ULTRASZILINA.SK | ,


Góral Żywiec – GKS Jastrzębie
Utorok, 30.August 2011  20:20

Żywiec – Počas uplynulej stredy odohral družobný Góral najväčší zápas za dlhé roky, keď po ôsmych rokoch zavítali do Żywca fanúšikovia z Jastrzębia. Napriek tomu, že zápas pripadol na stredu a do poslednej chvíle robila polícia obštrukcie a  nebolo isté, či sa zápas vôbec odohrá, zavítalo na štadión Górala približne 130 hostí (+2 vlajky). Domácich bolo viac ako 300, vrátane 33 fanúšikov zo Žiliny. 

 

 

Zápas sa tak odohral pred – na IV. ligu – veľmi početnou kulisou.  Domáci mali na úvod zápasu pripravenú “argentínu” a počas zápasu vyvesili 5 vlajok, vrátane transparentu “Miała być druga Irlandia – Jest druga Białoruś” (Malo byť druhé Írsko – Je druhé Bielorusko), ktorý bol reakciou na domácu politickú situáciu a “hon na čarodejnice”, ktorými sú v tomto prípade futbaloví fanúšikovia, nesúci vinu za všetko zlé, čo sa v krajine deje. Transparent musel byť podľa očakávaní na pokyn delegáta zvesený.

 

 

Oba tábory fandili počas celého zápasu, napriek menšiemu počtu predviedli veľmi hlasný “doping” najmä hostia z GKS.  Pekný moment nastal v priebehu druhého polčasu, keď oba tábory spievali spoločne “Donald matole, twój rząd obalą kibole!” a neskôr aj “Zawsze i wszędzie, policja jebana będzie.” a napriek veľkej rivalite si navzájom zatlieskali. 

 

 

Zápas skončil remízou 1:1, keď jeden z domácich futbalistov nepremenil penaltu.  Tabuľku ligy s výsledkami aj s rozpisom zápasov nájdete TU. Info o predzápasovom posedení pri kávičke TU.  Fotogalériu zo zápasu nájdete TU.

 

Vďaka za pohostenie, Góral & Žilina! Ostatné :

12.8. 2015 Góral Źywiec – Maksymilian Cisiec
5.3. 2015 Halový turnaj Kibiców Górala Żywiec
16.10. 2012 Góral&Žilina – Oslava 10 rokov družby!
8.4. 2012 GKS Jastrzębie – GÓRAL ŻYWIEC
2.5. 2010 GÓRAL ŻYWIEC – Tempo Puńców


Diskusia
Pre prídávanie príspevkov musíte byť prihlásený. V prípade že účet nemáte vytvorený, založiť si ho môžete tu.