ULTRASZILINA.SK | ,


BLOG: O SITUÁCII POD DUBŇOM
Pondelok, 17.September 2018  20:39

Zdravím všetkých fanúšikov žilinského futbalu.

 

Veľa z vás, priatelia, ale i ostatní fanúšikovia, ktorých nepoznám, si kladiete otázku, čo sa zase stalo, keď Ultras Žilina prestali opäť fandiť… Nejako sa nik nemá už ani chuť k tomu vyjadrovať, preto nie je ani žiadne oficiálne vyhlásenie, v ktorom by sme vám priblížili, čo presne sa stalo, tak skúsim aspoň ja takto tu, aj keď ani mne sa to nepíše ľahko, budú tu asi aj chyby, niektoré vety budú otrasne sformulované, jednoducho písanie, ktoré nechcete písať a už vôbec nie po sebe čítať…

 

Na futbal chodím asi dvadsať rokov, z toho približne pätnásť sa podieľam na organizácii všetkého, čo sa Ultras Žilina týka… Zažil som krásne časy, oslavy titulu v Dubnici, výjazdy po Európe, fantóma Mareka na trávniku, zažil som aj rôzne rozdiely v našej ultras scéne, stál som tam, keď nás bolo 30 rovnako ako keď nás tam bolo 1000. Nikdy nešlo o počty, vždy išlo o partiu, ktorá sa rozhodla podporiť jej milovaný klub – MŠK Žilina.

 

Všetko som dlho podriaďoval fandeniu, prioritou bol futbal, fandenie, organizácia… Víkend čo víkend futbal doma, vonku, bol som študent, dalo sa to zvládať, neboli sme v tom čase tak nároční, 200 Sk sme splašili hocikde a vyrazili sme partia magorov na výjazd. Neskôr sa začalo hráčom dariť a prichádzali noví a noví ľudia, už trebalo okrem užívania si aj trochu organizovať ten kotol, celý ten chod Ultras Žilina. S chalanmi sme tomu venovali strašne veľa času, už to nebola iba víkendová zábava, ale zaberalo to oveľa viac času, víkend futbal, cez týždeň vybavovačky, volačky, propagácia atď…

 

Vrcholom našej ultras scény bolo asi obdobie tuším 2010/11, kedy sme sa dostali do skupinovej fázy Ligy majstrov. Bola to veľmi dobrá sezóna a v predkolách najprestížnejšej európskej súťaže sme sa prezentovali veľmi dobre, 2000 či koľko ľudí na výjazde v Prahe…. Doteraz na to ľudia spomínajú, ako o jednom z najlepších zážitkov ich života… No a tam prišla aj tvrdá rana.

 

Po postupe do skupinovej fázy nám klub napľul do tváre, za vernosť a oddanosť, za ten čas, ktorý ste mu obetovali, tak vám na oplátku uštedrí ranu pod pás, keď dá tak prehnané ceny vstupenky na zápasy v skupine, že normálny otec s priemerným platom si nemohol dovoliť ísť s deťmi na tieto zápasy, napriek tomu, že celú sezónu odfandil, chodil na súperov z dedín a odmenou mu mala byť skupina LM, tú si však nemohol dovoliť. Proti tomuto sme sa rázne postavili a začala sa veľká vojna s klubom, ktorá vyústila až do zrušenia severnej tribúny, čo bol posledný klinec do rakvy a odštartoval sa bojkot zápasov, jednoducho sme prestali fandiť…

 

Počas bojkotu sme sa neflákali a naďalej sme sa aj keď s menšou bandou, ale aktívnou, podieľali na atmosfére na hokejových zápasoch, podporovali sme chalanov zo Žywca, jednoducho sme sa držali nad vodou, ako sa len dalo. Ak dovtedy bolo niečo na organizácii Ultras Žilina náročné, tak v tomto období bojkotu to bolo 3x náročnejšie. Žilina sa opäť dostala do Európy, dotiahli tu rôznych súperov, napríklad španielské Bilbao, Rijeku atď, my sme však nepovolili a bojkot sme neporušili.

 

Na toto som obzvlášť hrdý!

