ULTRASZILINA.SK | ,


MŠK ŽILINA – SK Slavia Praha
Štvrtok, 27.November 2008  18:30

ŽILINA - Duel Žilinčanov so Sláviou Praha bol už od októbrového žrebu magnetom, ktorý priťahoval pozornosť všetkých fanúšikov žltozelených. Aspoň to všetci tvrdili. Nakoniec však vypredané nebolo. Kto za to tentoraz môže? Nech si každý položí túto otázku sám pre seba a dá si na ňu odpoveď, pretože toľko výhovoriek, prečo neísť na zápasy MŠK (pričom by to malo byť naopak) dokážu vymyslieť asi iba ľudia, čo si hovoria fanúšikovia Žiliny.

  

Vieme, že veľa vecí treba vylepšovať aj po stránke fandenia. To bolo na zápase so Sláviou jedno z najlepších. Severná tribúna povzbudzovala s minimom prestávok od úvodu až do konca. Čo je potešiteľné, chytá sa nový chorál, aj fanúšikovia mimo Céčka. Solídne sa pridávali aj ostatné tribúny, len pri mexických vlnách by to chcelo trochu viac aktivity aj od ďalších tribún, nech sa štadiónom valí naozaj vlna a nie iba príliv, ktorý sa v polovici západnej tribúny rozbije o skalu lenivosti a nespolupráce.

 

Atmosfére, vylepšenej pred zápasom ohňostrojom za východnou tribúnou, kartónovačkou severu a východu (do ktorej sa opäť nezapojili všetci) a niekoľkými ohňami na severe pred aj počas zápasu, chýbalo iba jediné: gól do Vaniakovej brány. Žilinčanom sa ho nepodarilo dať, hoci šancí mali niekoľko. Keďže Pražania boli úplne biedni a bezzubí (dokonca aj v supporte oproti minulému roku sklamali), zrodila sa pod Dubňom jediná bezgólová remíza 3. hracieho dňa skupinovej fázy Pohára UEFA.

 

Šošoni síce stratili body a s nimi možno aj šancu na postup do šestnásťfinále, ale nestratili svoju tvár a verných fanúšikov. Na ihrisku bojovali a aj keď nie vždy im všetko vyšlo, treba im za výkon poďakovať. Pekné bolo, že to pochopili aj viacerí na tribúnach a po zápase, hoci bez gólu, šošonom poďakovali.

 

Nevadí, ide sa ďalej. V nedeľu nás čakajú Košice, o necelý týždeň Aston Villa, po Novom roku Tipsport Cup a po ňom súboje o ligový titul a Slovenský pohár, ktorý nám stále vo vitríne chýba. Tešme sa na jar a nezabúdajme na túto jeseň, v ktorej nám žltozelení chalani dopriali veľa pekných zážitkov. Oslava storočnice bola nie v jednom, ale v každom zápase v pohárovej Európe.

 
Na záver ešte poznámka: ak si niekto hovorí, že je členom Fan Clubu, tak by sa mal podľa toho aj správať a priložiť občas ruku k dielu. Aj vďaka lenivosti väčšiny z vás zrejme prehodnotíme do budúcnosti, akým spôsobom a komu sa bude udeľovať členstvo vo Fan Clube MŠK Žilina. Nie je predsa normálne, aby kartóny ukladalo na tribúny iba pár jedincov. Väčšinou sú to tí istí a patrím im za to veľké UZNANIE a VĎAKA od nás všetkých. Ostatní nech sa nečudujú, že sa potom nestihne pripraviť megasektorovka k storočnici, alebo nejaké to choreo. Sily a počet ľudí je obmedzený a tých pár nadšencov a naozajstných fanatikov a ultras, to nemôže ťahať samo.

 Ostatné :

30.8. 2015 Athletic Bilbao – MŠK ŽILINA
23.7. 2011 MŠK ŽILINA – KR Reykjavík
16.7. 2011 KR Reykjavík – MŠK ŽILINA
27.8. 2009 MŠK ŽILINA – Partizan Belehrad
20.8. 2009 Partizan Belehrad – MŠK ŽILINA
6.8. 2009 Hajduk Split – MŠK ŽILINA
30.7. 2009 MŠK ŽILINA – Hajduk Split


Diskusia
Pre prídávanie príspevkov musíte byť prihlásený. V prípade že účet nemáte vytvorený, založiť si ho môžete tu.