ULTRASZILINA.SK | ,


MŠK ŽILINA – DAC 1904 Dunajská Streda
Nedeľa, 22.Marec 2009  17:30

ŽILINA - Nedeľný zápas s atraktívnym súperom pútal veľkú pozornosť futbalovej verejnosti. Dokonca natoľko, že bol označený ako rizikový a už od rána sa mesto a okolie štadióna zmenilo na promenádu policajných zložiek. Podvečerný zápas sľuboval dobrú atmosféru najmä kvôli nenávisti táborov, ktorá má hlavne politické dôvody. Avšak nevýrazné výkony MŠK v posledných zápasoch zapríčinili, že mnoho fanúšikov hra šošonov odradila a zápas odignorovali.

 

 
No poďme pekne po poriadku. Komplikácie s vybavovaním haly na výrobu transparentov sa podpísali pod to, že sa choreografia na tento zápas musela realizovať hneď ráno v externom prostredí na hokejbalovom ihrisku. Pár dní pred tým to vyzeralo tak, že sa nič nepripraví, no nakoniec sa narýchlo zišlo 10 ľudí a pustili sa do práce. Zo začiatku to šlo veľmi ťažko, no po príchode akčného a skúseného pomocníka sa začalo poriadne makať. Vietor a teplota okolo 0 °C znepríjemňovali prácu, no nakoniec sa všetko po piatich hodinách podarilo. Výsledkom boli dva plagáty o rozmere 8×6 m. Samotnú podobu si môžete pozrieť vo fotogalérii.
 

Po tom, ako sme choreo zbalili a naložili do auta, vyrazili sme smerom na štadión všetko pripraviť. Bezpečnostný technik ešte musel overiť obsah a korektnosť z našej strany. Je potrebné spomenúť, že po ceste na štadión sme už o 14 hodine stretli neskutočné množstvo policajných áut a hliadkujúcich policajtov. PZ SR zrejme ešte stále nepochopil, že fanúšikovia nie sú ozbrojení zločinci a plytvanie finančných prostriedkov na prehnané množstvo kukláčov a jazdeckej polície nie je na mieste. Nuž, s týmto asi nič nespravíme.

  

Pri príchode na štadión sa naskytol pohľad na poloprázdne tribúny. Prognózy o bojkote väčšiny fanúšikov sa naplnili a v našom stánku sa stretlo niečo málo cez 3500 ľudí. Z Dunajskej Stredy, no nielen odtiaľ, prišlo približne 100-130 hláv, vraj dva autobusy a niekoľko áut. Pohľad na nezaplnené tribúny nebol moc ružový, na druhej strane severná tribúna a miesto okolo kotla bolo zaplnené celkom slušne. Ľudia stále prichádzali a nakoniec sa nás tam zišlo asi 350. Podľa môjho názoru slušný počet, vzhľadom na predvedenú hru v posledných zápasoch a sychravé počasie.

 

Už od prvej minúty sa začal support veľmi slušnej kvality, podporený gólom Rilkeho hneď z prvej minúty. Už od začiatku sa chytilo spievanie nových chorálov, čo je veľké pozitívum vpred. V tomto smere nám nikto nemôže nič vyčítať, povzbudzovanie bolo na naše pomery naozaj výborné. Navyše úlohy dirigentov kotla sa konečne chytili správni ľudia, čo sa určite podpísalo pod úroveň supportu. Maďarskí priaznivci v sektore hostí len kde-tu zakričali nejakou hatlaninou pokriky, na ktoré sa patrične reagovalo. Samozrejme po slovensky : V 35. minúte sa vytiahlo pripravené choreo. Žilinský a slovenský znak s nápismi “NAŠA PÝCHA, NAŠA VLASŤ”. Pod plagátmi boli odpálené blikajúce stroboskopy, ktoré mali dotvoriť krajší efekt a podsvietiť papier. Bohužiaľ nízky sklon tribúny sa podpísal pod výsledok. Nevadí, nabudúce budeme múdrejší. Žilina predvádza naozaj pekný, kombinačný a útočný futbal a doslova valcuje súpera. Po prvom polčase hráči odchádzajú do kabín s priaznivým výsledkom 2:0, ktorý predznamenáva suverenitu nášho celku v tomto “medzištátnom derby”.

 
Po prestávke a občerstvení sa pokračuje vo výbornom supporte. Za zmienku stojí hádam len zakomplexovaná SBS a jej členovia. Chlapcov očividne nenaučili, že bonzovať sa nemá. Nebojte sa, príde na psa mráz.
 

Žilina v zápase víťazí 5:1 a na tribúne vládne po dlhom čase eufória aj po konečnom hvizde rozhodcu. Pohľad na tancujúcich jedincov bol naozaj zaujímavý. Aj hráči pochopili, že na futbal chodíme kvôli nim a prišli konečne poďakovať a podať si ruky až k sektoru so svojimi vernými fanúšikmi. Dúfame, že to bude pravidlom, keďže neustála podpora z našich radov je mierená predovšetkým im.

 

Po výhre nad rivalom sa každý poberá osláviť víťazstvo po svojom. Bolo naozaj čo oslavovať.

 

V poslednom odseku by som sa chcel poďakovať všetkým, ktorí sa postavili do kotla a spievali spoločne chorály s ostatnými. Je nutné uvedomiť si, že sme všetci za jedného a nie sme až tak početná skupina, aby sme sa ešte nebodaj delili. Dúfam, že nasadené tempo vydrží a mentalita žilinského fanúšika sa otočí tým správnym smerom. Počas nedeľného zápasu sa v sektore vyzbieralo 68,60 € na choreo. Za príspevky Vám veľmi pekne ďakujeme.

VŠETCI ZA ŽILINU!!!Ostatné :

26.11. 2017 MŠK ŽILINA – FK DAC 1904 Dunajská Streda
21.8. 2017 FK DAC 1904 Dunajská Streda – MŠK ŽILINA
18.10. 2016 FK DAC 1904 Dunajská Streda – MŠK ŽILINA
19.7. 2016 MŠK ŽILINA – FK DAC 1904 Dunajská Streda
4.10. 2011 DAC 1904 Dunajská Streda – MŠK ŽILINA
25.5. 2011 MŠK ŽILINA – DAC 1904 Dunajská Streda
15.3. 2011 DAC 1904 Dunajská Streda – MŠK ŽILINA


Diskusia
Pre prídávanie príspevkov musíte byť prihlásený. V prípade že účet nemáte vytvorený, založiť si ho môžete tu.