ULTRASZILINA.SK | ,


Slovan Bratislava – MŠK ŽILINA
Utorok, 26.Október 2010  11:27
Bratislava – Sériu piatich zápasov v rade na ihriskách súperov máme za sebou. Kým v domácej lige sme boli viac ako sto percentní, v Lige majstrov sme ťahali za kratší koniec, ako v Moskve, tak aj v Marseille. Posledný zápas spomínanej série sme odohrali na bratislavských Pasienkoch proti Slovanu.

 

Zhruba tri hodiny pred úvodným výkopom vyrazil zo Žiliny plný autobus s mikrobusom a pár áut. Všetci v dobrej nálade, s novými bubnami a dokonca aj s chóreom, o ktoré sa spontánne postarala naša ultras dielnička na jednej z púmp, len škoda, že nám bolo pri vstupe odobraté ;-)

 

Do zápasu vstúpili lepšie domáci, v prvej štvrťhodine si vypracovali zopár pološancí, no bez gólového efektu. Ako sme sa sformovali my na tribúne a začali poriadne fandiť, na ihrisku prebrali iniciatívu naši hráči. V prvom polčase sme vystriedali zopár chorálov, vyskúšali aj jeden nový (zas kvalitná vecička do nášho repertoáru!), zapojili sme aj rytmičák, no bubeníci ešte musia čo to doladiť a potrénovať.

 

Druhopolčasový support bol o niečo kvalitnejší, no opäť sme sa rozbiehali pomalšie, čo je trošku na zamyslenie, treba fandiť každú minútu zápasu, je nutné si uvedomiť, že návšteva bufetu nie je prvoradá! Našťastie rozbeh v druhom dejstve netrval tak dlho a čoskoro sa Pasienkami opäť ozývalo Žilina je šampión. V 68. minúte sme sa po perfektnej akcii dvoch Tomášov dostali do vedenia, keď po perfektnej prihrávke Oravca, zblízka doťukol do odkrytej bránky Majtán. Ten svoj deviaty zásah v sezóne patrične oslávil aj s necelou stovkou Šošonov v sektore hostí. Do konca zápasu sa už nič mimoriadne neudialo, hráči si postrážili vedenie, my zábavu na tribúne a záverečná ďakovačka už len zavŕšila víťazný večer.

 

Domácich divákov prišlo takmer 3600, organizované fandenie z ich strany vzhľadom na bojkot nebolo, výťažok zo vstupného výstavbu štadióna nepokryje, ale radi sme prispeli.

 

Aby cesta domov nebolo nudná, na diaľnici pri Trenčíne sa pokazil mikrobus a ostal úplne nepojazdný, takže jeho posádka dorazila pod Dubeň až o druhej ráno, stáva sa ;-)

 

Najbližšie sa na lige vidíme v piatok v derby s Banskobystričanmi, ktorí určite prídu v hojnom počte, ako u nich býva zvykom, takže piatok fiesta na severe!

 Ostatné :

13.3. 2018 MŠK ŽILINA – ŠK Slovan Bratislava
1.10. 2017 MŠK ŽILINA – ŠK Slovan Bratislava
27.4. 2017 ŠK Slovan Bratislava – MŠK ŽILINA
27.11. 2016 MŠK ŽILINA – ŠK Slovan Bratislava
9.4. 2013 Slovan Bratislava – MŠK ŽILINA
4.4. 2012 MŠK ŽILINA – ŠK Slovan Bratislava
2.11. 2011 Slovan Bratislava – MŠK ŽILINA


Diskusia
Pre prídávanie príspevkov musíte byť prihlásený. V prípade že účet nemáte vytvorený, založiť si ho môžete tu.