ULTRASZILINA.SK | ,


FC Slovan Liberec – MŠK ŽILINA
Štvrtok, 14.August 2008  20:00

 Liberec – Očakávaný zájazd pod Ještěd dopadol na výbornú. Žilinských fans bolo vidieť a počuť nielen cestou v autobuse a pri každej zastávke v smere do Liberca, ale aj v samotnej metropole Libereckého kraja. V Liberci sa zišlo 473 žilinských fanúšikov. Po vystúpení z autobusu v Liberci si to zhruba stočlenný žltozelený dav namieril do centra mesta, kde sa už postupne zhromažďovali na terasách a v baroch ďalší fanúšikovia MŠK, ktorí pricestovali po vlastnej osi.

 

Celé centrum Liberca zaplavili šošoni a spievaním chorálov, prekrikovačkami a skandovaním dávali jasne najavo, že pod Ješted neprišli na rodinný výlet, ale poriadne hnať svojimi hlasivkami šošonov za čo najlepším výsledkom. Z námestia v centre sa potom Žilinčania zhruba hodinu a pol pred zápasom presúvali za asistencie polície mestom na štadión U Nisy.

 

Od začiatku zápasu sa v sektore hostí aktívne fandilo a všetky skupiny žilinských fanúšikov sa zjednotili a hnali šošonov dopredu. Približne v polovici prvého polčasu bolo rozvinuté papierové choreo so žltozeleným srdcom a číslovkou 100 v ňom. Pod ním boli roky 1908 – 2008, navrchu nápis Vy máte 50 let vášně a dolu MY DVAKRÁT TOĽKO! Pripravené boli aj zelené a žlté papiere na kartónovačku, ale tie pri vstupe usporiadatelia nepovolili preniesť, podobne ako vlajky na plastových tyčiach. Rovnako s vnesením chorea sme mali problémy, ale nakoniec sa po komunikácii s členom domáceho fanklubu a ľudí od polície podarilo vybaviť aspoň to. Na adresu polície treba povedať, že nápor fanúšikov Žiliny zvládala na jednotku, nevyskytli sa žiadne zbytočné zásahy, vychádzali nám v ústrety a slovenské poriadkové sily by sa mali od českých kolegov učiť, ako zvládať väčšie návštevy hostí na futbalovom štadióne aj mimo neho. Viac nepokoja vnášali medzi priaznivcov Žiliny iba ostrí chlapci z SBS, ktorí si potrebovali asi vytvoriť rešpekt a ešte pred duelom vyšmarili niekoľkých fans Žiliny von zo sektoru hostí. Je však pravda, že následne sa dostali všetci naspäť do hľadiska.

  
Povzbudzovanie aj za pomoci troch bubnov naberalo na intenzite a vyvrcholilo erupciou radosti na konci polčasu, keď sa nádherne trafil Adauto. Cez prestávku aj po nej Žilinčania ovládli hľadisko a domáci fanúšikovia ešte viac zmĺkli pó perfektnej strele Roba Ježa, ktorý dal postupové tromfy jasne na stranu Žiliny. Hostia sa v svojom sektore bavili, výnimkou neboli prekrikovačky s vedľajším sektorom šošonov a až do záveru zápasu mala žlto-zelená ekipa v hľadisku navrch, čo po zápase uznal aj domáci fanklub, keď priznal, že Žilinčania vyhrali nielen na ihrisku, ale aj na tribúnach. Radosť im nepokazil ani gól domácich päť minút pred koncom zápasu. Žilinčania tak dosiahli veľké víťazstvo a do odvety pôjdu vo veľmi dobrej pozícii a s veľkou šancou na postup do hlavnej súťaže Pohára UEFA. Celkovo bol výjazd do Liberca z pohľadu fanúšikov jeden z najlepších (ak nie najlepší) v celej novodobej histórii žilinského futbalu.
 
Chceme sa poďakovať všetkým, ktorí sa na zápase s Minskom vyzbierali na choreo (celkovo 6 017 Sk, ktoré boli použité na fanúšikovské veci (blany na bubny, paličky, choreo, farebné papiere atď.). Takisto patrí vďaka aj chalanom, ktorí sa na výrobe chorea na Liberec podieľali a rovnako aj “Bendžimu” Vomáčkovi, ktorý z veľkej časti “zatiahol” z vlastného vrecka 130 tričiek vyrobených špeciálne na výjazd do Liberca a v zápase ukázal domácim a všetkým, že je jeho srdce bije iba za Žilinu.


Ostatné :

30.8. 2015 Athletic Bilbao – MŠK ŽILINA
23.7. 2011 MŠK ŽILINA – KR Reykjavík
16.7. 2011 KR Reykjavík – MŠK ŽILINA
27.8. 2009 MŠK ŽILINA – Partizan Belehrad
20.8. 2009 Partizan Belehrad – MŠK ŽILINA
6.8. 2009 Hajduk Split – MŠK ŽILINA
30.7. 2009 MŠK ŽILINA – Hajduk Split


Diskusia
Pre prídávanie príspevkov musíte byť prihlásený. V prípade že účet nemáte vytvorený, založiť si ho môžete tu.