ULTRASZILINA.SK | ,


MŠK ŽILINA – MTZ Ripo Minsk
Štvrtok, 31.Júl 2008  19:30

ŽILINA – Zápas, ktorý mal pre fanúšikov Žiliny významný náboj, sa začal sľubne. Pri nástupe hráčov oboch tímov zdvihla väčšina ľudí nad hlavu žilinské šále. Škoda, že to nevydržali dlhšie, napr. tak dlho, ako fanúšikovia na severnej tribúne. Tým pomáhali vo fandení bubny, ktoré už má fanklub a v akcii boli aj vlajky na plastových tyčiach, s ktorými boli opätovne problémy.


Organizátori tvrdili, že sa s nimi dá napadnúť polícia, členovia SBS, usporiadatelia a pod. (dokedy budú pokračovať tieto trápne ťahanice, páni?). Fanúšikovia sa na celom štadióne zapájali do fandenia, na tradičnú prekrikovačku sa chytali takmer všetci zo skoro 5 500 ľudí, ktorí boli na futbale. V sektore hostí bola rozprestretá iba veľká sektorovka Minsku, pár fanúšikov hostí (podnikatelia a sponzori) povzbudzovali na západnej tribúne.
 
Gól Žiliny v prvom polčase neprišiel, ale fanúšikovia v povzbudzovaní neprestali a hnali šošonov dopredu a ku gólu naďalej. Po hodine hry sa dostala k slovu po druhýkrát v histórii na severnej tribúne obrovská sektorovka k storočnici klubu, ktorá vyburcovala k povzbudzovaniu ďalších ľudí. Niektorí však práve v čase, keď Žilinčania potrebovali pomôcť, začali na ich hru pískať. Záver zápasu sa hral ako na hojdačke. Žilina sa tlačila dopredu, ale hostia podnikali nebezpečné kontry a neboli ďaleko ku gólu. V poslednej minúte, kedy niektorí ľudia, ktorí si hovoria fanúšikovia Žiliny, už zo štadióna odchádzali, sa trafil po Štyvarovom priťuknutí Robo Jež a rozhodol o tesnej výhre Žilinčanov nad bieloruským Minskom. Namiesto toho, aby sa im všetci ľudia za postup do ďalšieho kola poďakovali, hneď po góle Ježa odchádzali viacerí zo štadióna. Veď prečo by sa mali tešiť z postupu? Žilina predsa hrá európske poháre každý týždeň a pravidelne všetkých súperov poráža, však páni a dámy? Trošku prejaviť vďaku za nie každodenný zážitok by nezaškodilo…
 
Hráči sa po zápase (nie však všetci, však pán kapitán a pár ďalších) šli poďakovať za povzbudzovanie najvernejším na severnú tribúnu. Tí museli potom ešte riešiť závažný problém, pri ktorom šlo o život. Jednému zo starších pánov na severnej tribúne prišlo zle. Členovia žilinského Fan clubu upozornili usporiadateľov a tí sa snažili privolať sanitku. Tá však ihneď po skončení zápasu zo štadióna odišla a kým sa vrátila cez zápchu áut a fanúšikov opúšťajúcich štadión naspäť, trvalo to zhruba 15 minút. Pán zatiaľ dostával na tribúne umelé dýchanie a prvú pomoc od fanklubákov Ľuboša Porubca a Braňa Odváhu. Nebyť ich dvoch, mohli sa oslavy postupu Žiliny skončiť smutne. Ani privolaný lekár futbalistov sa k pomoci príliš nehrnul a nakoniec nechal všetko na chalanov. Situácia bola naozaj vážna, pán totiž dvakrát upadol do bezvedomia. Sanitka so zdravotníkmi si ho nakoniec prevzala do opatery, ale celý prípad nie je dobrou vizitkou pre organizátorov, ktorí by nemali dovoliť, aby sanitka opustila štadión ako prvá.


Ostatné :

30.8. 2015 Athletic Bilbao – MŠK ŽILINA
23.7. 2011 MŠK ŽILINA – KR Reykjavík
16.7. 2011 KR Reykjavík – MŠK ŽILINA
27.8. 2009 MŠK ŽILINA – Partizan Belehrad
20.8. 2009 Partizan Belehrad – MŠK ŽILINA
6.8. 2009 Hajduk Split – MŠK ŽILINA
30.7. 2009 MŠK ŽILINA – Hajduk Split


Diskusia
Pre prídávanie príspevkov musíte byť prihlásený. V prípade že účet nemáte vytvorený, založiť si ho môžete tu.