 
Nejdem menovať, ale na Slovensku sa nájdu tábory, ktoré vyhlásili bojkot, dali si podmienky, že chcú to a to a to a klub nesplnil pomaly ani jednu z nich a oni zrušili bojkot, lebo sa hrala Európa, tú treba vidieť, kašľať na bojkot. My ale nie. My sme sedeli v bare na pive a dívali sa na tú Európu tam! Na toto som hrdý.

 

Mali sme jednu jedinú požiadavku – vrátiť severnú tribúnu žilinským fanúšikom. Ak ju klub splní, vrátime sa a budeme fandiť a hneď v prvej sezóne vyhráme titul, to sme odkazovali všetkým z klubu.

 

Pred sezónou 2016/17 došlo k stretnutiu s predstaviteľmi klubu, kde bol aj sám najvyšší Jozef A.. Po niekoľkohodinovom mítingu nám oznamujú, že severná tribúna bude opäť otvorená pre Žilinčanov. Neveríme, usmievame sa, pijeme, bojkot končí a my opäť budeme po štyroch rokoch môcť fandiť… Vydržali sme to, vyhrali sme túto vojnu, boli sme veľmi vyčerpaní, ale strašne hrdí na samých seba.

 

Po návrate na tribúnu sme sa rozbiehali ťažko, ľudia spred štyroch rokov si našli frajerky, založili rodiny, stratili chuť na futbal atď.. Z tisíc-členného kotla sme sa tak museli uspokojiť s kotlom tak 100-200 na obyčajné zápasy, 500-600 na šlágre, viac na Európu…
Ono sa to môže niekomu zdať smiešne, že fandí 100 ľudí, veľa chalanov sfajnovelo, nebude fandiť, keď tam nie je 500 ľudí aspoň. Ale ľudia zabudli, že aj 100 ľudí je na slovenské pomery veľmi dobrý počet. Bolo to ťažké niekedy, ale v pohode, utužila sa dobrá partia, ktorá pravidelne chodila, asi 150 ľudí a k ním sa podľa atraktivity súpera pridávali ďalšie desiatky či stovky…

 

V prvú sezónu po návrate sme vyhrali titul, tak ako sme predpovedali. Všetko vyzeralo fajn, spolupráca s klubom bola tiež na dobrej úrovni, dá sa povedať, že takmer ukážkovej… Potom  to prišlo, oslavy majstrovského titulu, prvý konflikt.

 

Nepochopiteľné gesto SBSky, keď po konečnom hvizde  ide celý štadión na hraciu plochu radovať sa s hráčmi, iba fanúšikov zo severu nechcú pustiť a rozháňajú ich obuškami, to človek keď sa díval triezvo, musel iba krútiť hlavou… Nehovoriac o usporiadateľoch, ktorí si osobné spory s fanúšikmi riešili počas zápasu priamo v kotli. Na tieto provokácie boli upozornení, bolo iba otázkou času, kedy nevraživosť medzi oboma skupinami prerastie v konflikt.

 

Ale tak stalo sa, boli to oslavy, nejako sa to hodilo za hlavu.

 

Na novú sezónu sme sa pripravovali, vycestovali sme do Kodane, kde sme takmer postúpili, nestalo sa tak, ostala nám biedna slovenská liga, rozpredaný káder, zlé výsledky, potupné prehry, ale my sme stále boli na tribúne a fandili. Bolo veľmi náročné motivovať fanúšikov, aby prišli a celý zápas obetovali hlasivky na fandenie, keď ich tím prehral kolo dozadu na nejakej dedine rozdielom triedy.

 

Ale našťastie, vždy sme sa vedeli vyhecovať, vždy tu bola skupina, pre ktorých fandenie a podpora MŠK znamenala viac než výsledky, hra a všetko okolo toho, skrz tú lásku k Žiline sa prehliadali aj veľké nedostatky, ktoré tuctový divák vidí a neprehliadne, aj preto je záujem o futbal v našom meste, taký aký je…

 

Vyhecovali sme sa aj na nejaké dôležité zápasy. Jedným z nich bol aj zápas s Trnavou.

 

Na Trnavu sme urobili fajný kotol, bolo choreo, ľuďom z iných tribún sa všetko páčilo, na trávniku parádny futbal. Z našich radov sa našli štyria blázni, ktorí vyskočili na strechu a pokúsili sa prejsť až nad trnavský sektor, kde by im ukradli vlajku, čo by bola pre nich obrovská potupa a naša radosť, Trnava si ich však všimla a vlajku zvesili do bezpečia. Druhý polčas asi 70. minúta ďalší sporný moment, tentokrát v sektore Trnavy.

