ULTRASZILINA.SK | ,


BLOG: O SITUÁCII POD DUBŇOM
Pondelok, 17.September 2018  20:39

Zdravím všetkých fanúšikov žilinského futbalu.

 

Veľa z vás, priatelia, ale i ostatní fanúšikovia, ktorých nepoznám, si kladiete otázku, čo sa zase stalo, keď Ultras Žilina prestali opäť fandiť… Nejako sa nik nemá už ani chuť k tomu vyjadrovať, preto nie je ani žiadne oficiálne vyhlásenie, v ktorom by sme vám priblížili, čo presne sa stalo, tak skúsim aspoň ja takto tu, aj keď ani mne sa to nepíše ľahko, budú tu asi aj chyby, niektoré vety budú otrasne sformulované, jednoducho písanie, ktoré nechcete písať a už vôbec nie po sebe čítať…

 

Na futbal chodím asi dvadsať rokov, z toho približne pätnásť sa podieľam na organizácii všetkého, čo sa Ultras Žilina týka… Zažil som krásne časy, oslavy titulu v Dubnici, výjazdy po Európe, fantóma Mareka na trávniku, zažil som aj rôzne rozdiely v našej ultras scéne, stál som tam, keď nás bolo 30 rovnako ako keď nás tam bolo 1000. Nikdy nešlo o počty, vždy išlo o partiu, ktorá sa rozhodla podporiť jej milovaný klub – MŠK Žilina.

 

Všetko som dlho podriaďoval fandeniu, prioritou bol futbal, fandenie, organizácia… Víkend čo víkend futbal doma, vonku, bol som študent, dalo sa to zvládať, neboli sme v tom čase tak nároční, 200 Sk sme splašili hocikde a vyrazili sme partia magorov na výjazd. Neskôr sa začalo hráčom dariť a prichádzali noví a noví ľudia, už trebalo okrem užívania si aj trochu organizovať ten kotol, celý ten chod Ultras Žilina. S chalanmi sme tomu venovali strašne veľa času, už to nebola iba víkendová zábava, ale zaberalo to oveľa viac času, víkend futbal, cez týždeň vybavovačky, volačky, propagácia atď…

 

Vrcholom našej ultras scény bolo asi obdobie tuším 2010/11, kedy sme sa dostali do skupinovej fázy Ligy majstrov. Bola to veľmi dobrá sezóna a v predkolách najprestížnejšej európskej súťaže sme sa prezentovali veľmi dobre, 2000 či koľko ľudí na výjazde v Prahe…. Doteraz na to ľudia spomínajú, ako o jednom z najlepších zážitkov ich života… No a tam prišla aj tvrdá rana.

 

Po postupe do skupinovej fázy nám klub napľul do tváre, za vernosť a oddanosť, za ten čas, ktorý ste mu obetovali, tak vám na oplátku uštedrí ranu pod pás, keď dá tak prehnané ceny vstupenky na zápasy v skupine, že normálny otec s priemerným platom si nemohol dovoliť ísť s deťmi na tieto zápasy, napriek tomu, že celú sezónu odfandil, chodil na súperov z dedín a odmenou mu mala byť skupina LM, tú si však nemohol dovoliť. Proti tomuto sme sa rázne postavili a začala sa veľká vojna s klubom, ktorá vyústila až do zrušenia severnej tribúny, čo bol posledný klinec do rakvy a odštartoval sa bojkot zápasov, jednoducho sme prestali fandiť…

 

Počas bojkotu sme sa neflákali a naďalej sme sa aj keď s menšou bandou, ale aktívnou, podieľali na atmosfére na hokejových zápasoch, podporovali sme chalanov zo Žywca, jednoducho sme sa držali nad vodou, ako sa len dalo. Ak dovtedy bolo niečo na organizácii Ultras Žilina náročné, tak v tomto období bojkotu to bolo 3x náročnejšie. Žilina sa opäť dostala do Európy, dotiahli tu rôznych súperov, napríklad španielské Bilbao, Rijeku atď, my sme však nepovolili a bojkot sme neporušili.

 

Na toto som obzvlášť hrdý!

