ULTRASZILINA.SK | ,


MŠK ŽILINA – Slovan Bratislava
Nedeľa, 3.Apríl 2011  17:27

msk_slovan_jar11

ŽILINA – V prestížnom zápase so Slovanom si z fanúšikov a hráčov Žiliny “vystrelili” rozhodcovia. Symbolicky prvého apríla. Viac k samotnému zápasu, dianiu na tribúnach ale aj iným udalostiam v reporte. Upozorňujeme, že v reporte sú použité vulgarizmy a niektorým funkcionárom a zamestnancom SFZ či ÚLK sa môže dokonca pri čítaní o sebe spraviť nevoľno.
 
Prípravy na zápas začali už týždeň dopredu výrobou obojručiek a neskôr prípravou chorea. Lístky do kotla sa predávali nad očakávania a futbalovú atmosféru bolo s blížiacim sa zápasom stále viac cítiť. Počas jari si kotol držal celkom slušné čísla a tak návšteva na severe nebola až tak prekvapujúca. Naopak, po negatívnych rekordoch v návštevnosti v minulých zápasoch, sa aj vzhľadom na dátum, čas a televízny prenos zaplnili veľmi pekne aj zvyšné tribúny. 
 
To isté platí aj pre fanúšikov hostí, ktorí síce ako jediní spolu so Spartakom zvyknú zapĺňať sektor hostí, no približne 500 ľudí je vzhľadom na vyššie spomenuté skutočnosti výborný počet. Celková návšteva 6540 divákov tak predznamenala dobrú atmosféru na tribúnach. Bohužiaľ iba tam. Rozhodcovia, teda hlavne hlavný arbiter Chmura, sa postarali o divadlo, aké je možné asi len v našej lige.
 

 

Neodpískaná penalta po zákroku na Ceesaya a červená karta pre toho istého hráča za údajné simulovanie boli len čerešničkou na torte. Hlavnému na čiare zdatne sekundoval Slyško, ktorý už pri nástupe nepodaním ruky Lietavovi naznačil, ako nestranne bude pôsobiť. Neskôr sa snažil provokovať divákov a rozhodiť našich hráčov. Výsledkom bola prevaha Slovana. 
 
Našťastie sme sa dokázali ubrániť a tesne pred koncom to vyzeralo tak, že zápas skončí bezgólovou remízou. Bohužiaľ rozhodcovia si vzali pokrik “kurvy ven” asi príliš k srdcu a predčasne, bez odpískania konca zápasu, odišli z ihriska preč. V nadstavenom čase si tak hlavnú rolu zahrajú Duško T. a jeho ÚLK a výsledok zápasu sa dozvieme až zajtra.
 

 

 

V tieni týchto udalostí tak okrem samotného futbalu zostalo aj dianie na tribúnach. Pritom sa bolo na čo pozerať. Nástup hráčov sprevádzala argentína, následne boli vytiahnuté malé aj veľké vlajky na tyčiach a časť nových obojručiek a do konca polčasu sme stihli odprezentovať aj choreo spojené s kartónovačkou, venované roku založenia klubu.
  
Celozápasový support bol na dobrej úrovni, k povzbudzovaniu sa netradične hlasno pridávali aj ďalšie tribúny (dokonca spontánne začali pokrik na Dušana T., ktorý je údajne kokot), a tak je jediná škoda, že podobná atmosféra nebýva na každom domácom zápase. Do druhého polčasu nám ostalo ešte jedno menšie prekvapenie, a to choreo venované bývalému kapitánovi MŠK Robovi Ježovi, ktorého autormi boli chalani z Partizánskeho, za čo im patrí veľká vďaka.
 

 

 

Záverom len jedna krátka poznámka. Podobné veci nás môžu len zomknúť, a ak niektorí hráči a fanúšikovia potrebovali v našej lige lepšiu motiváciu, po piatku majú definitívne tento “problém” vyriešený. Vidíme sa v utorok na pohári a hlavne 9.4. v Pažravej!!
 
 
P.S. Naozaj veľká vďaka Danke za pomoc pri výrobe obojručiek. 
 
P.P.S. Po zápase vraj Slovanisti prišli o jednu z vlajok. Novým majiteľom srdečne gratulujeme.
 

 
 
 
 


Ostatné :

13.3. 2018 MŠK ŽILINA – ŠK Slovan Bratislava
1.10. 2017 MŠK ŽILINA – ŠK Slovan Bratislava
27.4. 2017 ŠK Slovan Bratislava – MŠK ŽILINA
27.11. 2016 MŠK ŽILINA – ŠK Slovan Bratislava
9.4. 2013 Slovan Bratislava – MŠK ŽILINA
4.4. 2012 MŠK ŽILINA – ŠK Slovan Bratislava
2.11. 2011 Slovan Bratislava – MŠK ŽILINA


Diskusia
Pre prídávanie príspevkov musíte byť prihlásený. V prípade že účet nemáte vytvorený, založiť si ho môžete tu.