ULTRASZILINA.SK | ,

MŠK ŽILINA – Dukla Banská Bystrica
Streda, 30.November 2011  16:31

ŽILINA – Jeseň sme zavŕšili stredoslovenským derby s Banskou Bystricou a tento duel sa nám vydaril na ihrisku aj na tribúnach. Okrem dobrého výsledku mala premiéru nová vlajka Žilinských Fanatikov a bolo odprezentované jedno menšie choreo, súviace rovnako so ŽF.

Po komplikáciach s výrobou sa nám podarilo konečne odprezentovať novú vlajku “Žilinskí Fanatici” s rozmermi 20×1,5 metra, čím sa stala našou najväčšou vlajkou na vešanie.  K vlajke sme sa rozhodli spraviť aj choreografiu, na ktorej bolo zobrazené nové, alternatívne logo ŽF. Prípravy na zápas tak pre niektorých začali už ráno maľovaním, strihaním a inými prácami v príjemnom počasí. Plotrákové choreo sme doplnili žltými vlajkami na mávanie a jednou, taktiež zbrusu novou vlajočkou (vyrobenou k 55. výročiu Góralu Źywiec).

Samotný zápas sa hral pred slabou návštevou 1812 divákov. Niektorí pri vstupe na štadión, konkrétne na Severe, si prešli procedúrou natáčania a kontrolovania občianskych preukazov. Kým časť fanúšikov ešte len prichádzala na svoje miesta, na svetelnej tabuly už svietilo skóre 1:0 po exportnom góle nášho kapitána M. Barčíka. Do prestávky sme stihli ešte zahodiť penaltu a aj napriek početnej prevahe po výlúčení jedného z bystrických hráčov dostať vyrovnávajúci gól.

Niekedy v 25. minúte stihlo konečne doraziť aj 30 hostí, ktorí sa prezentovali pyrom, na svoje pomery solídnym fandením a menšími potýčkami s SBS. Náš kotol tvorilo cca 120 ľudí. Po zmene strán sme ovládli dianie na ihrisku a neškodnú Bystricu zdolali po góloch Ondráša s Pečovským 3:1. Po výhre tak prezimujeme na prvom mieste tabuľky s jednobodovým náskokom na Slovan a Trnavu.

Veľká vďaka patrí hlavne hráčom a tým, ktorí pomohli pri organizácii zápasu!