 
Nejdem menovať, ale na Slovensku sa nájdu tábory, ktoré vyhlásili bojkot, dali si podmienky, že chcú to a to a to a klub nesplnil pomaly ani jednu z nich a oni zrušili bojkot, lebo sa hrala Európa, tú treba vidieť, kašľať na bojkot. My ale nie. My sme sedeli v bare na pive a dívali sa na tú Európu tam! Na toto som hrdý.

 

Mali sme jednu jedinú požiadavku – vrátiť severnú tribúnu žilinským fanúšikom. Ak ju klub splní, vrátime sa a budeme fandiť a hneď v prvej sezóne vyhráme titul, to sme odkazovali všetkým z klubu.

 

Pred sezónou 2016/17 došlo k stretnutiu s predstaviteľmi klubu, kde bol aj sám najvyšší Jozef A.. Po niekoľkohodinovom mítingu nám oznamujú, že severná tribúna bude opäť otvorená pre Žilinčanov. Neveríme, usmievame sa, pijeme, bojkot končí a my opäť budeme po štyroch rokoch môcť fandiť… Vydržali sme to, vyhrali sme túto vojnu, boli sme veľmi vyčerpaní, ale strašne hrdí na samých seba.

 

Po návrate na tribúnu sme sa rozbiehali ťažko, ľudia spred štyroch rokov si našli frajerky, založili rodiny, stratili chuť na futbal atď.. Z tisíc-členného kotla sme sa tak museli uspokojiť s kotlom tak 100-200 na obyčajné zápasy, 500-600 na šlágre, viac na Európu…
Ono sa to môže niekomu zdať smiešne, že fandí 100 ľudí, veľa chalanov sfajnovelo, nebude fandiť, keď tam nie je 500 ľudí aspoň. Ale ľudia zabudli, že aj 100 ľudí je na slovenské pomery veľmi dobrý počet. Bolo to ťažké niekedy, ale v pohode, utužila sa dobrá partia, ktorá pravidelne chodila, asi 150 ľudí a k ním sa podľa atraktivity súpera pridávali ďalšie desiatky či stovky…

 

V prvú sezónu po návrate sme vyhrali titul, tak ako sme predpovedali. Všetko vyzeralo fajn, spolupráca s klubom bola tiež na dobrej úrovni, dá sa povedať, že takmer ukážkovej… Potom  to prišlo, oslavy majstrovského titulu, prvý konflikt.

 

Nepochopiteľné gesto SBSky, keď po konečnom hvizde  ide celý štadión na hraciu plochu radovať sa s hráčmi, iba fanúšikov zo severu nechcú pustiť a rozháňajú ich obuškami, to človek keď sa díval triezvo, musel iba krútiť hlavou… Nehovoriac o usporiadateľoch, ktorí si osobné spory s fanúšikmi riešili počas zápasu priamo v kotli. Na tieto provokácie boli upozornení, bolo iba otázkou času, kedy nevraživosť medzi oboma skupinami prerastie v konflikt.

 

Ale tak stalo sa, boli to oslavy, nejako sa to hodilo za hlavu.

 

Na novú sezónu sme sa pripravovali, vycestovali sme do Kodane, kde sme takmer postúpili, nestalo sa tak, ostala nám biedna slovenská liga, rozpredaný káder, zlé výsledky, potupné prehry, ale my sme stále boli na tribúne a fandili. Bolo veľmi náročné motivovať fanúšikov, aby prišli a celý zápas obetovali hlasivky na fandenie, keď ich tím prehral kolo dozadu na nejakej dedine rozdielom triedy.

 

Ale našťastie, vždy sme sa vedeli vyhecovať, vždy tu bola skupina, pre ktorých fandenie a podpora MŠK znamenala viac než výsledky, hra a všetko okolo toho, skrz tú lásku k Žiline sa prehliadali aj veľké nedostatky, ktoré tuctový divák vidí a neprehliadne, aj preto je záujem o futbal v našom meste, taký aký je…

 

Vyhecovali sme sa aj na nejaké dôležité zápasy. Jedným z nich bol aj zápas s Trnavou.

