ULTRASZILINA.SK | ,


Forza Teplička
Štvrtok, 4.Február 2010  18:57
ŽILINA – Skús nám predstaviť vašu skupinu, kedy a ako vznikla?

Naša skupina ma približne 10 členov (hlavne z Tepličky).  Vznikla približné pred 4 rokmi, kde sme sa snažili o zlepšenie.


Zlepšenie hlavne čo sa týka supportu, ktorý bol v Žiline poväčšine slabší.  Samoinicatívne sme si vyrobili vlastné mikiny, polokošele a vlajky. Našim nápadom bolo aj znovu založenie webovej stránky ultraszilina.sk, čo sa aj chvalabohu podarilo. Vďaka patrí Adminovi, ktorý stránku spravuje a snaží sa ju vylepšovať, aj keď v poslednom období sa nám určité veci a oznamy, ktoré sa na stránke objavovali nepáčili, ale ten kto si stránku platí, má právo si na ňu dať čokoľvek, v tomto prípade fanklub MŠK.

Čo sa týka vašich aktivít, zameraní ste viac na support alebo fight (prípadne oboje)?

V začiatkoch existencie našej skupiny sme boli účastníkmi takmer každého zápasu doma či vonku, najmä ultras aktivít. Postupom času, najmä z dôvodu buzerácie a kriminalizácie fanúšikov zo strany vedenia, sme k týmto veciam zaujali nekompromisný postoj a obmedzili návštevy hlavne doma. Tým však neupadol záujem o vytváranie atmosféry na štadiónoch, kde Žilina hrala. Naša skupina je hlavne skupinou ultras, aj keď zopár chalanov sa venovalo, poniektorí stále venujú, chuligánskym aktivitám.

 
Čo sa týka ultras aktivít naša skupina sa podieľala na:
– nahrávanie sekcie chorály, ktoré sú na stránke,
– výroba obojručiek (ktoré už neexistujú),
– výroba dvoch vlajok MSK 1908 a znak 1908 a dvoch veľkých jednoručiek,
– príprava chorea do Liberca, doma s Levski, DAC, Partizan.

A mnoho ďalších…

 
   

Ktorý tábor je pre vás najväčší nepriateľ a naopak, s ktorým máte neutrálne prípadne priateľské vzťahy?

Najväčší nepriateľ je Trnava, Banská Bystrica a tábory fajčiace Slovanu /MT,CA/. Neutrálne vzťahy nemáme s nikým. Kamarátske vzťahy máme s chalanmi z družobného Goralu.

Ktorý tábor je pre vás najväčší nepriateľ a naopak, s ktorým máte neutrálne prípadne priateľské vzťahy?

Najväčší nepriateľ je Trnava, Banská Bystrica a tábory fajčiace Slovanu /MT,CA/. Neutrálne vzťahy nemáme s nikým. Kamarátske vzťahy máme s chalanmi z družobného Goralu.

Chodievate pravidelne na domáce zápasy a výjazdy?

Aj kvôli veciam, ktoré som už spomenul je naša prítomnosť na zápasoch najmä doma slabšia. Všetci sme sa naposledy zúčastnili zápasu doma s Partizanom. Avšak naše vlajky viseli či už doma, ale aj v Európe. Samozrejme pre nás stále zostáva prioritné presadiť myslenie ultras do povedomia žilinských fanúšikov a podporovať mesto Žilina v čo najlepšom svetle doma i vonku!

Váš najlepší výjazd a prečo?

Najlepší výjazd podľa môjho názoru je výjazd do Liberca na predkolo UEFA. A prečo? Lebo všetci vyzerali sfanatizovaní, nerobili sa rozdiely a všetci sme boli ako jeden kotol! Škoda, že náš repertoár chorálov nebol tak široký, ako dnes ale aj tak je u nás tento výjazd na prvom mieste. Iní členovia možno majú iné výjazdy, ktoré považujú za lepšie.

Váš súčasný postoj k repre?

Postoj k repre máme asi taký, že fandíme Slovensku a hráčom a nie SFZ! Na zápasoch sa nezúčastňujeme, iba pri pive v bare.

Aký máte názor na pyro a choreo?

Samozrejme k poriadnej atmosfére patri pyro a choreo. Náš spoločný názor je, že v Žiline chýba poriadne vlajkové choreo pred každým domácim zápasom. Ale budeme sa snažiť tuto situáciu v budúcnosti zmeniť.
 
    
 
Váš názor na média a políciu?

Zbytočne sa vyjadrovať k médiám, tie žijú len zo senzácii a najradšej by boli keby sa hralo každý víkend nejaké derby, na ktorom by mohli písať o krviprelievaní. A k polícii? A.C.A.B :).

Čo si myslíte o fans scéne v Žiline?

Myslíme si, že za posledné roky sa urobil krok vpred hlavne čo sa týka ultras aktivít a že sa aj na domácich zápasoch vytvára slušný kotol a výjazdy majú tiež svoju úroveň. Za zmienku stojí aj pár podarených choreografií, ktoré v Žiline neboli samozrejmosťou. Aj keď nám v kotli chýba o mnoho viac fanatikov, ktorí sa neprídu do kotla len postaviť a bezducho hľadieť, ale odovzdajú maximum pre poriadny support ( proste málo ultras). Jeden zápas dokážeme vytvoriť 500 členný kotol, ktorý reve a na druhý príde 50 ľudí do kotla. V tomto vidím slabosť nás všetkých.

V čom najviac zaostávame v porovnaní s ostatnými tábormi?

Myslím si, čo sa týka ultras aktivít nás radím možno na 4 alebo 5 miesto na Slovensku. A za najlepšími tábormi zaostávame hlavne v počte fanúšikov a v súdržnosti nás všetkých. Veľkou slabinou je, že nemáme poriadnych rešpektovaných ľudí v kotli a chýba líder, ktorý dokáže dostať ľudí do varu.

Kto je pre vás vzorom, respektíve inšpiráciou?

Každý človek má vlastný názor a svoju jednotku najmä v zahraničí. Na príklad uvedieme len zopár, napr. Delije, Lech Poznaň, Torcida a mnoho ďalších…

 
FORZA TEPLIČKADiskusia
Pre prídávanie príspevkov musíte byť prihlásený. V prípade že účet nemáte vytvorený, založiť si ho môžete tu.