ULTRASZILINA.SK | ,

Hokej: MHC Martin – MsHK ŽILINA
Piatok, 18.September 2015  10:48

Martin – Prvý výjazd v sezóne a hneď derby v Martine. Lepšia pozvánka už ani byť nemohla, a tak sa nás na stanici schádza okolo 100. Vlak odchádza zo Žiliny s polhodinovým meškaním, kvôli čomu nestíhame prvú tretinu. Po vystupení z vlaku sa vydávame na štadión, cestu nám spríjemňuje vôňa pyra a zvuk chorálov.

V hosťovskom sektore sa nakoniec schádza 120 fanatikov. Od začiatku je support na výbornej úrovni, čomu pomáha aj gól Bulíka, ktorým sa ujímame vedenia 1:0. V tretej tretine hučíme ešte o level vyššie, radosť pozerať či skôr počúvať. Takto to má vyzerať každý zápas!

Škoda, že rovnaký fanatizmus nepredviedli aj naši hokejisti, ktorí neudržali vedenie a 50 sekúnd pred koncom inkasujú vyrovnávací gól. Zápas nakoniec prehrávame v predĺžení, kedy dostávame druhý gól a namiesto troch bodov si z Martina odvážame len jeden.

Cestou späť nám tréner dáva pár sérií klikov a drepov s čím nemajú moc pochopenia strážci zákona, a tak plánované fúriky sa rušia ;-)