ULTRASZILINA.SK | ,


MŠK ŽILINA – Birkirkara FC
Štvrtok, 22.Júl 2010  20:27

normal_20072010467

ŽILINA – V strede týždňa sa Pod Dubňom odohral odvetný zápas 2. predkola Ligy majstrov, kde sa MŠK stretol s maltským celkom FC Birkirkara. Keďže prvý zápas prekvapujúco vyhrali Malťania 1:0, v druhom zápase každý očakával útočný futbal a jednoznačný postup šošonov. To sa po výhre 3:0 aj podarilo, no nepredbiehajme.


Pred zápasom vládla v Žiline futbalová atmosféra, po uliciach sa premávali hlúčiky ľudí v žlto zelených farbách a s nimi aj tradične prehnané počty nasadených policajtov. ŽILINSKÍ FANATICI si ako miesto na predzápasové schladenie a občerstvenie vybrali mariánske námestie, kde sa na terasách popíjalo a diskutovalo. Nálada bola síce komornejšia, no každý z nás sa šetril na zápas, chystajúc sa vydať zo seba na tribúne maximum.

 

Schladení a občerstvení sme sa hodinku pred zápasom rozhodli presunúť do okolia štadióna po menších skupinkách. Cestu si mnoho z nás skrátilo fandením a nacvičovaním nového chorálu NAŠIM DOMOVOM, ktorý mal byť odprezentovaný po prvý raz na zápase.

 

Po príchode na štadión a zhliadnutí poloprázdneho severu, vešiame vlajky, rozdávame texty s novým chorálom, informačné papiere o novom OZ ŽILINSKÍ FANATICI spolu s prihláškami a formujeme kotol v Céčku. Tam si na tento zápas našlo cestu približne 200 až 250 fanatikov odhodlaných hnať šošonov do tretieho predkola. Náš počet síce nebol vysoký, no pri novozavedenom systéme s kartičkami a komplikáciami s predajom vstupeniek sme boli radi aj tomuto číslu. Je potrebné uznať, že heslo „radšej kvalita ako kvantita“ sa opäť potvrdilo. Na tribúne vládla vynikajúca atmosféra, fanatizmus a vášeň opantali veľa nových tvári, čomu sme veľmi radi!
 
Od úvodného hvizdu sa spustil hukot ako sa patrí a 5500 divákov sledovalo vynikajúci support z našej strany. Chorály a pokriky sa striedali a tak sa dialo až do 35. minúty. Kričiac pokrik „SLOBODU FANÚŠKOM“ sa celý sektor C vyprázdnil na znak bojkotu voči „Klub Kartám“, ku ktorým sme už svoje stanovisko uverejnili. Do polčasu sa teda nefandilo vôbec a atmosféra upadla na bod mrazu. Na tribúnach sa rozľahlo hrobové ticho, ktoré striedavo prerušovali pokusy o fandenie a občasné nadávky na hráčov. Nadávky tých najvernejších fanúšikov, ktorí neskôr hráčom tlieskali pri druhom a treťom góle… 
 
Našťastie sa od druhopolčasového hvizdu začalo opäť spievať či ziapať, zápas tak dostal konečne futbalovú atmosféru hodnú úrovne majstrov, nie podradného dedinské mančaftu. V 50. minúte nastala chvíľa na odprezentovanie prvej choreografie pod oficiálnou záštitou ŽILINSKÝCH FANATIKOV, na ktorom deň pred zápasom makalo 18 fanatikov približne 7 hodín (fotky nájdete v galérii spolu s fotkami zo zápasu). Veľká vďaka všetkým zúčastneným! Jeho motívom sa stalo logo novovzniknutého občianskeho združenie ŽF so sprievodným nápisom „NOVÁ ÉRA ZAČÍNA“. Sklon tribúny opäť urobil svoje a dokázal, že podmienky na prezentovanie choreografií nie sú v Žiline ideálne, no výsledný efekt bol v celku fajn.
 
Atmosféra gradovala, väčšina z nás bola vo vytržení ako už dlho nie. Pod Dubňom bolo horúco nielen kvôli tropickým teplotám. Fanatizmus gradoval a intenzita hučania rástla, čo určite pocítili aj hráči. Výbuch radosti nastal v 77. minúte, kedy Ivan Lietava prehlavičkoval hosťujúceho brankára a zvýšil na 2:0 a priblížil MŠK k postupu. Tribúnami sa valili mexické vlny a oslavné chorály, ľudia sa bavili a spievali. V nadstavenom čase ešte zvýšil Tomáš Oravec na 3:0 a postup do tretieho predkola bol spečatený a s nimi aj oslavy do skorých ranných hodín. Tým aj výlet do Bulharska, keďže sa môžeme tešiť na bulharského majstra Litex Lovech.
 
Ako už bolo spomínané, počas zápasu (najmä cez polčasovú prestávku) mal každý možnosť prihlásiť sa do nového OZ a pridať sa k nám. Urobilo tak niekoľko ľudí a budete tak môcť všetci, už na najbližšom zápase so Slovanom. Informácie o výške členského nájdete v sekcii „Pridaj sa k nám“.
 
Špeciálna vďaka patrí kamarátom z družobného Góralu Źywiec, ktorí merali cestu do Žiliny v počte 15ks. Veľká vďaka!
 


Ostatné :

23.7. 2017 MŠK ŽILINA – FC Kodaň
20.7. 2017 FC Kodaň – MŠK ŽILINA
15.12. 2010 MŠK ŽILINA – Spartak Moskva
1.12. 2010 Chelsea FC – MŠK ŽILINA
8.11. 2010 MŠK ŽILINA – Olympique Marseille
24.10. 2010 Olympique Marseille – MŠK ŽILINA
29.9. 2010 Spartak Moskva – MŠK ŽILINA


Diskusia
Pre prídávanie príspevkov musíte byť prihlásený. V prípade že účet nemáte vytvorený, založiť si ho môžete tu.