ULTRASZILINA.SK | ,


Spartak Trnava – MŠK ŽILINA
Pondelok, 18.August 2008  19:00

 Trnava – Aj keď pondelňajší večerný termín naozaj nepraje futbalu a výjazdom, schádza sa na nebezpečnom území v Trnave v sektore hostí okolo 30 najvernejších žilinských fanúšikov. Je zarážajúce, že vo štvrtok nás išlo do oveľa vzdialenejšieho Liberca niekoľko stoviek a do Trnavy na dôležitý a atraktívny zápas sa nezozbiera jediný autobus.

 
Nech si každý spytuje svedomie a povie si, či je naozaj fanúšik Žiliny a či to nie je pre neho iba póza. Plánovaný autobusový výjazd Fan clubu do Trnavy sa musel vďaka pohodlnosti a neskorému rozhodovaniu podaktorých bohužiaľ zrušiť. Ak dáme oznam, že organizujeme výjazd autobusom, treba sa nahlasovať skôr, ako tri hodiny pred jeho odchodom. Nie sme taxislužba a nemáme k dispozícii vozový park a šoférov na počkanie, tak si to láskavo všetci uvedomte a už na najbližší výjazd do Košíc sa nahlasujte prosím v predstihu.
 

A teraz k samotnému zápasu. Pri nástupe hráčov na trávnik odpaľujú domáci červené ohne a vyťahujú veľké igelitové choreo trnavského bojovníka s olympijskou pochodňou doplnené kartónovačkou na opačnej tribúne. Keďže sú domáci v jednoznačnej prevahe, snažíme sa povzbudzovať aspoň v prestávkach, kedy nepovzbudzujú oni, ale tých je málo, pretože Trnavčania ženú svojich neustále dopredu. Šošoni na ihrisku hrajú dobre, aj keď šancí veľa nevidno, ale to ani na domácej strane.

 

V druhom polčase odpaľujú domáci stroboskopy a niekoľko ich hádžu aj smerom k nášmu sektoru, ale aktéri provokácií sú spacifikovaní. Urážok na našu stranu vyslovili domáci až nečakane málo, možno aj vďaka tomu, že sme ich zbytočne neprovokovali a sústredili sme sa na podporu Žiliny a nie vybíjanie si hlasiviek na zbytočnostiach. Zápas sa skončil nakoniec bezgólovou remízou, čo oceňujeme potleskom a skandovaním a hráči nám prichádzajú k sektoru ďakovať za to, že sme ich prišli podporiť.

 

Po zápase sme za asistencie polície eskortovaní za Trnavu a pod Dubeň sa vraciame polhodinu pred polnocou. Živí, zdraví a spokojní, že sme videli ďalší dobrý výkon našich farieb a predĺženie šnúry neporaziteľnosti.Ostatné :

18.5. 2018 MŠK ŽILINA – FC Spartak Trnava
29.11. 2017 FC Spartak Trnava – MŠK ŽILINA
6.9. 2017 MŠK ŽILINA – FC Spartak Trnava
13.11. 2016 MŠK ŽILINA – FC Spartak Trnava
15.5. 2016 FC Spartak Trnava – MŠK ŽILINA
20.8. 2013 Spartak Trnava – MŠK ŽILINA
3.4. 2013 MŠK ŽILINA – Spartak Trnava


Diskusia
Pre prídávanie príspevkov musíte byť prihlásený. V prípade že účet nemáte vytvorený, založiť si ho môžete tu.