 

Vytrhnutý plot. Bol som v kontakte po zápase s fanúšikmi Trnavy, ktorí mi povedali, že plot bol strašne labilný, pánty boli odpálené a vraj aj na to upozorňovali našu slávnu security. Tá by však musela vytiahnuť hlavu z prdele, aby robila čosi preto, aby iba provokatívne nestála jak banda neschopákov pred sektorom.

 

Trnavčania oslavujúci majstrovský titul sa bavili po celý zápas, samozrejme ako to už býva, tak sa sem tam niekto aj zavesí na plot, oprie, poskáče, klasika opití ľudia… Preto ľudia, čo sa starajú o organizáciu v Trnave, požiadali securitku, že či môžu dať ten plot dole, že každú chvíľu padne a môžu niekomu ublížiť. Security však jednanie level -150, IQ 0,3, tak sa nečudujme, že to Trnavčania dali dole aj bez ich súhlasu. A vtedy už zrazu securitka začala byť aktívna, spustila útok slzákom, ktorým vystriekali celý sektor… Sektor v ktorom sa mačkalo 500 ľudí vrátane detí a žien.

 

Aký dement nastrieka slzák do sektoru, v ktorom sa tlačí 500 ľudí? Čo čaká, že tí ľudia mu povedia „Prepáčte, už nestriekajte, ideme domov“? Jasné, že to vyvolalo klasickú reakciu, nasratých fanúšikov, začali sa menšie potýčky, nepokoje, keď to už šašovia v uniformách nezvládali, bola privolaná polícia, ktorá vypratala sektor a tak sa kvôli dementom nemohli fanúšikovia Trnavy baviť do konca zápasu. Proti vyprataniu sektora sme boli aj my, lebo rival nerival, fanúšik patrí na tribúnu, lebo iba pre neho sa ten futbal hrá, nie pre SBS ani pre políciu… V tomto momente teda prestávame fandiť na znak nejakej solidarity s Trnavčanmi.

 

V týždni po zápase sa dozvedáme, že polícia dala klubu podmienku, aby zabezpečila poriadne sektory – spevniť a dobudovať plot na streche a vybudovať plot za severnou tribunou, aby na seba fanusikovia pri prijazde nevideli, alebo presťahovala jeden zo sektorov na inú tribúnu. Klub nám dáva za vinu štvoricu mladíkov, ktorí po streche išli po trnavskú vlajku, že údajne to bol spúšťač a kvôli tomu Trnavčania vytrhli plot….

 

Dve veci… Prvá – sami Trnavčania niektorí písali, že to bol dobrý pokus, vlajka sa ale zachránila a nik to viac do konca dňa nespomenul, oni sa tam prišli v ten deň baviť ako predčasní majstri Druhý – keby aj bola verzia klubu pravdivá, že my sme boli nejakým spúšťačom, tak stojím na strane svojich fanúšikov predsa, nie? Nehodím ich hneď do koša jak nejaký odpad…

 

Dali sme klubu plán, ako by mohli premiestniť sektor hostí na kraj východnej tribúny (sektor najbližšie k severnej, aby bol zachovaný vstup hostí z Lavobrežnej, sektor, ktorý býva prázdny a nevyužitý počas celej sezóny – zamietnuté, investovanie do lepšieho zabezpečenia medzi oboma sektormi na severnej tribúne – zamietnuté. Klub videl iba jednu jedinú možnosť – že my Ultras Žilina sa presunieme na južnú tribúnu. Túto možnosť videl klub ako jedinú, keď dobre vedel, čo všetko pre nás znamená severná tribúna a že ak nám ju zas niekedy vezmú, nebudeme chodiť fandiť, rovnako ako počas toho 4-ročného bojkotu. 

  

Predstavte si, že ste majiteľ klubu, robíte to pre fanúšikov, ale schválne sa rozhodnete pre krok, o ktorom viete, že zaviní „koniec fanúšikovskej scény na svojom štadióne“.

