ULTRASZILINA.SK | ,


MŠK ŽILINA – Chelsea FC
Štvrtok, 16.September 2010  8:27
ŽILINA – Stredajší večer sa zapísal do histórie nielen klubu, ale aj fanúšikov, nakoľko sa prvýkrát v histórií hrala pod Dubňom Liga majstrov. Premiéru v skupinovej fáze sme si všetci predstavovali určite trošku inak a málokto by povedal, že pod tým Dubňom skončíme doslova. Ale poďme pekne poporiadku.


Aj napriek „anglickému“ počasiu, ktoré vládlo v meste už od rána, sa terasy na Mariánskom námestí celkom slušne zaplnili. Sem-tam bolo počuť nejaký ten chorál, či už z domáceho, alebo hosťujúceho tábora. Pár minút po 19. sa začalo plniť aj námestia A.Hlinku, kde sa zoskupovali ľudia odhodlaní vyjadriť svoj nesúhlas.

 
Okolo pol ôsmej sa približne 300 fanúšikov, ktorí odmietajú súčasnú politiku klubu vo vzťahu k všetkým fanúšikom, vydalo z Hlinkovho námestia na pochod smerom ku štadiónu. Protiteroristická jednotka polície nám robila doprovod v domnení, že chceme ísť demolovať štadión či niekoho biť :-)) Keď pochopili smer našej cesty, odpojili sa a nechali nás ísť sa zabávať. Pod Dubňom sa počas zápasu rozpútala menšia fiesta, ľudia sa bavili, spievali, skákali. Robili presne to, čo by mal fanúšik robiť na tribúnach bez toho, aby mu v tom niekto bránil. Z nášho miesta bolo veľmi slušne vidieť aj na štadión, takže sme mohli popri fandení sledovať aj dianie na trávniku. Spestrené to bolo všetko menším občerstvením a pyrom na dotvorenie atmosféry. V 30. minúte bolo odprezentované 25 metrové igelitové choreo AGAINST MODERN FOOTBALL, ktoré bolo podsvietené niekoľkými bengálmi. Počas polčasovej prestávky sa väčšina presťahovala ku štadiónu medzi severnú a západnú tribúnu, kde sa celý večer zavŕšil fandením v tesnej blízkosti štadióna.
 

Pár slov k dianiu na tribúnach štadióna

 

Večer popri ostrovnom počasí dominovali aj anglickí hráči, keď pomerne suverénnym spôsobom vyhrali u nás 1:4. Naši vyslovene nesklamali ale v konečnom dôsledku sa ráta výsledok. Niečo podobné sa dialo bohužiaľ aj na tribúnach. Atmosféra neprišla, asi na ňu nezostal lístok. Inak sa ani nedá opísať 90-minútové (ne)fandenie viac ako 10 000-ového publika. Časť fanúšikov Žiliny, ktorá sa rozhodla ísť na zápas sa snažila o atmosféru, no mali to veľmi ťažké, keďže maďarskí turisti či českí Chelsea fans veľa našich pokrikov nepoznajú. Ak je naše vedenie spokojné s tým, že po celý čas na štadióne dominovali akurát blesky fotoaparátov, my veru nie sme!

 

Nabudúce to bude hádam lepšie. Najlepšie tak, aby hráči nemuseli hrať všetky zvyšné zápasy “vonku”, to však nezávisí iba od nás.

 
 

P.S.: 300 > 10 892!Ostatné :

23.7. 2017 MŠK ŽILINA – FC Kodaň
20.7. 2017 FC Kodaň – MŠK ŽILINA
15.12. 2010 MŠK ŽILINA – Spartak Moskva
1.12. 2010 Chelsea FC – MŠK ŽILINA
8.11. 2010 MŠK ŽILINA – Olympique Marseille
24.10. 2010 Olympique Marseille – MŠK ŽILINA
29.9. 2010 Spartak Moskva – MŠK ŽILINA


Diskusia
Pre prídávanie príspevkov musíte byť prihlásený. V prípade že účet nemáte vytvorený, založiť si ho môžete tu.