ULTRASZILINA.SK | ,


Hokej: Ultras víkend 25.-27.10.
Pondelok, 28.Október 2013  20:19

ŽILINA – Uplynulý týždeň sme mali viac ako pestrý. V piatok sme vycestovali na derby k tradičnému rivalovi z Martina a v nedeľu sme najskôr podporili ultras z Bytče na ich domácom zápase s Brusnom, na čo sme sa následne spolu s Bytčanmi presunuli opäť na hokej, keď sme v domácom zápase pohostili Zvolen. 

 

MHC Martin – MsHK ŽILINA

 

Výjazd do neďalekého Martina odštartovala solídna debilita už vo vlaku. V dobrej nálade sme sa presunuli do sektoru, kde sa nás stretol pomerne slušný počet cca 110 fanúšikov. Viacero ľudí však bolo na výjazde asi prvý raz, takže úroveň fandenia bola skôr priemerná. Mali sme niektoré veľmi svetlé momenty, bohužiaľ často bol support poslabší. Dobrý výkon nepodali ani hráči, keď podľahli Martinu vysoko 1:4, na čo sme reagovali aj pozápasovým skandovaním “hraj, bojuj, za Žilinu!”.

 

 

Odhliadnuc od výsledku, výjazd to bol vydarený. Niektorí si ho spestrili skrášlovaním martinskej maštale žilinskými nálepkami, iní sa rozhodli počas prestávok zájsť si do neďalekých potravín na nákupy, kde narazili na partičku domácich taktiež fanúšikov hokeja. Cestu vo vlaku smerom späť je zbytočné komentovať, asi len obligátne kto nebol, môže ľutovať.

 

 

KINEX BYTČA – FK Brusno

 

Víkend sme odštartovali v nedeľu na obed na zápase nižšej futbalovej ligy v Bytči, keď 12 Fanatikov podporilo Bytčanov v poslednom domácom zápase jesennej časti. Po ospalom začiatku pomohol 40 členný kotol aktívnym fandením najmä v druhom polčase domácim k víťazstvu 3:2. Víťazstvo sme oslávili odpálením 30tich bengálov. Po zápase a menšom občestvení sme sa presunuli do Žiliny na hokej.

 

 

MsHK ŽILINA – HKM Zvolen 

 

Viacerí asi nezachytili skorší začiatok zápasu a tak sa kotol plnil len postupne. Nakoniec sa nás vyzbieralo cca 120, čo je skvelý počet, ktorý ak nerátame derby zápasy s Martinom, vyzbierame na hokeji veľmi zriedkavo. Po dlhej dobe k nám zavítali aj hostia. Autobus Zvolenčanov aktívne fandil počas celého zápasu, Bryndziari sa prezentovali aj podsvecovacím choreom a pyrom. 

 

Svojou aktivitou to však miestami trošku preháňali, čo sa im v konečnom dôsledku nevyplatilo, keď najskôr stratili niekoľko suvenírov a po zápase sa im časť kotla rozhodla ísť osobne dohovoriť, ako sa majú správať v našom meste. Väčšina to prijala s porozumením, niektorím to bolo potrebné vtĺcť do hláv dôraznejšie. 

 

 

 

Ale späť k zápasu. Hráči podali bojovný výkon a pred 1537 divákmi zdolali po predĺžení 4:3. Hrdinom stretnutia sa stal Roman Tomas, ktorý strelil druhý hattrick v sezóne a s 9 gólmi v 5 zápasoch sa javí ako výrazná posila v boji o playoff. Oslavy víťazstva nad úradujúcim majstrom nenechali na seba dlho čakať a hneď po skončení zápasu sme odpálili 50 bengálov, ktoré spestrili tradičnú ďakovačku s hráčmi. 

 

 

Sumár

 

Výsledkovo aj čo sa týka fandenia to nebolo 100%-né, každopádne to bol veľmi zaujímavý týždeň a aspoň malým podielom sme prispeli k víťzstvu nad Zvolenom, čo ocenil aj tréner Žiliny J.Neliba: “Chcem sa poďakovať divákom, že urobili skvelú atmosféru…”. Že dobrá atmosféra pomáha k lepším výsledkom asi zdôrazňovať netreba, stačí sa pozrieť o jeden vchod vedľa zimáku, ako to funguje momentálne tam.

 

Touto cestou by sme vás chceli pozvať na ďalší zaujímavý zápas, ktorý odohrajú Vlci v piatok protiPopradu. Takže piatok 01.11.2013 o 17:30 – MsHK ŽILINA vs HC Poprad – VŠETCI DO KOTLA!! A nakoniec ešte veľká vďaka chalanom do Bytče za výraznú podporu, Kinex Bytča ole!

 

MHC Martin – MsHK ŽILINA

 

 

 

MsHK ŽILINA vs HKM ZvolenOstatné :

31.3. 2017 Hokej: MsHK ŽILINA – HKM Zvolen
29.1. 2017 Hokej: MsHK ŽILINA – MHC Martin
27.12. 2016 Hokej: MHC Martin – MsHK ŽILINA
12.12. 2016 Hokej: MsHK ŽILINA – HC Nové Zámky
27.11. 2016 Hokej: MsHK ŽILINA – MHC Martin
20.3. 2016 Hokej: MsHK ŽILINA – HK Nitra (3. a 4. zápas)
10.3. 2016 Do Nitry nás nepustia!


Diskusia
Pre prídávanie príspevkov musíte byť prihlásený. V prípade že účet nemáte vytvorený, založiť si ho môžete tu.