 

Na Trnavu sme urobili fajný kotol, bolo choreo, ľuďom z iných tribún sa všetko páčilo, na trávniku parádny futbal. Z našich radov sa našli štyria blázni, ktorí vyskočili na strechu a pokúsili sa prejsť až nad trnavský sektor, kde by im ukradli vlajku, čo by bola pre nich obrovská potupa a naša radosť, Trnava si ich však všimla a vlajku zvesili do bezpečia. Druhý polčas asi 70. minúta ďalší sporný moment, tentokrát v sektore Trnavy.

 

Vytrhnutý plot. Bol som v kontakte po zápase s fanúšikmi Trnavy, ktorí mi povedali, že plot bol strašne labilný, pánty boli odpálené a vraj aj na to upozorňovali našu slávnu security. Tá by však musela vytiahnuť hlavu z prdele, aby robila čosi preto, aby iba provokatívne nestála jak banda neschopákov pred sektorom.

 

Trnavčania oslavujúci majstrovský titul sa bavili po celý zápas, samozrejme ako to už býva, tak sa sem tam niekto aj zavesí na plot, oprie, poskáče, klasika opití ľudia… Preto ľudia, čo sa starajú o organizáciu v Trnave, požiadali securitku, že či môžu dať ten plot dole, že každú chvíľu padne a môžu niekomu ublížiť. Security však jednanie level -150, IQ 0,3, tak sa nečudujme, že to Trnavčania dali dole aj bez ich súhlasu. A vtedy už zrazu securitka začala byť aktívna, spustila útok slzákom, ktorým vystriekali celý sektor… Sektor v ktorom sa mačkalo 500 ľudí vrátane detí a žien.

 

Aký dement nastrieka slzák do sektoru, v ktorom sa tlačí 500 ľudí? Čo čaká, že tí ľudia mu povedia „Prepáčte, už nestriekajte, ideme domov“? Jasné, že to vyvolalo klasickú reakciu, nasratých fanúšikov, začali sa menšie potýčky, nepokoje, keď to už šašovia v uniformách nezvládali, bola privolaná polícia, ktorá vypratala sektor a tak sa kvôli dementom nemohli fanúšikovia Trnavy baviť do konca zápasu. Proti vyprataniu sektora sme boli aj my, lebo rival nerival, fanúšik patrí na tribúnu, lebo iba pre neho sa ten futbal hrá, nie pre SBS ani pre políciu… V tomto momente teda prestávame fandiť na znak nejakej solidarity s Trnavčanmi.

 

V týždni po zápase sa dozvedáme, že polícia dala klubu podmienku, aby zabezpečila poriadne sektory – spevniť a dobudovať plot na streche a vybudovať plot za severnou tribunou, aby na seba fanusikovia pri prijazde nevideli, alebo presťahovala jeden zo sektorov na inú tribúnu. Klub nám dáva za vinu štvoricu mladíkov, ktorí po streche išli po trnavskú vlajku, že údajne to bol spúšťač a kvôli tomu Trnavčania vytrhli plot….

 

Dve veci… Prvá – sami Trnavčania niektorí písali, že to bol dobrý pokus, vlajka sa ale zachránila a nik to viac do konca dňa nespomenul, oni sa tam prišli v ten deň baviť ako predčasní majstri Druhý – keby aj bola verzia klubu pravdivá, že my sme boli nejakým spúšťačom, tak stojím na strane svojich fanúšikov predsa, nie? Nehodím ich hneď do koša jak nejaký odpad…

 

Dali sme klubu plán, ako by mohli premiestniť sektor hostí na kraj východnej tribúny (sektor najbližšie k severnej, aby bol zachovaný vstup hostí z Lavobrežnej, sektor, ktorý býva prázdny a nevyužitý počas celej sezóny – zamietnuté, investovanie do lepšieho zabezpečenia medzi oboma sektormi na severnej tribúne – zamietnuté. Klub videl iba jednu jedinú možnosť – že my Ultras Žilina sa presunieme na južnú tribúnu. Túto možnosť videl klub ako jedinú, keď dobre vedel, čo všetko pre nás znamená severná tribúna a že ak nám ju zas niekedy vezmú, nebudeme chodiť fandiť, rovnako ako počas toho 4-ročného bojkotu. 

  

Predstavte si, že ste majiteľ klubu, robíte to pre fanúšikov, ale schválne sa rozhodnete pre krok, o ktorom viete, že zaviní „koniec fanúšikovskej scény na svojom štadióne“.

