ULTRASZILINA.SK | ,


MŠK ŽILINA – Hamburger SV
Štvrtok, 23.Október 2008  18:30

ŽILINA - Prvý zápas Žilinčanov v skupinovej fáze Pohára UEFA bol krásnym zážitkom pre všetkých, čo neváhali zaplatiť o niečo drahšie vstupenky, ako na domácu ligovú biedu. Za kvalitu sa platí a ten, kto si zaplatil a videl vo štvrtok šošonov hrať s Hamburgom musí uznať, že to bola viac ako dobrá investícia. Hamburg pricestoval pod Dubeň ako vedúci tím nemeckej Bundesligy a to dávalo dopredu veriť, že zápas šošonov s ním bude super zážitkom.

 

 
HSV prišla pod Dubeň podporiť aj početná enkláva fans. Okolo 500 priaznivcov severonemeckého tímu sa celý štvrtok potulovalo po krčmách a baroch v Žiline a testovalo kvalitu piva. Šošoni sa zišli podvečer na už tradičnom pochode mestom. Tentoraz sa ho zúčastnila naozaj masa ľudí. Všetci sa spoločne spojili a vytvorili v meste pravú futbalovú atmosféru, doplnenú bengálmi a dymovnicami. Menšie strkanice (s políciou) nastali pred Migrénou, ktorú do posledného miesta obsadili Nemci, ale k ničomu veľkému nedošlo.

 

Na štadióne bolo takmer plno, spojazdnená bola aj východná tribúna, ktorá bola plná. Niekoľko stoviek miest bolo prázdnych na severe a juhu, ale návšteva 9 871 divákov je naozaj veľmi slušné číslo na žilinské pomery. A fanúšikov bolo na tribúnach aj cítiť. Na severe, ktorý takmer celý fandil ako jeden, sa vytvoril zhruba 300-členný kotol, ktorý až na malé prestávky hnal šošonov neustále dopredu a plný sektor hostí hravo prekričal. Nemci na začiatku zápasu odpálili v sektore niekoľko ohňov, dymovnicu, Žilinčania pripravili kartoniádu. Šošoni začali výborne, Hamburgu toho veľa nedovolili, naopak od začiatku prekvapujúco, ale zaslúžene tvorili hru. Po štvrťhodine hry však Petrič využil prvé zaváhanie žilinskej obrany a HSV viedol.

 

Šošonov ale gól neschladil a naďalej boli pánmi trávnika, prím hrali Pekarík, Vladavič a obrana, no všetci chalani makali úplne na doraz a tempo udržali až do konca polčasu. V ňom však Olič využil druhú šancu, keď po rohu trafil presne do pravého rohu a Žilina prehrávala o dva góly. Nič sa však nedialo, hádam iba najväčší optimisti verili, že by mohol byť výsledok po polčase napr. opačný, a tak aj po polčase videl takmer vypredaný štadión pekné futbalové divadlo.

 

Fanúšikovia žltozelených hnali svojich neustále dopredu a keď sa v 68. min. trafil nádherne z voleja striedajúci Emil Rilke, vypukla na tribúnach obrovská radosť. Šošoni siahali na dno svojich síl, mali šance, nasadenie bolo z ich strany fascinujúce a na tribúnach sa k nim pridávali diváci. Hamburg však ukázal, že je skúsenejší a svoj tesný náskok aj so šťastím až do konca udržal. Napriek prehre si však šošoni mohli z tribún vychutnávať potlesk, ktorým ich odmenili tribúny. Po prehre málo vídané, ale vo štvrtok 23. októbra večer to bolo úprimné a zaslúžené. Takto sa má hrať v pohároch a šošoni si dokázali, že sa nemusia báť nikoho.

 

Ešte asi nikdy nebolo vidno po prehre Žiliny v meste toľko spokojných fanúšikov. Aj napriek nulovému bodovému zisku sa nikto nezaprisáhaval, že na Žilinu nepôjde, že to je za drahé lístky a zápas bez priameho prenosu, alebo že treba vyhodiť trénera a polovicu mužstva. Každý, kto fandí Žiline totiž pochopil, že nie vždy môžeme byť najlepší a ak nás súper porazí férovo a futbalovo, sme ochotní prehru prijať. Kiež by bolo v našej lige takýchto zápasov čo najviac.Ostatné :

30.8. 2015 Athletic Bilbao – MŠK ŽILINA
23.7. 2011 MŠK ŽILINA – KR Reykjavík
16.7. 2011 KR Reykjavík – MŠK ŽILINA
27.8. 2009 MŠK ŽILINA – Partizan Belehrad
20.8. 2009 Partizan Belehrad – MŠK ŽILINA
6.8. 2009 Hajduk Split – MŠK ŽILINA
30.7. 2009 MŠK ŽILINA – Hajduk Split


Diskusia
Pre prídávanie príspevkov musíte byť prihlásený. V prípade že účet nemáte vytvorený, založiť si ho môžete tu.