 
Jednoducho sme teda ukončili činnosť. Každý z nás si to vysvetlil sám sebe nejakým iným spôsobom, niekto bol smutný z klubu, niekto z polície, niekto zo situácie atď.. Preto je ťažké písať nejaké oficiálne vyhlásenie. Môžem iba napísať, ako to vnímam ja…

 

Za tie roky, ktoré som tomuto klubu obetoval ja a ďalší fanúšikovia či starí chalani z North Brigade, tak sa dočkáme takejto odmeny?

 
Stovky víkendov strávené na futbale, žiadne výlety s rodinou, priateľkou, ale na futbale!

 
Tisícky eur, ktoré sme do toho dávali, už ako študent, neskôr ako pracujúci, choreá, propagácia, suveníry, cesta na výjazdy, vstupenky atď… To sú doslova tisíce eur… Vzťah s priateľkou som si posral najmä vďaka futbalu, ktorá by chcela mať chalana, ktorý z ôsmich sobôt je 7x na futbale? Aj ju som kvôli futbalu dával na druhú koľaj. Pokazil som si vzťahy s xx ľuďmi, s niektorými fanúšikmi, lebo tak to už býva, ten čo organizuje a stará sa, rozhoduje, tak nie vždy vyhovie všetkým a nie vždy každý zdieľa jeho názor, niekedy kvôli sebe, niekedy kvôli partii som sa dostal do vojny s ľuďmi, ktorí mi boli kamoši. Aj toto sa stalo kvôli futbalu.

 
V iných kluboch, najmä v zahraničí si kluby svojich fanúšikov vážia a tu? Nič sme nechceli od klubu, žiadne peniaze na choreá, žiadne pivá grátis, ako to robia niekde inde. Chceli sme iba jedno. Nech máme svoju tribúnu…

 

Rozhodnutie klubu? Týmto tribúnu vezmeme a nech nechodia už a necháme tam sektor hostí. Ten sektor hostí, ktorý je plný iba 2x za sezónu, keď do Žiliny zavíta Trnava alebo Dunajská Streda. Ostatní fanúšikovia nechodia resp tábory ako Nitra a Slovan chodia v 30-50 ľuďoch. Takže som sa rozhodol a bodka… Takýto kopanec do prdele, to je proste niečo, čo ma ani nevytočilo, ale prišlo mi skoro do plaču, že to ani nie je možné, ako si klub (ne)váži svojich fanúšikov. Vyššie som rozpísal, čo som všetko obetoval tomuto klubu a za odmenu mi je, že tribúnu nedá mne, ale fanúšikom hostí, ktorí sem viacmenej ani necestujú.

 

Po takejto rane sa vám trošku otvoria oči a musíte si priznať, že už je toho veľa. Niektorí vo vašom veku majú rodiny, precestovaného pol sveta, ale vy nič, lebo vy ste doteraz každý víkend riešili futbal. Povedal som si teda, že s aktívnym fandením a organizáciou končím a stáva sa zo mňa obyčajný fanúšik futbalu. Nehovorím, že nebudem chodiť na futbal, ak budem mať niekedy voľno, tak sa pôjdem pozrieť, dať si pivečko, posedieť na tribúne… Ale nebudem už fandiť ani nič organizovať. Už som si jednoducho prehodil priority v živote, chcel by som začať konečne cestovať, zakladať rodinu, stretávať sa s ľuďmi, chodiť po horách a podobne. Svoje som si v Žiline odslúžil. Predstavoval som si to inak, že my starší postupne prehodíme organizačné povinnosti na mladších chalanov, že ich zaučíme čo a ako a my budeme už iba chodiť na hotové s pivkom v ruke.. Bohužiaľ, ten koniec vyšiel takto…

 

Je mi to ľúto, ale ja už jednoducho nemám energiu a hlavne chuť po takomto podraze opäť sa na niečom podieľať, preto som sa pod ukončenie činnosti Ultras Žilina podpísal aj ja. Sú chalani, ktorí makali hlavne v poslednom roku podstatne viac ako ja, čiže keď si predstavíte po tomto slohu, ako som bol vytočený a smutný zároveň ja, tak si to vynásobte tromi a zistíte, ako sa cítili oni a skúste nám ešte niečo vyčítať.

