina.sk tak berieme ako ničím nepodložené a zavádzajúce a zároveň ako súčasť dlhodobej negatívnej kampane zo strany klubu voči OZ ŽF a jeho sympatizantom, ktorá je odplatou za naše postoje k niektorým krokom klubu z minulosti.

 

Na záver len jedna krátka poznámka. Zápas bol ovplyvnený silnými emóciami. Rozhodcovia ani hráči hostí nečakali tak búrlivú atmosféru, veď kde na zápas dorastu príde 200 divákov, z toho 120 skalných, ktorí fanaticky povzbudzujú svoj tím po celý zápas … Pristupovali by však rozhodca, delegát a hlavne klub MŠK Žilina k tomuto incidentu rovnako, ak by sa tento incident odohral bez našej prítomnosti? Odsúdili by všetkých divákov na tribúne? Ukončil by rozhodca zápas, ak by na ňom bolo prítomných 10 divákov namiesto viac ako stovky skalných ultras? Rozhodcovia sa cítili podľa ich vyjadrenia v búrlivej atmosfére ohrození a zápas nezvládli (alebo zvládnuť nechceli). To, že sme nechcení na zápasoch A-tímu a musíme svoju vernosť ku klubu dokazovať na takýchto zápasoch dorastu, je však dôsledok vojny klubu s vlastnými skalnými. Tam sú korene aj celá podstata problému, nie v jednej hodenej fľaši … idioti sa nájdu všade.

 

 

 Ostatné :

25.8. 2013 MŠK ŽILINA (U19) – Tatran Prešov (U19)
20.8. 2012 MŠK ŽILINA (U19) – Tatran Prešov (U19)


Diskusia
Pre prídávanie príspevkov musíte byť prihlásený. V prípade že účet nemáte vytvorený, založiť si ho môžete tu.