ULTRASZILINA.SK | ,


MŠK ŽILINA – Tatran Prešov
Nedeľa, 3.August 2008  19:30

ŽILINA – Žilinčania privítali v 3. kole pod Dubňom ambiciózneho nováčika z Prešova, ktorého prišla povzbudiť zhruba polstovka fans Tatrana. Vlajky, ktoré v sektore hostí viseli dolu hlavou, boli vraj reakciou na dosť ostrý zásah polície po použití pyrotechniky v ich domácom zápase s Ružomberkom.

 

Na štadióne sa zišlo aj napriek netradičnému času takmer 5-tisíc divákov, ktorí šošonov neustále hnali svojimi hlasivkami a potleskom dopredu. Tréner Vrba nechal oddychovať niektorých kľúčových hráčov, ale na hre Žiliny to vôbec nebolo vidieť. Dôvod na radosť tribún urobil už po štvrťhodine hry svojim premiérovým gólom v sezóne brazílsky legionár Adauto a nebol to jediný premiérový zásah v zápase. Fanúšikovia na severnej tribúne sa snažili čo najviac hnať svojich dopredu. Ukázalo sa, že bubny, ktoré obstaral Fan club, boli dobrou investíciou a ľudia na ďalších dvoch tribúnach sa čoraz viac pri zvukoch bubna zapájajú do potlesku a fandenia. Náladu ešte pred polčasovou prestávkou vylepšil ďalším premiérovým gólom v ročníku Ivan Lietava, ktorý tentoraz za svoj bojovný výkon a gól dostal pri striedaní mohutný potlesk. Bodaj by v nastúpenom trende pokračoval aj naďalej.

 

Po prestávke sa Žilinčania stali úplnými pánmi na ihrisku a postupne aj v hľadisku. Ďalší premiérový gól, tentoraz z kopačky v poslednom čase výborne hrajúceho Admira Vladaviča, zrazil Prešovčanov ešte viac na kolená a fanúšikovia šošonov sa mohli zabávať peknými akciami, ktoré ich miláčikovia ponúkali ako na bežiacom páse.

 

V poslednej desaťminútovke sa vrece s gólmi roztrhlo úplne. Najskôr pridal druhý gól v sezóne Rilke, potom si čestný úspech po góle kapitána Šafranka pripísali aj hráči Tatrana. Už predtým sa však na tribúnach začala fiesta, ktorá pokračovala až do záverečného hvizdu. Dopomohol k tomu ďalším premiérovým gólom v sezóne aj Martin Ďurica, ktorý nádhernou delovkou z diaľky uzavrel skóre duelu na 5:1.

 

Po zápase sa celý žilinský tím šiel poďakovať fanúšikom za podporu a postupne si chalani ťapli so všetkými fanúšikmi na severnej aj západnej tribúne, ktorí po zápase nezdrhli zo štadióna, ale počkali a poďakovali sa svojim miláčikom za perfektný nedeľný večer. V sobotu večer sa môžeme tešiť na ďalší skvelý zážitok, v Žiline sa predstaví Nitra, ktorá na šošonov zahrať vie. Preto všetci so žltozeleným srdcom v sobotu pod Dubeň!!!Ostatné :

22.10. 2017 1. FC Tatran Prešov – MŠK ŽILINA
13.3. 2013 Tatran Prešov – MŠK ŽILINA
20.10. 2011 MŠK ŽILINA – Tatran Prešov
28.7. 2011 Tatran Prešov – MŠK ŽILINA
12.5. 2011 MŠK ŽILINA – Tatran Prešov
1.3. 2011 Tatran Prešov – MŠK ŽILINA
12.9. 2010 MŠK ŽILINA – Tatran Prešov


Diskusia
Pre prídávanie príspevkov musíte byť prihlásený. V prípade že účet nemáte vytvorený, založiť si ho môžete tu.