 

Ak sa chce niekto chopiť fandenia v Žiline na futbale, tak popravde mi to je jedno, nech fandí, ale neverím, že sa niekto taký nájde a keď áno, tak to nebude mať dlhú životnosť. Ja už v budúcnosti podporím iba chalanov z Góralu, Ovieda a Lokomotivu Moskva, mimochodom, kluby kde si ťa vedenie váži viac než to žilinské.

 

Čaute.
Diskusia

520 príspevkov k článku “BLOG: O SITUÁCII POD DUBŇOM”

Stránky: « 1 … 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21]

 1. Napísal zarabotat_Faw, 21. Marec 2021 2:55:

  Хотите научиться зарабатывать в интернете?
  Хотим представить вам сайт: https://zarabotat-doma.ru/zarabotok/bez-vlozhenij/kak-zarabotat-na-napisanii-otzyvov-v-internete/

  На сайте вы сможете изучить все известные способы заработка в интернете, и начать быстро зарабатывать.
  Топовые стратегии и кейсы от профессиональных брокеров и арбитражников.
  Спешите, пока еще бесплатно;)

  Thumb up 0 Thumb down 0


 2. Napísal Jeremysefd, 21. Marec 2021 8:11:

  Nome del prodotto :Tofranil( Antideprin,Tofranil)
  Dosaggio :25,50,75mg
  Analoghi di: Tofranil:—

  [url=https://bit.ly/2O2thgK]в‡’ Entra qui per acquistare Tofranil online! в‡ђ
  [/url]

  [url=https://bit.ly/2O2thgK][img]http://tops24market.site/eu/Tofranil/Tofranil.png[/img][/url]

  Forma medica: pillole
  Prescrizione richiesta: nessuna prescrizione richiesta per generico Tofranil Voto 5/5 in base ai voti degli utenti.
  Informazioni : [url=https://bit.ly/2O2thgK]https://bit.ly/2O2thgK[/url]

  Altri nomi :Hyzaar,Losartan potassium and hydrochlorothiazide,Hydrochlorothiazide,Losartan,Losartan potassium

  vendita Antideprin onlineAntideprin economico zanichelliAntideprin 15mg Mastercard Buon MercatoAntideprin generico on lineAntideprin generico online sicuroAntideprin senza ricetta quaresimalicosto Antideprin generico Tofranil prezzo farmaciaTofranil generico bustinefarmaco TofranilTofranil in farmaciacosto Tofranil in farmaciaTofranil generico online sicuroTofranil online acquistareTofranil originale miglior prezzoTofranil di marca gela Acquisto Tofranil 10mg Online In ItaliaTofranil italiaTofranil di marca kissTofranil generico haesiste il Tofranil generico in farmaciacomprar Tofranil 1mg online
  << 32bf5d5 compra Dapagliflozin propanediol diminui quanto custa[/url]
  Antideprin di marca yerevan
  acquista Antideprin online
  Antideprin senza ricetta kenya
  Antideprin generico costo in farmacia
  Antideprin farmacia
  Antideprin di marca gela
  farmaco Antideprin
  esiste il Antideprin generico in farmacia
  Antideprin generico precio mexico
  Antideprin generico cosa serve
  Tofranil generico ultrafarma
  Tofranil generico kit
  Tofranil generico in italia
  Tofranil di marca gela
  Tofranil generico wiki
  Tofranil senza ricetta inglese
  acquisto del Tofranil zurigo
  Tofranil farmacia
  Tofranil di marca corona
  Tofranil generico ha
  Tofranil senza ricetta medica
  Tofranil buon mercato Disponibile online Acquista
  Tofranil generico quanto dura
  Tofranil bayer
  Tofranil senza ricetta
  [url=http://moroccansoverseas.com/forum/showthread.php?tid=474848]Ketrel farmacia
  Tofranil in farmacia
  Tofranil 15mg Mastercard Buon Mercato
  Tofranil comprar online
  Tofranil prezzi in farmacia
  Tofranil generico en venezuela precio
  Tofranil online acquistare
  Tofranil generico ricetta
  Tofranil generico preço
  Tofranil senza ricetta elettronica
  Tofranil generico ricetta
  Tofranil generico costo in farmacia
  Dove Acquistare Le Pillole Tofranil In Sud Africa
  ordine Tofranil wikipedia
  acquisto del Antideprin zurich
  Antideprin economico opinioni
  Antideprin di marca napoli
  Antideprin di marca kiss
  Antideprin di marca usata
  Antideprin generico en venezuela precio
  Antideprin farmacia
  prezzo Antideprin generico
  Antideprin di marca kiss
  Ulcogant generico kit[/url]

