ULTRASZILINA.SK | ,


MŠK ŽILINA – Partizan Belehrad
Štvrtok, 27.August 2009  19:30

ŽILINA – Už pred zápasom MŠK – Partizan bolo v uliciach Žilinycítiť, že sa blíži opäť zápas európskeho pohára. Žilinskí fanúšikovia pripravili predzápasový pochod na štadión spestrený novou skandovačkou a ani dážď im neprekážal v ceste na štadión. Skvelá atmosféra, ktorá sa na štadióne Pod Dubňom v Žiline v odvete play off Európskej ligy medzi Žilinčanmi a futbalistami belehradského Partizanu očakávala, sa stala realitou.

 

 

Vo štvrtok večer sa štadión MŠK zaplnil takmer doplna fanúšikmi Žiliny, ktorí v úžasnej atmosfére hnali svoje farby dopredu. Pri nástupe oboch tímov na trávnik sa na severnej podarilo zo žltých a zelených papierov poskladať nápis ULTRAS, ktorý tak odkazoval na miesto, kde sú vždy tí, ktorí stoja za svojim klubom v každej chvíli. Na konci zápasu sa to aj potvrdilo, ale poďme pekne po poriadku. Srbov pricestovalo do Žiliny takmer päťsto a Žilinčania chceli hrať ofenzívne, ale nastúpili iba s jedným hrotovým útočníkom, ktorého dopĺňala záloha. Tréner Hapal neprekvapil súpera ani jednou zmenou v zostave. Nastúpil aj brankár Dušan Perniš, ktorý má zlomený ukazovák na pravej nohe a so sebazaprením odohral celý zápas.

 

Do šancí sa Žilina síce vedela dostať, ale neboli také výrazné, ako by si väčšina na štadióne priala. Najväčšiu chytil hosťujúci brankár, keď Pečalkovu hlavičku vyškriabal spred bránkovej čiary do bezpečia. Prvý polčas sa skončil bezgólovou remízou, ktorá vyhovovala Žiline.

 

Fanúšikovia sa aj bez gólu bavili, párkrát obehla štadión mexická vlna a konečne bolo cítiť, že na štadióne je plno a fandí sa tak, ako by sa malo v každom zápase. Na severnej tribúne sa neustále zapájalo do fandenia cca. 400 fans v kotli, ktorí rozpumpovali náladu na ďalších tribúnach. Jednoducho skvelé.

 

Výborné predstavenie na tribúnach pokračovalo aj v druhom polčase, ale čoskoro bolo pribrzdené. Práve vtedy, keď sa Žilinčania nadychovali k náporu, prišla gólová rana od súpera. Diarra, ktorý v prvom zápase v Belehrade nehral, dokázal, že vie, kde má stáť a loptu poslal za Perniša. Šošoni tak museli streliť minimálne gól, aby sa predlžovalo. Po piatich minútach však prišla ďalšia rana, tentoraz definitívna. Ilič sa uvoľnil, napriahol a v 65. min. hostia viedli 2:0. Bolo jasné, že streliť tri góly Žilinčania v tomto zápase nedokážu. Hoci tréner Hapal urobil niekoľko zmien, efekt to neprinieslo a s pribúdajúcim časom začali diváci na tribúnach ubúdať. Zrejme sú už presýtení európskeho futbalu v Žiline a nestojí im za to, aby zápas svojho tímu odpozerali až do konca.

 

Žilinčania nakoniec zápas prehrali a do skupinovej fázy Európskej ligy postúpil Partizan Belehrad. Šošoni sa však nemajú za čo hanbiť. Pred sezónou im po odchodoch viacerých hráčov neveril nik nielen v lige, nieto ešte v otázke postupu do skupinovej fázy druhej najvýznamnejšej európskej klubovej súťaže. Od ďalšieho postupu medzi širšiu európsku elitu ich nakoniec delila polhodina. Futbal vie byť krutý a vo štvrtok taký pre Žilinu bol. Nevadí, treba zdvihnúť hlavu a ísť ďalej. MŠK Žilina do Európy patrí a budúci rok tam bude znovu. Pretože:
MŠK ŽILINA, NA SLOVENSKU NAJLEPŠIA!

 

PS: Vďaka všetkým, ktorí sa podieľali na príprave chorea a aj každému, kto ho pomohol zrealizovať.Ostatné :

30.8. 2015 Athletic Bilbao – MŠK ŽILINA
23.7. 2011 MŠK ŽILINA – KR Reykjavík
16.7. 2011 KR Reykjavík – MŠK ŽILINA
20.8. 2009 Partizan Belehrad – MŠK ŽILINA
6.8. 2009 Hajduk Split – MŠK ŽILINA
30.7. 2009 MŠK ŽILINA – Hajduk Split
23.7. 2009 FC Dacia Kišiňov – MŠK ŽILINA


Diskusia
Pre prídávanie príspevkov musíte byť prihlásený. V prípade že účet nemáte vytvorený, založiť si ho môžete tu.