ULTRASZILINA.SK | ,


MŠK ŽILINA – DAC 1904 Dunajská Streda
Nedeľa, 9.Máj 2010  15:57
ŽILINA – Prípravy na najdôležitejší zápas sezóny pre nás začali už vo štvrtok poobede. V jednom zo žilinských podchodov sa maľovalo choreo. Na jeho tvorbe sa podieľalo 15 ŽILINSKÝCH FANATIKOV, ktorí pracovali v ťažkých podmienkach, v zime a bez poriadneho osvetlenia až do pol jednej rána.


V piatok sa ešte dokončili transparenty, a tak bolo všetko na sobotňajší zápas pripravené. Všetkým fanatikom, ktorí obetovali svoj voľný čas a možno aj viac, patrí uznanie a VEĽKÁ VĎAKA! V deň zápasu bolo jasné, že nás nečaká obyčajný deň, vzduch bol nasiaknutý majstrovskou atmosférou, terasy v centre sa zapĺňali oveľa rýchlejšie a hlavne väčšími počtami fanúšikov v žltozelených farbách ako inokedy. Okolo pol piatej opúšťame terasy a zoskupujeme sa v jednej časti námestia odkiaľ sa vydávame na POCHOD MAJSTROV! Trasa na štadión je netradičná a to isté sa dá povedať aj o úrovni fandenia. Niekoľko stoviek fanúšikov spieva obľúbené chorále, ktoré sa ozývajú celým mestom, odpaľujú sa dymovnice, bengále, nálada je výborná. Naše povzbudzovanie dokonca zaujalo jedného policajta natoľko, že si ho celé točí na kameru (žeby Krajovi rástla konkurencia?). Vo veľkom predstihu prichádzame na štadión, vešáme vlajky a formujeme kotol, aby sme boli pripravení s úvodným hvizdom spustiť riadny hukot.

 

Kotol nakoniec tvorí približne 1000 fanatikov, ktorí sa takmer do jedného zapájajú do povzbudzovania a to počas celého zápasu. Hráči veľmi dobre vedia, že nič iné ako výhru nikto na štadióne neberie, a tak už v 18. minúte sa tešíme z vedúceho gólu, ktorý strieľa uzdravený Tomáš Oravec. Kvalita supportu ide počas celého polčasu neustále hore a všetko to vrcholí nádherným družobným choreom (znak Žiliny, Źywca a text „Nedelia hranice, nedelí jazyk, spája nás bratské priateľstvo“ v slovenčine aj poľštine), podporeným vlajkami a samozrejme našimi hlasivkami. Neskutočné divadlo!

 

Druhý polčas bola exhibícia na ihrisku aj na tribúnach a detailnejšie to opisovať asi nemá význam. Toto treba jednoducho zažiť na vlastnej koži! V 67. minúte pridáva druhý gól Oravec, v 79. Ivan Lietava a konečný výsledok 4:0, ktorý však nie je až taký podstatný, spečaťuje v 90. minúte Majo Pečalka. V tomto čase už na tribúnach vrcholia oslavy, mohutným potleskom oceňujeme výkony striedajúcich hráčov a čakáme na okamih, keď budeme môcť ísť osláviť titul s hráčmi priamo na ihrisko. Po odchode rozhodcov a hosťujúcich hráčov sa tak aj deje, na ihrisko vybiehajú tisícky fanúšikov a oslavujú s hráčmi obrovský úspech! Oslavy sa pomaly presúvajú do centra mesta, terasy, bary, krčmičky sú plné oslavujúcich fanúšikov, pretože MŠK ŽILINA JE NA SLOVENSKU NAJLEPŠIA!

 

Veľká vďaka patrí každému, kto nechal na tribúnach srdce a hlasivky pre MŠK, všetkým hráčom a hlavne pánovi trénerovi Hapalovi. Rovnako tak našim kamarátom zo Žywca, ktorí nás už tradične prišli podporiť v hojnom počte.

 

Taktiež ďakujeme každému, kto prispel do včerajšej zbierky. Vyzbieralo sa 179, 35 Eur, peniaze budú použité na choreá a ďalšie fanúšikovské aktivity, o všetkom Vás budeme informovať.

 

 

 Ostatné :

26.11. 2017 MŠK ŽILINA – FK DAC 1904 Dunajská Streda
21.8. 2017 FK DAC 1904 Dunajská Streda – MŠK ŽILINA
18.10. 2016 FK DAC 1904 Dunajská Streda – MŠK ŽILINA
19.7. 2016 MŠK ŽILINA – FK DAC 1904 Dunajská Streda
4.10. 2011 DAC 1904 Dunajská Streda – MŠK ŽILINA
25.5. 2011 MŠK ŽILINA – DAC 1904 Dunajská Streda
15.3. 2011 DAC 1904 Dunajská Streda – MŠK ŽILINA


Diskusia
Pre prídávanie príspevkov musíte byť prihlásený. V prípade že účet nemáte vytvorený, založiť si ho môžete tu.