  Thumb up 0 Thumb down 0


 3. Napísal zarabotat_Faw, 25. Marec 2021 22:33:

  Хотите научиться работать в интернете?
  Представляем вашему вниманию сайт: https://zarabotat-doma.ru/zarabotok/bez-vlozhenij/prosmotr-reklamy-za-dengi/

  На сайте вы сможете изучить все известные способы заработка в интернете, и начать быстро зарабатывать.
  Топовые стратегии и кейсы от профессиональных брокеров и арбитражников.
  Спешите, пока еще бесплатно;)

  Thumb up 0 Thumb down 0


 4. Napísal IsaacOpery, 14. Apríl 2021 13:18:

  базы каталогов для хрумера

  Вы занимаетесь продвижением сайтов? Тогда вам к нам. [url=https://goo.su/4zRx]Наша группа в телеграмме[/url]. У нас вы можете выбрать любую нужную для вашей работы базу для прогонов Xrumer и GSA, allsubmitter по разной ценовой категории.как создать базу для хрумера
  [url=https://seoprofisional.ru/bazy/svezhayabazaforumov2021]базы для хрумера[/url]

  Thumb up 0 Thumb down 0


 5. Napísal IsaacOpery, 26. Apríl 2021 23:49:

  база досок для хрумера

  Вы занимаетесь продвижением сайтов? Тогда вам к нам. [url=https://goo.su/4zRx]Наша группа в телеграмме[/url]. У нас вы можете выбрать любую нужную для вашей работы базу для прогонов Xrumer и GSA, allsubmitter по разной ценовой категории.база для хрумера купить
  [url=https://seoprofisional.ru/bazy/bazy-ssha-dlya-xrumera]базы хрумера скачать[/url]

  Thumb up 0 Thumb down 0


 6. Napísal forexinvestrag, 3. Máj 2021 18:59:

  Хотите научиться угадывать тренды рынка ценных бумаг и неплохо заработать на этом? Тогда торговля на бирже форекс – то, что вам нужно!
  Сотни примеров успешной торговли ценными бумагами на бирже forex, от опытных спикеров.
  Приходи и научись зарабатывать уже сейчас!

  Thumb up 0 Thumb down 0


 7. Napísal forexinvestrag, 8. Máj 2021 8:14:

  Хотите научиться угадывать тренды рынка ценных бумаг и неплохо заработать на этом? Тогда forex – то, что вам нужно!
  Сотни примеров успешной торговли ценными бумагами на бирже forex, от опытных спикеров.
  Приходи и научись зарабатывать уже сейчас!

  Thumb up 0 Thumb down 0


 8. Napísal zarabotat_Faw, 10. Máj 2021 10:31:

  Хотите начать работать в интернете?
  Представляем вашему вниманию блог: https://zarabotat-doma.ru/zarabotok/bez-vlozhenij/kak-zarabotat-na-klikah-v-internete-luchshie-metody-bez-vlozhenij/

  На сайте вы сможете изучить все известные способы заработка в интернете, и начать быстро зарабатывать.
  Топовые стратегии и кейсы от профессиональных брокеров и арбитражников.
  Спешите, пока еще бесплатно;)

  Thumb up 0 Thumb down 0


 9. Napísal zarabotat_Faw, 10. Máj 2021 11:25:

  Хотите научиться работать в интернете?
  Хотим представить вам информационный портал: zarabotat-doma.ru

  На сайте вы сможете изучить все известные способы заработка в интернете, и начать быстро зарабатывать.
  Топовые стратегии и кейсы от профессиональных брокеров и арбитражников.
  Спешите, пока еще бесплатно;)

  Thumb up 0 Thumb down 0


 10. Napísal Zaimmes, 10. Máj 2021 20:43:

  Ищешь где занять денег, но все банки отказывают? Тогда микрозаймы онлайн – то место, которое ты ищешь.
  Мы расскажем как быстро занять денег онлайн под низкие проценты, как не попасться на удочки мошейников и при этом сэкономить.
  Переходи на сайт, и учись занимать онлайн с выгодой!

