ULTRASZILINA.SK | ,

FK Senica – MŠK ŽILINA
Pondelok, 8.August 2011  13:00

Senica – Včera sme hrali zápas na Záhorí. Našim súperom bol miestny tím FK Senica, známy svojou dlhoročnou tradíciou a silnou fanúšikovskou základňou. Senica je takou slovenskou obdobou svojho nedávneho súpera z EL  - klubu Scheiß Red Bull Salzburg. Domáci ukázali ako funguje “moderný” klub už pri cene vstupeniek, do nekrytého sektoru hostí nám ponúkli lístky v cene 5€, zatiaľ čo domáci platia do obdobného sektora 2€. Veľký peniaz to rozhodne nie je, ale už len z princípu sme sa rozhodli ísť pod krytú tribúnu k domácim horkokrvným fanatikom.

Náš počet sa nakoniec vyšlphal na cca 50. S určitými prestávkami sa odfandil celý zápas. Keď sme prestávali vládať, dokázal nás vždy, aj keď asi nechtiac, vyhecovať miestny hlásateľ :-). Inak  sa počas zápasu na tribúnach nedialo nič mimoriadne – šponeri v usporiadateľských vestách nás oddelili od domácich, zabavili nám kukuricu, ktorú niektorí dostali doma na desiatu atď.  - jednoducho typický prvoligový zápas.  Nie len s ohľadom na včerajšok možno konštatovať, že umelé dedinské kluby s umelou fanúšikovskou základňou, tak ako Senica, rozhodne do ligy nepatria.

Solídnu úroveň mala včera aspoň samotná hra, naši v daždivom počasí hrali pekný kombinačný futbal a domácich s prehľadom prehrávali. Už v 6. minúte otvoril skóre svojim druhým ligovým gólom v drese Žiliny Peter Šulek a v 59. minúte z dorážky zvýšil na 2:0 Ceesay. Seničania neskôr znížili, no v hektickom závere sme výhru 2:1 udržali.

Vďaka za výkon na ihrisku, vďaka všetkým, ktorí cestovali do Senice. O týždeň máme doma Trenčín a ďalší víkend hostíme Trnavu. Atmosféra je dobrá od úvodu jesennej časti, herný prejav sa zápas od zápasu zlepšuje tiež. Potrebujete niekto ešte špeciálnu pozvánku na najbližšie zápasy?