ULTRASZILINA.SK | ,


Basket: MBK ŽILINA – MBK Rieker Komárno
Utorok, 29.Marec 2011  7:57

basket_komarno

ŽILINA – Uplynulý víkend sa síce niesol v duchu reprezentačnej prestávky, napriek tomu sme zažili prvý z vrcholov jarnej časti. Postarali sa oň naši basketbalisti postupom do playoff, ktoré je aj pre nás odmenou za túto sezónu, novou skúsenosťou a hlavne skvelým zážitkom, ktorý bude trvať, dúfajme, čo najdlhšie.
 
Udalosť, akou je playoff, dokáže nabudiť každého fanúšika. A keď cez týždeň pridali “pomocnú ruku” v podobe výhry v Komárne aj hráči (v prvom zápase sme zdolali po skvelom obrate Komárno na jeho pôde 77:83), nebolo pochýb o tom, že dostať sa do haly na poslednú chvíľu môže byť veľký problém. A veru, že bol.
 
  
Pri otvorení haly hodinu pred zápasom sa nahrnuli do haly takmer dve stovky fanúšikov a každou minútou prichádzali ďalší. Príprava na zápas z našej strany našťastie nebola náročná, nakoľko sme sa rozhodli zamerať najmä na samotné fandenie (doplnené iba o vlajky na mávanie a argentínu), a tak bol priestor usmerňovať ľudí už pri vstupe na tribúnu.
 
Pred začiatkom sme sa rozcvičovali na zápasovú teplotu aj my a nástupom hráčov sa spustilo skutočné, celozápasové a hlavne fanatické fandenie. Od začiatku sa chytal aj zvyšok preplnenej haly a tak kým sa stihli hostia spamätať, prehrávali 7:0. Postupne sa dostali do zápasu, no my sme si udržiavali dostatočný odstup. 
  
mbk_komarnob  mbk_komarnoa
 
Dva razy sme viedli dokonca o viac ako 10b, no hosťom sa podarilo vždy dotiahnúť a na našu smolu sa na konci tretej štvrtiny dostali do jednobodového vedenia. Prvý raz v zápase. S blížiacim sa záverom stretnutia sa zvyšovala aj nervozita a napätie – na palubovke ale aj v hľadisku (koho nabudúce uvidíme hádzať plechovky a iné predmety smerom na palubovku a po hráčoch, poletí za nimi tiež).
 
Na veľkú smolu hostí nás to vyhecovalo na maximum. Po niekoľkých pokrikoch na adresu rozhodcov a hostí sme začali fandiť s veľkým nasadením, najhlasnejšie v zápase. Zo skóre 56:59 v náš neprospech chalani otočili na 61:59, a aj keď hostia ešte dva razy vyrovnali skóre, záver nezvládli a tak po druhej tesnej výhre (67:63) zavládli v hale mohutné oslavy.
 

 

Najväčšia vďaka samozrejme patrí hráčom, ktorí, aj keď nie všetkým išla hra tak ako by chceli, podali opäť veľmi bojovný a kolektívny výkon a nechali na palubovke srdce. Rovnako tak veľká vďaka patrí všetkým, ktorí sa snažili vytvoriť dobrú atmosféru a správali sa v kotli disciplinovane. A samozrejme všetkým divákom v hale, ktorí sa bavili s nami.
 

 
Tešíme sa na najbližší domáci zápas, dúfajme už s iným súperom :-)
 
 
 


Ostatné :

27.10. 2011 Basket: MBK ŽILINA – BC Prievidza
23.4. 2011 Basket: MBK ŽILINA – BK Nitra
15.4. 2011 Basket: MBK ŽILINA – BK Nitra
18.3. 2011 Basket: MBK ŽILINA – BK SPU Nitra
12.3. 2011 Basket: MBK ŽILINA – BC Prievidza
7.3. 2011 Basket: MBK ŽILINA – Astrum Levice
16.12. 2010 Basket: MBK ŽILINA – BK Spišská Nová Ves


Diskusia
Pre prídávanie príspevkov musíte byť prihlásený. V prípade že účet nemáte vytvorený, založiť si ho môžete tu.