ULTRASZILINA.SK | ,


Slovan Bratislava – MŠK ŽILINA
Štvrtok, 25.Marec 2010  16:57
Bratislava – Do Bratislavy na súboj proti klubu, ktorý si hovorí Slovan napriek tomu, že hráva zápasy na štadióne Interu, s hráčmi Petržalky a fanúšikmi z Malaciek, Pezinka, Čadce a iných dedín, sa chystalo veľa fanatikov zo Žiliny. Už hodinu pred plánovaným odchodom sa stretávame v našej obľúbenej krčme.


Dopĺňame zásoby na cestu a okolo piatej sa pomaly chystáme na odchod. Zo Žiliny vyrážajú dva plné autobusy a zopár áut. Mnoho ďalších Žilinčanov sa vybralo na cestu vlakom alebo nás už čakalo v Bratislave.

 

Slovan zožral Žilinu .. na internete

 

Cesta prebieha tradične, ziapeme, popíjame pivko, jednoducho sa bavíme celú cestu. Do Bratislavy vďaka dlhším prestávkam prichádzame tesne pred zápasom a tak nás pred štadiónom víta už pomerne slušný počet ďalších šošonov. Samozrejme tvrdé belasé jadro “Ultras Slovan Pasienky” netrafilo od internetu k nášmu sektoru a tak sa zabávame aspoň na domácich jadierkároch. Postupne sa presúvame do nášho sektoru a vešiame vlajky.

 

Niektorí z nás sa snažia dostať všetkých dokopy, aby sa vytvoril jednotný kotol, no nie každý z približne 200 ľudí v sektore prišiel povzbudzovať svoj tím, škoda. Napriek tomu povzbudzujeme od prvej minúty a aj keď to nie je zďaleka ten fanatizmus, aký sme dokázali spraviť na posledných domácich zápasoch a zapája sa len väčšia polovica, support je pomerne solídny. Po prvom góle, bohužiaľ opäť vlastnom, sa snažíme povzbudzovať ešte intenzívnejšie a aj napriek nepriaznivému stavu sa bavíme až do polčasu. 

 

Prestávku využívame na návštevu bufetu, ktorého ponuka je naozaj nadštandardná a ostatné štadióny by si mali brať príklad, ako sa má starať o fanúšikov hostí. Druhopolčasový support sa v mnohom podobá tomu z prvého dejstva, väčšina síce ziape, no nájde sa mnoho takých, čo sa len nemo pozerá futbal. V 60. minúte inkasujeme druhýkrát a o osude zápasu je rozhodnuté. Nič to však nemení na tom, že sa až do konca bavíme spevom chorálov.

 

Po skončení ďakujeme hráčom za snahu, aj keď nás ich výkon a druhá prehra v rade veľmi nepotešili, no dávame im najavo, že za nimi stojíme aj keď sa nedarí. Rovnako tak vyjadrujeme vďaku aj domácim cirkusantom za snahu spríjemniť nám cestu zo štadióna. Ich zadky a genitálie sú síce na nerozoznanie od ich tvárí, ale keď sa chlapci radi ohmatávajú na verejnosti, nech sa zabavia. Na konci sezóny sa budeme baviť my a im ostane naozaj len ten holý .. v ruke.

 

Cestou domov sa už nič zaujímavé nedeje, niektorí ešte hulákajú, niektorí spia. Do Žiliny sa vraciame okolo pol druhej ráno. S našou ekipou cestovalo aj pár chalanov zo Žywca, za čo im patrí veľká VĎAKA.

 

Ešte raz teda ďakujeme domácim za to, že sa tak intenzívne nevenujú “neexistujúcim fanúšikom” Žiliny, že kvôli nám nepresúvajú kotol, nevymýšľajú o nás chorále a nechodia na naše stránky.


Ostatné :

13.3. 2018 MŠK ŽILINA – ŠK Slovan Bratislava
1.10. 2017 MŠK ŽILINA – ŠK Slovan Bratislava
27.4. 2017 ŠK Slovan Bratislava – MŠK ŽILINA
27.11. 2016 MŠK ŽILINA – ŠK Slovan Bratislava
9.4. 2013 Slovan Bratislava – MŠK ŽILINA
4.4. 2012 MŠK ŽILINA – ŠK Slovan Bratislava
2.11. 2011 Slovan Bratislava – MŠK ŽILINA


Diskusia
Pre prídávanie príspevkov musíte byť prihlásený. V prípade že účet nemáte vytvorený, založiť si ho môžete tu.