ULTRASZILINA.SK | ,


MŠK ŽILINA – Vion Zlaté Moravce
Pondelok, 21.Júl 2008  19:30

ŽILINA -  Prvý zápas šošonov v novej sezóne sa odohral pred domácim publikom. Na štadióne pod Dubňom, ktorý prechádza rekonštrukciou (východná tribúna sa bude búrať, južnú prestavali) bolo niečo vyše tritisíc divákov. Viacerí z nich mali na krku nový šál, ktorý dostali majitelia permanentiek ako darček (väčšina ho však namiesto zdvihnutia nad hlavu pri nástupe hráčov na trávnik mala radšej omotaný okolo pása).


Fan club MŠK Žilina sa zišiel vo svojom sektore na severnej tribúne a zhruba od 5. min. takmer neustále povzbudzoval svojich miláčikov v ceste za očakávaným víťazstvom. V Žiline sa totiž predstavili Zlaté Moravce (aj s hráčmi Žiliny Minarčíkom a Wisdomom, ktorí sú tam na hosťovaní), ktoré v minulom ročníku so Žilinou neuhrali ani bod.
 

A neuhrali ho ani teraz. Už po siedmich minútach napol na radosť divákov sieť efektne kanonier Peťo Štyvar a v 24. min. zblízka dotlačil za Bolkov chrbát ďalšiu loptu. Diváci sa bavili, fanklubáci sa snažili o čo najväčšiu podporu šošonov, ale vyšlo iba niekoľko prekrikovačiek so štadiónom. Choreo sa tentoraz nenachystalo žiadne, čo je určite škoda, pretože noví hráči, ktorí sa predstavili už v prvom dueli, by si to zaslúžili. Z Moraviec prišlo “svojich” povzbudiť deväť fans.

 
V druhom polčase Žilina jasne dominovala. Šošoni mohli pridať ďalšie góly, ale vyšiel im až záver zápasu, keď Vladavič opečiatkoval z veľkej diaľky brvno a Rilke odrazenú strelu poslal do siete. Škoda, že niektorí “fanúšikovia” odišli zo štadióna už dobrých osem minút pred koncom a gól nevideli. Ich škoda, pretože správny fanúšik počká až do konca. Hráči sa už tradične neprišli s fanúšikmi po zápase pozdraviť, zamávali im iba z diaľky, čo je dosť chabé, ale akosi sme si zvykli, však hviezdy?

 

PS: podľa informácií zo stretnutia Fan clubu mali byť na severnej aj južnej tribúne natiahnuté siete, ktoré mali zabrániť vhadzovaniu predmetov od fanúšikov na trávnik. Včera však neviseli. Vraj preto, lebo dodané siete boli z horľavého materiálu, a tak ich MŠK dodávateľovi reklamoval. Ľubo a odporcovia sietí sa tak určite potešili :).


Ostatné :

2.3. 2017 MŠK ŽILINA – FC ViOn Zlaté Moravce/Vráble
25.9. 2016 FC ViOn Zlaté Moravce/Vráble – MŠK ŽILINA
22.11. 2014 FC ViOn Zlaté Moravce – MŠK ŽILINA
27.3. 2012 Vion Zlaté Moravce – MŠK ŽILINA
13.9. 2011 MŠK ŽILINA – Vion Zlaté Moravce
6.4. 2011 MŠK ŽILINA – Vion Zlaté Moravce
21.3. 2011 MŠK ŽILINA – Vion Zlaté Moravce


Diskusia
Pre prídávanie príspevkov musíte byť prihlásený. V prípade že účet nemáte vytvorený, založiť si ho môžete tu.