ULTRASZILINA.SK | ,


Hokej: MsHK ŽILINA – MHC Martin
Utorok, 19.Január 2016  23:14

ŽILINA – Čo sme vám sľúbili, to sme vám aj dali. Najväčšie derby za posledných 5 rokov! Čo teší ešte viac, je fakt, že Žilina dokázala, že vie byť hokejovým mestom, vie sa baviť hokejom a zaplniť štadión, aj keď mužstvo neokupuje popredné miesta v tabuľke. Stačí len dodržať ľahkú rovnicu: HRÁČI+VEDENIE+ULTRAS=MsHK ŽILINA!

 

Pomaly už býva tradíciou, že veľké zápasy sú spojené s pochodom cez mesto. Inak tomu nebolo ani teraz. Hlinkovým namestím zneli chorály, vo vzduchu bolo cítiť pyro a tri stovky fanatikov pochodovali na štadión s cieľom vyhrať derby. V kotli sa napokon zišlo takmer 600 fans a od úvodu to bol support ako z veľkej knihy ultrasu. Atmosfére pomohol aj náš rýchly gól, keď sme sa už v 2. minúte ujali vedenia zásluhou Hunu. Štadión priam “vybuchol” radosťou, kotol ovládlo čisté šialenstvo a support sa ešte zosilnel, niektorým šla až pena z papule. V druhej tretine sa odprezentovala stovka mávacích vlajok vo farbách žlto-zeleno-bielej trikolóry, ktoré boli doplnené vlajkou HOOLIGANS. Vlajky nám zapožičali naši družobní bratia z Góralu, keďže naše sa nestihli vyrobiť. Aj o tomto je družba, ďakujeme! Tretia tretina vygradovala do “standing ovation” celého štadióna a do osláv dôležitého víťazstva z hľadiska postupu do play-off.

 

V hosťovskom bolo okolo 300 sedliakov a ďalší sedeli v priľahlom sektore. Návrat UMT na hokejové tribúny prospel. Derby malo konečne ten správny šmrnc. Martinčanom patrí naša vďaka za podporu prostredníctvom transparentu, ktorým vyslovili nesúhlas s naším nevpustením na štadión v Banskej Bystrici. Transparent bol doplnený pokrikom “JEBAŤ BYSTRICU”, ktorý zborovo zakričali oba kotle a opäť na žilinskom zimáku visela bystrická vlajka hore nohami, tento krát v sektore hostí, ale aj tak potešilo ;-)

 

Vďaka všetkým, ktorí si v piatok našli cestu na zimák. Najbližšie znovu v piatok, znovu hrá Žilina!

  

  

 Ostatné :

31.3. 2017 Hokej: MsHK ŽILINA – HKM Zvolen
29.1. 2017 Hokej: MsHK ŽILINA – MHC Martin
27.12. 2016 Hokej: MHC Martin – MsHK ŽILINA
12.12. 2016 Hokej: MsHK ŽILINA – HC Nové Zámky
27.11. 2016 Hokej: MsHK ŽILINA – MHC Martin
20.3. 2016 Hokej: MsHK ŽILINA – HK Nitra (3. a 4. zápas)
10.3. 2016 Do Nitry nás nepustia!


Diskusia
Pre prídávanie príspevkov musíte byť prihlásený. V prípade že účet nemáte vytvorený, založiť si ho môžete tu.