ULTRASZILINA.SK | ,


MŠK ŽILINA – Spartak Trnava
Sobota, 15.November 2008  20:15

ŽILINA -  V sobotu to mal byť sviatok futbalu v Žiline. Šošoni hrali v priamom súboji s odvekými rivalmi z Trnavy, ktorí im v tabuľke šliapali na päty a pod trénerom Peczem neprehrali. Zápas bol v televízii, takže veľká návšteva sa v Žiline neočakávala. Napriek zime, neskorému začiatku a spomínanému televíznemu prenosu sa však na štadióne Pod Dubňom nakoniec zišli takmer štyri tisícky divákov.

 

 
Tie mohli vidieť šesť gólov (z toho iba jeden v sieti Dušana Perniša, navyše z penalty), jednu nepremenenú jedenástku MŠK a celkovo na slovenské pomery dobrý futbal. A žilinskí diváci mohli vidieť ešte niečo: ako sa vedia fanúšikovia súpera zabávať na futbale, aj keď ich hráči dostávajú na frak. V deväťdesiatych rokoch by sme dali v Žiline neviem čo za to, ak by sme Trnavu, ktorá vtedy hrala o titul v každej sezóne, porážali doma takým rozdielom, ako v sobotu. Teraz, keď sme štvornásobní majstri, vyhráme a na jeseň so Spartakom neprehráme ani jeden z troch duelov, vyzerá to na štadióne šošonov, ako keby sa Žilina zachraňovala, prehrávala o dve triedy a Trnava oslavovala titul.
 

Bolo mi zvláštne, keď som sa s pár ľuďmi v céčku na severe po treťom góle v trnavskej sieti snažil burcovať ľudí, aby sa už konečne bavili a oni na mňa pozerali, ako by bol stav opačný. Je pre mňa naozaj nepochopiteľné, prečo v roku, kedy náš klub oslavuje storočnicu a dosahuje jedny z najlepších výsledkov vo svojej histórii, nedokážeme na tribúnach oslavovať a baviť sa.

 

Prečo väčšina z vás, čo si hovoríte fanúšikovia Žiliny, nedá najavo, že sú radi, keď sa ich tímu darí? Prečo sa tvárite, že je to samozrejmé a jasné? Prečo nedokážete fandiť a spievať chorály celý zápas, ale iba úvodných dvadsať minút? Prečo vás zaujímajú na zápase somariny a to, ako sa čo najskôr zmocniť pohára s pivom, ako to, ako sa darí vášmu tímu? Prečo odchádzate po výsledku 5:1 pre váš tím zo štadióna ihneď po záverečnom hvizde rozhodcu a neoceníte chalanov na trávniku za perfektný výkon? Boli by ste radšej, keby prehrali, aby ste mohli na nich nadávať? Prečo vypisujete na internete, aké nové chorály ste zložili, ako sa bude fandiť a potom ste ticho a neviete ani tie najstaršie chorály zopakovať aspoň raz? Prečo sa hráte na veľkých fanúšikov Žiliny, keď ste v skutočnosti obyčajní chválenkári, čo si myslia, že si dajú žilinský šál a niekto iný za nich bude fandiť?

 

Nikdy nie je dopredu nič jasné, ani pred zápasom, ani pred sezónou a ani nikdy nebude. To je rokmi overená pravda a vo futbale platí dvojnásobne. Tak, ako sa teraz Žiline darí, tak sa jej nemusí v ďalších x rokoch. Vážte si toho, že fandíte najlepšiemu klubu na Slovensku, štvornásobnému majstrovi, klubu, ktorý tu bol skôr ako trnavský Spartak. Bavte sa na tribúnach a žite futbalom! Nech nám môžu všetci závidieť nielen najlepších futbalistov, ale aj fanúšikov. Nech nemusíte doma počúvať polhodinu rovnaký chorál hostí, nech nemusíte závidieť, ale nech oni pozerajú v nemom úžase na vás. Skúste sa nad sebou všetci zamyslieť a obetovať hlasivky, pohodlie, pivo, pukance, víkend s kamošmi na chate, jedno rande, alebo pohodlie televízie za šošonov na trávniku.

 

Oni už nám dokázali, že sú najlepší, preto sa im musíme vyrovnať!


Ostatné :

18.5. 2018 MŠK ŽILINA – FC Spartak Trnava
29.11. 2017 FC Spartak Trnava – MŠK ŽILINA
6.9. 2017 MŠK ŽILINA – FC Spartak Trnava
13.11. 2016 MŠK ŽILINA – FC Spartak Trnava
15.5. 2016 FC Spartak Trnava – MŠK ŽILINA
20.8. 2013 Spartak Trnava – MŠK ŽILINA
3.4. 2013 MŠK ŽILINA – Spartak Trnava


Diskusia
Pre prídávanie príspevkov musíte byť prihlásený. V prípade že účet nemáte vytvorený, založiť si ho môžete tu.