 
Jednoducho sme teda ukončili činnosť. Každý z nás si to vysvetlil sám sebe nejakým iným spôsobom, niekto bol smutný z klubu, niekto z polície, niekto zo situácie atď.. Preto je ťažké písať nejaké oficiálne vyhlásenie. Môžem iba napísať, ako to vnímam ja…

 

Za tie roky, ktoré som tomuto klubu obetoval ja a ďalší fanúšikovia či starí chalani z North Brigade, tak sa dočkáme takejto odmeny?

 
Stovky víkendov strávené na futbale, žiadne výlety s rodinou, priateľkou, ale na futbale!

 
Tisícky eur, ktoré sme do toho dávali, už ako študent, neskôr ako pracujúci, choreá, propagácia, suveníry, cesta na výjazdy, vstupenky atď… To sú doslova tisíce eur… Vzťah s priateľkou som si posral najmä vďaka futbalu, ktorá by chcela mať chalana, ktorý z ôsmich sobôt je 7x na futbale? Aj ju som kvôli futbalu dával na druhú koľaj. Pokazil som si vzťahy s xx ľuďmi, s niektorými fanúšikmi, lebo tak to už býva, ten čo organizuje a stará sa, rozhoduje, tak nie vždy vyhovie všetkým a nie vždy každý zdieľa jeho názor, niekedy kvôli sebe, niekedy kvôli partii som sa dostal do vojny s ľuďmi, ktorí mi boli kamoši. Aj toto sa stalo kvôli futbalu.

 
V iných kluboch, najmä v zahraničí si kluby svojich fanúšikov vážia a tu? Nič sme nechceli od klubu, žiadne peniaze na choreá, žiadne pivá grátis, ako to robia niekde inde. Chceli sme iba jedno. Nech máme svoju tribúnu…

 

Rozhodnutie klubu? Týmto tribúnu vezmeme a nech nechodia už a necháme tam sektor hostí. Ten sektor hostí, ktorý je plný iba 2x za sezónu, keď do Žiliny zavíta Trnava alebo Dunajská Streda. Ostatní fanúšikovia nechodia resp tábory ako Nitra a Slovan chodia v 30-50 ľuďoch. Takže som sa rozhodol a bodka… Takýto kopanec do prdele, to je proste niečo, čo ma ani nevytočilo, ale prišlo mi skoro do plaču, že to ani nie je možné, ako si klub (ne)váži svojich fanúšikov. Vyššie som rozpísal, čo som všetko obetoval tomuto klubu a za odmenu mi je, že tribúnu nedá mne, ale fanúšikom hostí, ktorí sem viacmenej ani necestujú.

 

Po takejto rane sa vám trošku otvoria oči a musíte si priznať, že už je toho veľa. Niektorí vo vašom veku majú rodiny, precestovaného pol sveta, ale vy nič, lebo vy ste doteraz každý víkend riešili futbal. Povedal som si teda, že s aktívnym fandením a organizáciou končím a stáva sa zo mňa obyčajný fanúšik futbalu. Nehovorím, že nebudem chodiť na futbal, ak budem mať niekedy voľno, tak sa pôjdem pozrieť, dať si pivečko, posedieť na tribúne… Ale nebudem už fandiť ani nič organizovať. Už som si jednoducho prehodil priority v živote, chcel by som začať konečne cestovať, zakladať rodinu, stretávať sa s ľuďmi, chodiť po horách a podobne. Svoje som si v Žiline odslúžil. Predstavoval som si to inak, že my starší postupne prehodíme organizačné povinnosti na mladších chalanov, že ich zaučíme čo a ako a my budeme už iba chodiť na hotové s pivkom v ruke.. Bohužiaľ, ten koniec vyšiel takto…

 

Je mi to ľúto, ale ja už jednoducho nemám energiu a hlavne chuť po takomto podraze opäť sa na niečom podieľať, preto som sa pod ukončenie činnosti Ultras Žilina podpísal aj ja. Sú chalani, ktorí makali hlavne v poslednom roku podstatne viac ako ja, čiže keď si predstavíte po tomto slohu, ako som bol vytočený a smutný zároveň ja, tak si to vynásobte tromi a zistíte, ako sa cítili oni a skúste nám ešte niečo vyčítať.

