ULTRASZILINA.SK | ,


MFK Ružomberok – MŠK ŽILINA
Utorok, 15.Máj 2012  11:12

ŽILINA – Jarná časť nám pomaly ale isto graduje k svojmu záveru. Po skvelom finále pohára sme absolvovali ďalší vlakový výjazd, tento raz do neďalekého Ružomberka. Ten je tradičnou výjazdovou destináciou pre množstvo Žilinčanov, preto je škoda, že v boji o titul prišlo chalanov podporiť iba cca 350 fanúšikov. Aj keď, kto bol, určite neľutuje.

 

Hlavná skupina vycestovala vlakom s príchodom do Ružomberka už dve hodiny pred zápasom. Nezanedbateľná časť cestovala aj ďalším osobákom a hlavne autami. Vďaka opatreniam klubu MŠK Žilina, na ktoré už nadávajú aj policajné zložky, a neschopnosti domácich usporiadateľov, nastal pred zápasom slušný chaos.

 

 

Na východnú tribúnu odmietli pustiť, respektíve predať lístok každému, kto nemal v občianskom bydlisko alebo miesto narodenia Ružomberok. Dokonca aj ľudí bez klubových farieb, ktorí jasne deklarovali, že nejdú do sektora hostí a nemajú nič spoločné s MŠK. Ujo vysoký asi 165cm, ktorý vďaka svojej prestížnej uniforme mestského policajta meral snáď tri metre, nás odporučil na opačnú tribúnu.

 

Tam predávali lístky všetkým, no ďalší uniformovaný pajác sa rozhodol nepustiť nikoho na tribúnu. Dokonca ani bežných žilinských divákov, ktorí už roky chodia do Ružomberka medzi domácich. Na prevažne starších chlapov si následne privolali posily mestskej aj štátnej polície. Po tejto komédii nás odporučili na sektor hostí, ktorý bol opäť vyhradený pre ľudí bez kariet.

 

 

V ňom sa nás zišlo 3x viac ako fanúšikov, ktorí si zakúpili lístky oficiálne cez MŠK a boli podobne ako v Bystrici presunutí do susedného sektora. Komédia na entú. Ale poďme k samotnému zápasu. Prvopolčasový support môžeme zhrnúť do stručného “fanatizmus ako má byť”. Zapájalo sa aj veľa ľudí, ktorí s nami necestovali a “vyskytli” sa v našom sektore len vďaka opatreniam domácich, no nemali problém sa baviť tiež a hučať väčšinu zápasu.

 

Ku koncu polčasu vsietil víťazný gól Pišta Leitner, čím spustil veľkú eufóriu a naštartoval nás k maximálnemu výkonu. Keď už bol aj Predseda zavesený na plote a hecoval ostatných, aby fandili, to o niečom svedčí :-)) Druhý polčas bol trošku slabší, napriek tomu sme sa bavili až do konca a tento výjazd patril k tým najlepším v tejto sezóne. Po zápase sme si užili ďakovačku s hráčmi a špeciálne s nesmelým Pištom Leitnerom.

 

 

Na sektore okrem vlajky NB a Zetkárov visela aj divízna vlajka chalanov z Partizánskeho a nová vlajka Góralu. Poliaci nás opäť prišli podporiť na zápas, tento raz 2 autá, za čo im patrí veľká vďaka! V Ružomberku nás teda bolo 350, domáci kotol mohol byť odhadom 70 členný. Ružomberčania fandili celý zápas a dá sa povedať, že úrovňou fandenia sú už lepší ako taká Bystrica.

 

__________

Negatívnym momentom zápasu bol popri správaní sa zakomplexovaného Masaryka, na ktorom evidentne zanechalo stopy pôsobenie v Slovane a fakt, že je rodený Trnavčan, aj vhodenie silvestrovskej pyrotechniky vedľa ihriska počas prvého polčasu, ktorá takmer zranila nášho brankára Maťa Krnáča. Podľa dostupných informácií prebieha vyšetrovanie tohto incidentu, ktorý OZ Žilinskí Fanatici rázne odsudzuje, nakoľko podobné incidenty k futbalu rozhodne nepatria.

 

 

 Ostatné :

13.4. 2018 MFK Ružomberok – MŠK ŽILINA
24.10. 2016 MFK Ružomberok – MŠK ŽILINA
24.7. 2016 MŠK ŽILINA – MFK Ružomberok
23.3. 2015 MFK Ružomberok – MŠK ŽILINA
5.3. 2012 MŠK ŽILINA – MFK Ružomberok
22.9. 2011 MFK Ružomberok – MŠK ŽILINA
25.4. 2011 MFK Ružomberok – MŠK ŽILINA


Diskusia

4 príspevkov k článku “MFK Ružomberok – MŠK ŽILINA”

 1. Napísal patkan, 15. Máj 2012 23:07:

  vsetkym tupym slovakom chcem odkazat len jedno : ked sa chcu opicit po trapnych anglicanoch ci nebodaj americanoch ktory chodia na futbal s pukancami a s roztlieskavatkami v rukach tak nech sa tam prestahuju pretoze kazdy spravny fanusik vcetne mna ma rapravu atmosferu aka sa da vidiet v brazilii argentine v polsku alebo na balkane ! ja chodim na futbal do ziliny od roku 1992 a nebude mi urcovat to co mam robit nikto kto chodi na futbal par rokov a len preto ze zilina ma uspech ! pravy fanatik a patriot chodi na futbal kvoli svojmu klubu a nie kvoli tomu aby vyvetral zenu a deti…ako priklad vam posielam linka na pravu futbalovu atmosferu ktoru cely sved obdivuje a na tieto zapasy sa chodia pozerat ludia z celeho sveta (pravy fanusici od srdca) ! takze pani popcornaci vitajte na marakane sever-crvene zvezda beograd ! toto je to co na slovensku chyba a nie trapny sedlaci co piju kofolu a tvaria sa ze su treneri a chodia na futbal iba preto lebo sme na spici tabulky…link :http://www.youtube.com/watch?v=UzCGqw5WoRo

  Thumb up 7 Thumb down 4


 2. Napísal patkan, 15. Máj 2012 23:10:

  to som reagoval na chtrakov zo stranky mskzilina.sk ktori si zmylili nase slovanske korene s trapnymi anglosanmi !

  Thumb up 4 Thumb down 0


 3. Napísal henesi, 16. Máj 2012 10:50:

  PRESNE TAK :))

  Thumb up 3 Thumb down 0


 4. Napísal FANATIK77, 16. Máj 2012 12:46:

  presne tak jebať na vaš moderny futbal to možte chodiť do divadla alebo do opery a nie na futbal
  AGAINST MODERN FOOTBALL

  Thumb up 1 Thumb down 0


Pre prídávanie príspevkov musíte byť prihlásený. V prípade že účet nemáte vytvorený, založiť si ho môžete tu.