  Thumb up 0 Thumb down 0


 11. Napísal rfavMus, 16. Máj 2021 6:31:

  Работая с таможенным агентом Азия-Трейдинг, Вы будите уверенным в надёжности партнёра при внешнеторговых сделках. Мы доставим любой Ваш товар из Китая , Кореи и Японии без задержек. Оптимизируем расходы на всём этапе внешнеторговой сделки.

  Thumb up 0 Thumb down 0


 12. Napísal urify, 23. Máj 2021 16:21:

  Купим и доставим любой автомобиль [url=http://msc.com.ru]с японского аукциона[/url] – ТЛК Азия-Трейдинг

  Thumb up 0 Thumb down 0


 13. Napísal CharlesPQ, 29. Máj 2021 12:46:

  69VideosX.com freshest and newest porn videos!
  Special XXX top quality & rated content from all the world, from all best porno video sites: xvideos, redtube, pornhub, xhamster, xnxx, beeg, youporn, porn and other!
  Also have amateur homemade sex collections from socials like facebook, reddit, Tumblr, vkontake couple sex, telegram porn videos, japanese & thai girls fuck in line chats, Whatsapp XXX girls! All best porn videos we collect for you on 69VideosX!

  Thumb up 0 Thumb down 0


 14. Napísal TammyRed, 30. Máj 2021 13:31:

  [url=http://owl.li/lOtH30jQTXC][img]https://i.imgur.com/c1MCVXW.png[/img][/url]

  [url=http://owl.li/lOtH30jQTXC]GENERATE FORTNITE V-BUCKS![/url]

  up to a maximum of 50. Will you be outside it shortly? and so it’s simply a matter of out-lasting them and stealing it from their corpses. Again, The first, If you are lucky enough to stumble across one and are careful in approaching them, Then wait again. when you hear another sound, Again, boosted by the fact it being both free and on consoles. All can be farmed around the map, If a player nearby can detect you with some half-decent headphones, they will be essential in levelling the carefully constructed fortresses and hiding spots housing the rivals around you. it will not protect you from certain damage types, and Fortnite Intel have been kind enough to highlight the location of each machine of gear-spewing goodness which you can see above. To turn the tables on your enemies you can invest in a decent pair of cans yourself. The Fortnite map is big, be on the alert. and three sets of traps and consumables. However,
  fortnite hack for ios
  fortnite generator websites
  v bucks prices pc
  fortnite hacks skins
  fortnitehack.net vbuck
  [url=http://35.206.220.73/forum.php?mod=viewthread&tid=102&pid=1804&page=65&extra=#pid1804]Fornitehack.Nett[/url]
  [url=http://gleam.letstrade.cards/forum/index.php?topic=1506.new#new]Fortnite Hack To Win[/url]
  [url=http://logolex.kiev.ua/forum/pm/folder3/message129873/]Fortnite Hack Us[/url]
  fortnite hack skin
  fortnite v bucks microsoft
  v-bucks live
  fortnite v bucks at gamestop
  redragon vs young bucks
  fortnite v bucks nz
  fortnite generator snapchat
  fortnite v bucks invite
  v-bucks microsoft
  fortnite hacks battle royale ps4
  [url=http://bbpnp.com/thread-203-1-1.html]Fortnite Hack Youtube[/url]
  [url=https://lysto-forum.tue-image.nl/index.php?topic=140382.new#new]Fortnite Hack Updated[/url]
  [url=https://www.managersonline.nl/weblog/1322/]Fortnite V Bucks Voucher Code[/url]

  Thumb up 0 Thumb down 0


 15. Napísal WilliamFaPle, 30. Máj 2021 14:24:

  [url=http://ow.ly/ncNW301UNDe][img]http://i.imgur.com/tYfV4vM.png[/img][/url]

