ULTRASZILINA.SK | ,


FK Senica – MŠK ŽILINA
Pondelok, 8.August 2011  13:00

Senica – Včera sme hrali zápas na Záhorí. Našim súperom bol miestny tím FK Senica, známy svojou dlhoročnou tradíciou a silnou fanúšikovskou základňou. Senica je takou slovenskou obdobou svojho nedávneho súpera z EL  - klubu Scheiß Red Bull Salzburg. Domáci ukázali ako funguje “moderný” klub už pri cene vstupeniek, do nekrytého sektoru hostí nám ponúkli lístky v cene 5€, zatiaľ čo domáci platia do obdobného sektora 2€. Veľký peniaz to rozhodne nie je, ale už len z princípu sme sa rozhodli ísť pod krytú tribúnu k domácim horkokrvným fanatikom.   

 

Náš počet sa nakoniec vyšlphal na cca 50. S určitými prestávkami sa odfandil celý zápas. Keď sme prestávali vládať, dokázal nás vždy, aj keď asi nechtiac, vyhecovať miestny hlásateľ :-). Inak  sa počas zápasu na tribúnach nedialo nič mimoriadne – šponeri v usporiadateľských vestách nás oddelili od domácich, zabavili nám kukuricu, ktorú niektorí dostali doma na desiatu atď.  - jednoducho typický prvoligový zápas.  Nie len s ohľadom na včerajšok možno konštatovať, že umelé dedinské kluby s umelou fanúšikovskou základňou, tak ako Senica, rozhodne do ligy nepatria.

 

Solídnu úroveň mala včera aspoň samotná hra, naši v daždivom počasí hrali pekný kombinačný futbal a domácich s prehľadom prehrávali. Už v 6. minúte otvoril skóre svojim druhým ligovým gólom v drese Žiliny Peter Šulek a v 59. minúte z dorážky zvýšil na 2:0 Ceesay. Seničania neskôr znížili, no v hektickom závere sme výhru 2:1 udržali.

 

Vďaka za výkon na ihrisku, vďaka všetkým, ktorí cestovali do Senice. O týždeň máme doma Trenčín a ďalší víkend hostíme Trnavu. Atmosféra je dobrá od úvodu jesennej časti, herný prejav sa zápas od zápasu zlepšuje tiež. Potrebujete niekto ešte špeciálnu pozvánku na najbližšie zápasy?

 

foto: marianbazala

 Ostatné :

13.8. 2017 MŠK ŽILINA – FK Senica
21.2. 2017 FK Senica – MŠK ŽILINA
20.9. 2016 Ultras víkend: MŠK ŽILINA – FK Senica / MsHK ŽILINA – MHC Martin
24.11. 2015 FK Senica – MŠK ŽILINA
9.5. 2012 Finále SP: FK Senica – MŠK ŽILINA
6.11. 2011 MŠK ŽILINA – FK Senica
30.4. 2011 MŠK ŽILINA – FK Senica


Diskusia

Jeden príspevok k článku “FK Senica – MŠK ŽILINA”

  1. Napísal Damien, 8. August 2011 18:43:

    bol som na to zapase sa pozriet ved som si nemohol nechat ujst žilinu a musim pochvalit fandenie hostujuci fanklub od ktoreho by sa mali učit domaci ktory asi nevedia že sa na fotbale nefandí BUBNAMY ale sa spievaju chorály :D

    Thumb up 15 Thumb down 1


Pre prídávanie príspevkov musíte byť prihlásený. V prípade že účet nemáte vytvorený, založiť si ho môžete tu.