ULTRASZILINA.SK | ,


OZ Žilinskí Fanatici členom AFS
Nedeľa, 17.Marec 2013  11:33

TRNAVA – Dňa 9.2.2013 sa uskutočnilo v Trnave 1. Valné zhromaždenie “Asociácie fanúšikov Slovenska”, za účasti zástupcov fanklubov Trnavy, Slovana, B. Bystrice, Ružomberka, Myjavy,R. Soboty a samozrejme aj Žiliny v zastúpení OZ Žilinskí Fanatici. Všetky fankluby vstúpili do štruktúr asociácie, schválili stanovy AFS a hlasovaním zvolili členov rady, podpredsedov a predsedu AFS, ktorým sa stal Marián Galbavý, zástupca trnavského fanklubu.

 

Prítomní členovia sa ďalej rozhodli nahradiť v stanovách slovo “futbaloví” za fans “športoví” s tým, že budú rokovať o prijatí fanklubov iných športov a zasadzovať sa aj o ich záujmy. Prvým  mimofutbalovým členom sa stal hokejový fanklub Slovana Bratislava. Ako hlavný cieľ si asociácia stanovila “Zvýšiť záujem o šport na Slovensku a zvýšiť počet fanúšikov na štadiónoch.”

 

AFS sa chce ďalej zasadzovať o vytvorenie kultúrneho prostredia na štadiónoch, aktívne vstupovať do schvaľovania zákonov a predpisov, ktoré ovplyvňujú život fanúšikov, vytvoriť “strechu” a spoločnú  platformu na vzájomnú komunikáciu pre všetkých fanúšikov a budovať  pozitívny imidž futbalu, fanúšikov a ultras na Slovensku.

 

Na stretnutí po oficiálnej časti nasledovala diskusia na rôzne témy, kde boli členovia okrem iných oboznámení aj s pripravovanou koncepciou “Boja proti diváckemu násiliu”.

 

Prvým reálnym krokom po zhromaždení bola účasť predsedu AFS na  minulotýždňovej konferencii SFZ, kde prítomným predstavil fanúšikovskú asociáciu a jej ciele. Konkrétne materiály z konferencie budú čoskoro prístupné na oficiálnej stránke asociácie www.futbalafs.sk.”

 
Diskusia

Jeden príspevok k článku “OZ Žilinskí Fanatici členom AFS”

  1. Napísal Caseylothe, 3. September 2017 2:18:

    Thumb up 0 Thumb down 0


Pre prídávanie príspevkov musíte byť prihlásený. V prípade že účet nemáte vytvorený, založiť si ho môžete tu.