ULTRASZILINA.SK | ,


Podhorské Mátohy
Sobota, 6.Február 2010  18:57
 ŽILINA – Skús nám predstaviť vašu skupinu, kedy a ako vznikla?
 
Sme futbaloví nadšenci z Podhoria, väčšinou bývalí futbalisti a prezentujeme iba slušné fandenie u nás.


Chorály, ktoré sme vytvorili a viac menej aj prebrali, sme pretvorili tak, aby sa v nich nenachádzalo ani jedno vulgárne slovo. Pre toto sme si veľmi rýchlo získali priazeň starších ľudí v obci a rodičov, ktorí chodia na futbal s malými deťmi.  Dokonca na zápase s Hôrkami bol náš miestny kaplán, ktorému sa naše posolstvo slušného fandenia veľmi zapáčilo a tak zmenilo pohľad na niektoré futbalové fankluby. Oficiálny deň založenia je 4.4.2009, kedy sme sa štyria vydali do Kotešovej, kde hral náš klub prvý jarný zápas a my sme tam odštartovali naše fandenie. Bolo to celkom smiešne a “rachali” sme tam piráty ktoré nám zostali zo Silvestra. Neoficiálne sme sa na tom dohodli už na výjazde v Dubnici so Žilinou. Naša skupina sa v súčasnej dobe skladá asi z desiatich skalných a ďalších 15stich ľudí, ktorí sa pridávajú pri dôležitých zápasoch.
Čo sa týka vašich aktivít, zameraní ste viac na support alebo fight (prípadne oboje)?

Tým, že slušne fandíme sa jednoznačne snažíme vyhýbať agresivite a kontaktom súperov, ani sa s agresivitou nestotožňujeme! Samozrejme, keby prišlo do tuhého tak neutečieme!

     

Ktorý tábor je pre vás najväčší nepriateľ a naopak, s ktorým máte neutrálne prípadne priateľské vzťahy?

Najväčšieho nepriateľa nemáme, ale vždy nám vytvoria dobrú konkurenciu chalani zo Súľova! No a náš najväčší súper je Lietava, nemajú žiaden funklub, ale zápasy s týmto súperom sú vždy o niečom inom! A priateľské vzťahy máme jednoznačne zo Žilinou, aspoň dúfame.

Chodievate pravidelne na domáce zápasy a výjazdy?

Áno, na domáce zápasy chodievame pravidelne, na výjazdy tiež, ale tam sme možno vynechali asi dva zápasy. (Ide o zápasy Podhoria, zápasy Žiliny navštevujú v menšej miere. Pozn. autora :))

Váš najlepší výjazd a prečo?

Jednoznačne vo Hôrkach, bolo nás tam asi 20 a vytvorená atmosféra bola ako na domácom zápase, zápas bol skrášlený šiestimi gólmi, remízou 3:3, pyrotechnikou a oslavou konečného tretieho miesta II. Triedy v ročníku 2008/2009.

Váš súčasný postoj k repre?

Reprezentáciu pozeráme v našej obľúbenej krčme, nosíme šály, počas zápasov skandujeme, vyzerá to ako na pravom zápase :. Podarilo sa nám vidieť repre aj na vlastné oči, keď sme zorganizovali výjazd na zápas SR – ČR. Bolo nás tam osem a najviac sme asi plakali nad úbohým stavom Tehelného pola, hanby Slovenska!

Aký máte názor na pyro a choreo?

Možno ste niektorí zachytili, že kvôli pyru sme sa dostali do novín, kde sme boli riešení a preberaný na obecnom úrade. Nikdy sme nehodili pyro na hraciu plochu a tak nám to bolo tolerované aj od OBFZ ZA, až kým nebol ten spor. Názor máme na to taký, že pokiaľ sa pred zápasom určí jeden zodpovedný človek, ktorý by spravil pyrotechnickú šou, tak by to malo byť povolené! Choreo jednoznačne áno, je to určité divadlo, ktoré tvoria funkluby a kto spraví lepšie v ten zápas, tak vyhráva a nezáleží na výsledku, no a choreo musí byt jednoznačne podporené pyrom!!!

 
       
Váš názor na média a políciu?

Zatiaľ sme sa nedostali do stretu s políciou, ale jednoznačne medzi nimi sú chorí jednotlivci, ktorí si chodia na futbalové zápasy vypustiť ventil, keďže nechcú asi doma byť deti a ženu!!!

Čo si myslíte o fans scéne v Žiline?

Zúčastňujeme sa občas fandenia so Žilinskými Šošonmi a páči sa nám to, je škoda že nie je taká atmosféra na severnej, ako proti Hajduku či Partizánu, aj v Žiline sú jednotlivci, ktorí chodia len keď sa darí a tvária sa ako vodcovia, to sa nám nepáči. Jednu vetu doslova nemusíme a to keď dáky vyholený človek kričí na fandiacich, kto sa nevyzlečie je k…t atď! To by sme sa určite usilovali zmeniť, lebo to odrádza ľudí, pridávať sa ku fans!

V čom najviac zaostávame v porovnaní s ostatnými tábormi?

Počty! Naša obec má zhruba 800 obyvateľov takže sa asi nikdy nedočkáme, aby na tom našom mieste bolo aspoň 100 ľudí, ktorí by fandili. V ostatnom sa im určite vyrovnáme!

Kto je pre vás vzorom, respektíve inšpiráciou?

Prvá inšpirácia pre mnohých bola jednoznačne Žilina, ale obľúbený tím, či fans máme každý rôzny, čiže v tomto sa asi nezhodneme, ale určite anglická liga je veľkou inšpiráciou!

 
PODHORSKÉ MÁTOHYDiskusia
Pre prídávanie príspevkov musíte byť prihlásený. V prípade že účet nemáte vytvorený, založiť si ho môžete tu.