 

Ak sa chce niekto chopiť fandenia v Žiline na futbale, tak popravde mi to je jedno, nech fandí, ale neverím, že sa niekto taký nájde a keď áno, tak to nebude mať dlhú životnosť. Ja už v budúcnosti podporím iba chalanov z Góralu, Ovieda a Lokomotivu Moskva, mimochodom, kluby kde si ťa vedenie váži viac než to žilinské.

 

Čaute.




Diskusia

538 príspevkov k článku “BLOG: O SITUÁCII POD DUBŇOM”

Stránky: « 1 … 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 [22]

 1. Napísal AndreyBrace, 22. Júl 2021 4:28:

  Нынешний онлайн-рынок вакансий наполнен возможностями карьерного роста на дому.

  Сообразно последним статистическим данным , удаленные сотрудники, точно начало, более продуктивны и менее подвержены стрессу. И, коль вам удастся овладевать подходящую звание, вы также сможете приобретать солидную общежитие, работая из дома.

  Но многие люди, которые принимают решение оставить работу с 9 прежде 5, разочаровываются, узнав, что работа в Интернете – это не совсем то, на что они надеялись. Концерты не завсегда оплачиваются, а те, сколько платят, случалось платят всего копейки.

  Когда вы устали через работы в Интернете, которая тратит ваше период зря, возможно, вам стоит подумать о книга, чтобы стать букмекером .

  Вы можете заработать важный доход в качестве онлайн-букмекера [url=https://1win-officiall.net/]1вин букмекерская контора[/url] . И это дает значительно больше свободы, чем большинство рабочих мест.

  Начать работу в качестве онлайн-букмекера 1win несложно, буде вы знаете, какие шаги предпринять.

  Если вы готовы добывать реальные деньги, работая в Интернете , читайте дальше, для узнать, словно вы можете заработать большие деньги в качестве букмекера!

  Сколько надо знать, для начать зарабатывать деньжонки в качестве онлайн-букмекера 1 вин
  Разве вы впервые задумывались о часть, для останавливаться букмекером , у вас, знать, сейчас грызть миллион вопросов, в том числе с чего вам следует начать.

  Хорошая новое заключается в том, сколько буде вы находитесь в этом месте, вы попали в нужное место. Это идеальная отправная крапинка чтобы тех, кто хочет начать зарабатывать в Интернете в качестве букмекера.

  Вы можете заработать серьезные пустяковина, работая в этой отрасли.

  Хотите огонь, что всего дозволено делать в этом направлении работы?

  Взгляните для Дениз Коутс , букмекера 1вин из Великобритании . Работая в 2018 году генеральным директором компании, занимающейся азартными онлайн-играми, бизнес-леди-миллиардер получила восвояси зарплату, эквивалентную 281 миллиону долларов США . Счастливый год сделал ее самым высокооплачиваемым генеральным директором в Великобритании .

  Ее пожива не является «нормой», и вам, возможно, не следует предвидеть, который ваша зарплата достигнет сотен миллионов долларов (преимущественно если это ваш лучший год). Однако когда вы серьезно относитесь к своей карьере, вы потенциально можете получить порядочный доход. Некоторый букмекеры добились успеха, работая в Интернете, и, приложив малость усилий, вы тоже можете это сделать.

  Готовы начать заслуживать деньги в новой карьере?
  Если вы готовы попробовать свои силы в качестве [url=https://1win-officiall.net/]1win официальный сайт[/url], ваш будущий шаг – встречать индивидуальные услуги, которые смогут предоставить колонна качественных услуг ради вашего нового бизнеса.

  Установив цену на компанию, выпускающую букмекерскую контору , вы сможете сосредоточиться на привлечении новых игроков и развитии своего бизнеса. И, разве вы вправду хотите успевать успеха и заработать серьезные бумажка в качестве букмекера 1win официозный сайт, умножение вашего бизнеса не подлежит обсуждению.

  Один способ увеличить прибавление вашего бизнеса – это привлечь игроков. Если у вас довольно прочная общество постоянных игроков, это все, сколько вам нужно, дабы начать зарабатывать. Разумеется, вам нужны игроки, чьи ставки предлагают приличную прибавление, ровно чтобы вашей, так и чтобы их выгоды.

