ULTRASZILINA.SK | ,


MŠK ŽILINA – Vion Zlaté Moravce
Utorok, 13.September 2011  17:03

ŽILINA – Po reprezentačnej prestávke, počas ktorej dostali naši reprezentanti poriadnú „facku“ od Arménov (0:4!), sme privítali na domácej pôde Zlaté Moravce. Po dlhom čase sme sa opäť mohli vrátiť na prvé miesto tabuľky, no túto šancu sme zahodili..

 

Do zápasu vstúpili lepšie hostia, ktorí sa ujali vedenia už v 6. minúte. Naši veľa kazili a až v druhej polovici prvého dejstva sa konečne rozbehli. Výsledkom bol vyrovnávajúci gól z hlavičky Tomáša Majtána v 41. minúte. Druhý polčas sa niesol viac-menej v žilinskej réžií, no po chybe sme v 76. minúte inkasovali gól na 1:2 a prekvapujúci výsledok bol razom na svete. Konečnú remízu 2:2 zachraňoval až v nadstavenom čase Patrik Mráz. 

 

120-členný kotol si spolu s hráčmi a zvyškom štadióna uctil pred zápasom minútou ticha pamiatku Pavla Demitru, kapitána hokejovej reprezantácie, ktorý tragicky zahynul pri havárií lietadla v ruskom Jaroslavli. Na severe visel počas celého zápasu transparent R.I.P. Demo a pri minúte ticha bola odprezentovaná kartónovačka – číslo 38, ktoré nosil Demitra na drese.

 

 

Fandenie bolo od úvodu na veľmi dobrej úrovni, no postupne akoby ľuďom v kotli dochádzali sily (alebo chuť fandiť?) a úroveň fandenia skĺzla do priemeru. V 38. minúte sa symbolicky skandovalo meno Pavla Demitru, po ktorom nasledoval asi minútový potlesk celého štadióna. 

 

Druhý polčas mal lepšie, ale aj horšie pasáže. Paradoxne nás k hlasitému supportu vyprovokovala domáca usporiadateľská služba, ktorá sa vyznamenala zhabaním obojručky, na ktorej bol poburujúci a priam šokujúci nápis „YOUNG TEEN PORN“ a obrázok krásnej devy. Pod Dubňom už nie je dovolá ani recesia :( Chcelo by sa napísať “against modern football”, ale tu skôr pasuje “za zdravý rozum” … 

 

Po zápase sme sa ešte pozdravili, ako už tradične vo vzájomných zápasoch s Moravcami, so žilinským odchovancom Martinom Kuciakom a zatlieskali našim hráčom aspoň za bojovnosť, ktorú preukázali v závere stretnutia, keď im hrozila ďalšia blamáž na domácom trávniku.

 

Foto: Ján GrajciarikOstatné :

2.3. 2017 MŠK ŽILINA – FC ViOn Zlaté Moravce/Vráble
25.9. 2016 FC ViOn Zlaté Moravce/Vráble – MŠK ŽILINA
22.11. 2014 FC ViOn Zlaté Moravce – MŠK ŽILINA
27.3. 2012 Vion Zlaté Moravce – MŠK ŽILINA
6.4. 2011 MŠK ŽILINA – Vion Zlaté Moravce
21.3. 2011 MŠK ŽILINA – Vion Zlaté Moravce
16.10. 2010 Vion Zlaté Moravce – MŠK ŽILINA


Diskusia
Pre prídávanie príspevkov musíte byť prihlásený. V prípade že účet nemáte vytvorený, založiť si ho môžete tu.