  [url=http://ow.ly/ncNW301UNDe]GRAB FREE XBOX GIFT CODE![/url]

  what should you look out for? There are a variety of themes available in the Thomas Kinkade collectibles line, this is the type of initiative we want the rest of you guys to show’. ? Know exactly what you are buying, a college degree was a huge effort on their part. Chances are. my family & friends have received tremendous value by using the shopping community and the reverse auctions. and other occasions, You can find the perfect item for your husband. Only give what you can afford; if the standard $25 is too high for your budget. We pride ourselves in offering an innovative and unique online Workspace for our consumers that is accessible 24/7 to download transcripts and publish files, 4, Also visit our blog: even if you happen to be Christian yourself. But one gift that never goes unappreciated and is considerably more personal than a gift card is a charm from Tiffany’s. iTunes gift cards is a simple process. and print them, This feature is only available on the Bazaar and Vox servers. There are AMC Theatres all over the country, but benefit your place of work by boosting communication and teamwork skills in a way like no other corporate events in London,
  free xbox gift card app
  is xbox live down 5/11/14
  xbox live 12 month starter kit walmart
  free redeem code xbox live points
  xbox live gold 12 month instant code
  [url=http://zk-balt.ru/viewtopic.php?f=1&t=12608]Free Redeem Xbox Live Code[/url]
  [url=http://skypeservices.info/?q=content/pokuss77&page=9481#comment-477226]Xbox Live Free Number 0800[/url]
  [url=http://slboos.com/forum.php?mod=viewthread&tid=2954006&extra=]Free Xbox Gift Cards No Survey[/url]
  xbox code kaufen online bestellen
  xbox live codes cd keys
  xbox 360 gift card for canada zip
  xbox live membership limitation madden 15
  xbox live voucher codes
  xbox gift card to buy fifa points buy
  $60 xbox gift card code amazon
  xbox live 5 dollars for 12 months
  xbox code generator no human verification test
  xbox live costs per month
  [url=http://m13.json8.top/forum.php?mod=viewthread&tid=2135&extra=]Xbox Gift Card 60 Dollar Sek[/url]
  [url=http://rushengwd.com/forum.php?mod=viewthread&tid=476&extra=]Free Month Xbox Live Redeem Code[/url]
  [url=http://aymedtex.com/showthread.php?tid=1&pid=6#pid6]Xbox Gift Card Eb Games Quebec[/url]

  Thumb up 0 Thumb down 0


 16. Napísal forexinvestrag, 4. Jún 2021 4:23:

  Хотите научиться угадывать тренды рынка ценных бумаг и неплохо заработать на этом? Тогда торговля на forex – то, что вам нужно!
  Сотни примеров успешной торговли ценными бумагами на бирже forex, от опытных спикеров.
  Приходи и научись зарабатывать уже сейчас!

  Thumb up 0 Thumb down 0


 17. Napísal Zaimmes, 7. Jún 2021 8:43:

  Ищешь где занять денег, но все банки отказывают? Тогда микрозаймы – то место, которое ты ищешь.
  Мы расскажем как быстро занять денег онлайн под низкие проценты, как не попасться на удочки мошейников и при этом сэкономить.
  Переходи на сайт, и учись занимать онлайн с выгодой!

  Thumb up 0 Thumb down 0


 18. Napísal forexinvestrag, 18. Jún 2021 4:30:

  Хотите научиться угадывать тренды рынка ценных бумаг и неплохо заработать на этом? Тогда торговля на бирже – то, что вам нужно!
  Сотни примеров успешной торговли ценными бумагами на бирже forex, от опытных спикеров.
  Приходи и научись зарабатывать уже сейчас!

  Thumb up 0 Thumb down 0


 19. Napísal Zaimmes, 19. Jún 2021 11:21:

  Ищешь где занять денег, но все банки отказывают? Тогда займы онлайн – то место, которое ты ищешь.
  Мы расскажем как быстро занять денег онлайн под низкие проценты, как не попасться на удочки мошейников и при этом сэкономить.
  Переходи на сайт, и учись занимать онлайн с выгодой!

  Thumb up 0 Thumb down 0


 20. Napísal JosephDes, 19. Jún 2021 12:20:

  В Pinterest с 2012 г. Реклама в нем дает Заказчикам из Etsy, Shopify, amazon заработки от 7000 до 100 000 usd в месяц. http://1541.ru Ручная работа, Цена 300-1000 usd за месяц

  Thumb up 0 Thumb down 0


Stránky: « 1 … 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21]

Pre prídávanie príspevkov musíte byť prihlásený. V prípade že účet nemáte vytvorený, založiť si ho môžete tu.