ULTRASZILINA.SK | ,


MŠK ŽILINA – Banská Bystrica
Pondelok, 15.Marec 2010  17:57
ŽILINA – Na zápas s Pažravou sme sa tešili celý týždeň, veď išlo o derby okorenené súbojom o titul. Už v priebehu týždňa sme makali na príprave vlajkového chorea, ktoré nám dalo poriadne zabrať, ale stálo to za to! Asi dve hodiny pred zápasom sa takmer desiatka z nás schádza pred štadiónom. Rozmiestňujeme vlajky po sektore a dolaďujeme ešte zopár vecí.


 

Keďže do zápasu ostáva ešte dosť času, ideme si dať nejaké to pivko do neďalekého baru, ktorý sa postupne zapĺňa. Medzičasom prichádzajú Pažravci a zopár našich ich ide pozdraviť. Okolo druhej sa pomaly vyberáme na štadión.
 
Pár minút pred výkopom je už kotol sformovaný a tvorí ho okolo 300 ľudí. S nástupom hráčov na ihrisko začíname fandiť a vyťahujeme vlajky na tyčiach, čo vyzerá naozaj výborne. Škoda len, že nám klub zatrhol konfety a “argentínu”, efekt by bol ešte lepší. Prvopolčasový support je na veľmi dobrej úrovni a neskazí ho ani inkasovaný gól z penalty. Stále sa bavíme, ziapeme a po vyrovnávajúcom góle Oravca znova vyťahujeme vlajky a mohutne oslavujeme. Nezabúdame však ani na hostí, ktorých niekoľkokrát zdravíme a tešíme sa, že tentokrát sa im podarilo prísť až do Žiliny, bohužiaľ na spiatočnej ceste už toľko šťastia nemali. Ku koncu polčasu sa objavuje zopár hluchých miest, ktoré vypĺňame aspoň vytlieskavačkami a prestávku návštevou bufetu.
 
Druhý polčas začíname tak, ako ten prvý s vlajkovým choreom a spievaním chorálov. Nálada je úžasná, všetci sa bavia. Žiadne hluché miesta sa už neobjavujú a postupne support prerastá do fanatického spievania, ktoré sme na domácej lige asi ešte nezažili. V 81. minúte pridáva druhý gól dáva Oravec a o pár minút po ňom, aj striedajúci Majtán. V tom čase je už takmer celá severná na nohách a support je vynikajúci.
 
Po zápase ďakujeme hráčom za víťazstvo a hlavne za bojovnosť, keďže zopár z nich cez týždeň postihla viróza, no aj tak sa rozhodli nastúpiť, čo si veľmi vážime. Rovnako si vážime aj účasť chalanov zo Źywca a patrí im naša VĎAKA.


Ostatné :

19.9. 2012 Dukla Banská Bystrica – MŠK ŽILINA
3.5. 2012 Dukla Banská Bystrica – MŠK ŽILINA
30.11. 2011 MŠK ŽILINA – Dukla Banská Bystrica
12.4. 2011 Banská Bystrica – MŠK ŽILINA
6.11. 2010 MŠK ŽILINA – Banská Bystrica
31.7. 2010 Banská Bystrica – MŠK ŽILINA
17.5. 2010 Banská Bystrica – MŠK ŽILINA


Diskusia
Pre prídávanie príspevkov musíte byť prihlásený. V prípade že účet nemáte vytvorený, založiť si ho môžete tu.