ULTRASZILINA.SK | ,


Banská Bystrica – MŠK ŽILINA
Pondelok, 22.September 2008  20:15

B. Bystrica - Na výjazd do Banskej Bystrice sa vydali fanúšikovia šošonov nakoniec autobusom. Hoci pôvodne to vyzeralo tak, že sa vzhľadom na skvelý a pre fanúšikov maximálne vyhovujúci termín nezúčastní zájazdu viac, ako 10 ľudí, nakoniec sa v sektore hostí na Štiavničkách zišlo 54 fans žltozelených.

 

Tí, čo cestovali spod Dubňa autobusom, si pripadali ako eurobankovky. Autobus totiž zo Žiliny až pod Urpín sprevádzalo päť policajných áut. Zbytočné mrhanie síl, techniky a peňazí a ďalšia ukážka toho, ako sa to robiť nemá. Ale na Slovensku máme vlastnú cestu.

 
Vstupné na zápas neexistovalo, pretože sa domáci rozhodli udobriť si fanúšikov za zlé výsledky a posledné miesto v tabuľke aspoň voľným prechodom na štadión. Support Žilinčanov bol v prvom polčase vzhľadom na počet veľmi dobrý a Štiavničky patrili až do inkasovaného gólu im. Ten padol v závere prvého polčasu a hoci bol pekný, treba priznať, že išlo skôr o nevydarený center ako o strelu. Šošoni vyprevádzajú svojich do kabín napriek nepriaznivému stavu potleskom a vo viere, že sa po prestávke všetko obráti na dobré. Už počas nej sa však delegátovi stretnutia Štefanovi Styrančákovi znepáčila vlajka North Brigade, ktorá mu celý prvý polčas neprekážala a cez usporiadateľov bez udania dôvodu vyzval Žilinčanov, aby ju zvesili. Po naťahovačkách ju síce dali dolu, ale rozprestreli ju v sektore cez sedačky. Domácim usporiadatelia pre istotu strhli transparent, ktorý vyzýval hráčov k tomu, aby nehazardovali so svojím klubom, lebo si oni zahrajú s ich životmi.
 
V druhom polčase síce nastúpili Žilinčania v zostave s dvoma zmenami, ale futbalovo sa trápili. Ani jeden hráč v žilinskom drese nevedel nič s loptou vymyslieť, proti betónu domácich sa snažili vymýšľať nerealizovateľné a k ničomu nevedúce ťahy a vo výhodných streleckých pozíciach každý hľadal ešte niekoho, komu by prihral. Strely z diaľky a spoza šestnástky neexistovali, dobre zahraná štandardka je pre Žilinu už dlhšiu dobu úplné tabu (naozaj na zamyslenie) a keďže niektorí predviedli na ihrisku iba prechádzanie sa a nie futbal, zrodila sa zaslúžená prehra MŠK. Prvá v novej sezóne, s posledným tímom tabuľky, ktorý mal na konte oba tri strelené góly a šesť dní pred zápasom so Žilinou nedokázal postúpiť v pohári cez druholigový Dolný Kubín.
 

Fandenie v druhom polčase aj vďaka nezmyselným nariadeniam zo strany SFZ, ktoré stále hľadá vinníkov v radoch fanúšikov a nie medzi sebou upadalo a hoci sa šošoni snažili svojich vyburcovať ku gólu, k ničomu to neviedlo. Snáď sa do zápasu s Dubnicou niečo v chalanoch pohne, vstúpia si do svedomia a začnú hrať futbal, aký predvádzali ešte nedávno, lebo inak to bude zase iba trápenie a na to fanúšikovia nie sú zvedaví…Ostatné :

19.9. 2012 Dukla Banská Bystrica – MŠK ŽILINA
3.5. 2012 Dukla Banská Bystrica – MŠK ŽILINA
30.11. 2011 MŠK ŽILINA – Dukla Banská Bystrica
12.4. 2011 Banská Bystrica – MŠK ŽILINA
6.11. 2010 MŠK ŽILINA – Banská Bystrica
31.7. 2010 Banská Bystrica – MŠK ŽILINA
17.5. 2010 Banská Bystrica – MŠK ŽILINA


Diskusia
Pre prídávanie príspevkov musíte byť prihlásený. V prípade že účet nemáte vytvorený, založiť si ho môžete tu.