ULTRASZILINA.SK | ,


Tatran Prešov – MŠK ŽILINA
Sobota, 5.December 2009  15:30
Prešov – Zo Žiliny odchádza čosi po 11. hodine plný autobus fanúšikov. Už počas cesty sa vypije nejaké to pivečko a samozrejme na skrátenie si dlhej cesty padne aj nejaká fľaša a na oslavu jesenného titulu buchne aj šampanské. Cesta sa nesie v duchu dobrej nálady a častých zastávok  nejaké desiatky kilometrov a to podstatne urýchľuje cestu.


 

 
Niekoľko Žilinčanov ide na Šariš autami a za Levočou, kde sme stáli na pumpe dostávame o 20 minút neskôr info od päťčlennej posádky auta, že ich privítala skupina 15 Košičanov a dala sa s nimi do reči. Výsledkom slovnej výmeny je pár pomliaždených rebier, niekoľko monoklov a spálený krk od toho, ako si jeden Vraňar chcel vymeniť šál so Žilinčanom.
 

Okolo 15. hodiny sme už pred štadiónom, kde nás čaká polícia. Hlasno dávame o sebe vedieť, kupujeme vstupenky a po dôkladnej prehliadke ideme do sektoru, kde sa nás nakoniec schádza presne 74. Vyvesíme vlajky, sformujeme sa a dáme sa do fandenia, ktoré je vzhľadom na počet skôr slabšie. Oba naše útočné hroty Oravec aj Lietava sú zranené, navyše nehrá ani Pišta v obrane a na výkone našich je to vidno. V 25. minúte inkasujeme z priameho kopu od Ižvolta gól do šibenice, na ktorý Heco nemal nárok, a to náš support ešte viac zráža dole.

 

Napriek tomu sa stále fandí. V 37. minúte prichádzame na to, že osobné prehliadky nebola až také dokonalé a v sektore sa objavuje pyro. Niečo končí za bránkovou čiarou, niečo na trávniku a niečo v sektore, nabieha SBS, ale berie iba dvoch ľudí a vyvádza ich zo štadióna. Následne sa podarí odpáliť aj dymovnicu a po nej odvádza SBS ešte jedného šošona.

 

Prvý polčas končíme za spevu chorálov a ideme na pivko a výbornú klobásku. V druhom polčase nám chvíľku trvá, kým sa dáme dokopy a support dosť upadá. Naši chalani na trávniku sa však nechcú zmieriť s prehrou, bojujú do konca a tak sa im snažíme pomôcť hlasivkami, ako najviac vieme. Ani záverečné chorály, ktoré sa zase spievali niekoľko minút však na zisk čo i len bodu nepomohli jesenní majstri nakoniec prehrávajú 0:1. Hráči napriek smútku z prehry prišli na ďakovačku, podávajú si s nami ruky a skracujú nám aspoň o trochu štvrťhodinové čakanie v sektore.

 

Okoloidúce mladé koníky sú hrdinami spoza plota a majú sprosté reči. Naskakujeme do busu, berieme aj vyvedených zo štadióna a vraciame sa do Žiliny. Väčšina si cestu kráti spaním, iní diskutujú a podaktorí ešte zapíjajú smútok z prehry. Prichádzame do Žiliny okolo 21.00 a každý ide svojim smerom.

 

Poďakovanie patrí 10 družobným kamarátom zo Žywca a trom statočným východniarom, ktorí vedia, že MŠK Žilina je aj tak na Slovensku najlepšia.Ostatné :

22.10. 2017 1. FC Tatran Prešov – MŠK ŽILINA
13.3. 2013 Tatran Prešov – MŠK ŽILINA
20.10. 2011 MŠK ŽILINA – Tatran Prešov
28.7. 2011 Tatran Prešov – MŠK ŽILINA
12.5. 2011 MŠK ŽILINA – Tatran Prešov
1.3. 2011 Tatran Prešov – MŠK ŽILINA
12.9. 2010 MŠK ŽILINA – Tatran Prešov


Diskusia

Jeden príspevok k článku “Tatran Prešov – MŠK ŽILINA”

  1. Napísal KevinTut, 15. Marec 2017 20:38:

    https://transporternajalenta.wordpress.com/ – транспортерная лента Транспортерная лента используется для транспортировки кусковых, штучных, сыпучих и других видов материалов в таких условиях. В наличии лента Реализация конвейерной транспортерной ленты. Транспортерная лента, или по-другому лента конвейерная, обычно закрепляется на ленточном конвейере какого-либо производства или Транспортерная конвейерная лента – купить в Киеве, Харькове, по Украине. Транспортерная лента выполняет различные работы по Транспортерная лента, лента конвейерная, лента транспортерная, конвейерная лента, лента норийная, норийная лента, теплостойкая конвейерная

    Thumb up 0 Thumb down 0


Pre prídávanie príspevkov musíte byť prihlásený. V prípade že účet nemáte vytvorený, založiť si ho môžete tu.