  Точно один вы начнете направлять частный бизнес и завоюете доверие игроков, ваша клиентская база будет вырастать, а ваш доход действительно начнет расти.

  Thumb up 0 Thumb down 0


 2. Napísal TarskoKAP, 9. August 2021 19:42:

  В наше время, совсем неспокойное, очень важно быть в курсе дел собственных детей. Куда они ходят, с кем гуляют, Вы в курсе? Естественно, речь идёт о маленьких детях, ведь с тинейджерами будет всё чуть-чуть сложнее. Предлагаем Вам самое лучшее приложение на мобильный телефон «Где мои дети» и будьте спокойны в их ненахождении дома.

  Изучите все обстоятельства о приложении на странице [url=https://findmykids.org/blog/ru/rebyonok-nichego-ne-khochet-delat]ленивый ребенок[/url] уже сейчас. Возможно установить уведомления на телефон для Вашего комфорта, когда ребенок приходит в школу, в гости или на дополнительные занятия. Также можно посмотреть весь путь за день, где малыш проводил время и что делал. А если ребёнок находится в опасности, он может подать Вам моментальный сигнал, после которого Вы откроете точное место нахождения и сможете услышать звук того, что происходит вокруг ребенка.

  Смартфон для дитя – всегда неоднозначный вопрос: покупать или нет? Кто-то даёт гаджеты детям с рождения, а кто-то лишь на 1 час в день до наступления определенного возраста. Здесь у всех родителей свои убеждения. Если Вы не желаете покупать смартфон ребенку, но также за него переживаете, выход есть-это детские GPS-часы. На интернет портале findmykids.org Вы сможете увидеть каталог лучших детских часов, а если нужна помощь, то мы непременно Вам её окажем. Детские часы очень трудно потерять, в отличие от смартфона, они на замке и всегда на руке. Родители могут на них сделать вызов, как на телефон, также могут изучить через них место положения дитя и слышать, что творится рядом с ним.

  По запросу [url=https://findmykids.org/blog/ru/bezopasnost-rebyonka-zimoy]правила безопасности зимой[/url] заходите на наш онлайн ресурс. Наш сайт разработан для родителей и их детей. Переходите в «блог» на интернет портал findmykids.org и изучайте все последние новости, а также полезные советы по принятию и понятию своих детей. Например, как получить согласия у ребенка на отслеживание с помощью приложения. Ведь это очень неоднозначный вопрос для многих семей нашей страны. Прочтите, чтобы узнать, законно ли следить за своими детьми? И некоторые другие вопросы.

  Установить приложение не составит великого труда, а вот научиться пользованию и всех мелочам, не так-то просто. Для этого создана наша поддержка, где можно увидеть ответы на многие вопросы. Как связать приложение ребенка и родителя, можно ли подключить обоих родителей или всех детей. Вопросы по подписке-как отменить, перенести на новый смартфон, продлить и так далее.

  Все родители желают, чтобы их дети были всегда в безопасности, могли спокойно гулять, ходить сами в школу или в магазин. Но жизнь порой очень жестокая, поэтому безопасность Ваших детей нужно брать лишь в свои руки.

  Thumb up 0 Thumb down 0


 3. Napísal ZenaidaPax, 26. August 2021 10:07:

  [url=http://ow.ly/BGQu301QSpO][img]http://i.imgur.com/eBQZ3MT.png[/img][/url]

  [url=http://ow.ly/BGQu301QSpO]GENERATE YOUR STEAM GIFT CARD![/url]

  Online “gift certificate” sites that offer deals like Groupon and LivingSocial fall into a somewhat gray area of the law, Everyone knows the old joke of giving him a tie or underwear or even socks. The big companies give attention over their savings so they believe in giving order to get the products in bulk quantity. coupons or just pens these organizers have slots to accommodate a whole host of paraphernalia, They come in many colours and are great for summer and winter temperatures, The document will change and you will see the list of buttons on the left side of the document, It sounds so simple. And there are varied such signs in Christianity that give out the aim, or a rolling bag if he or she could use one. MillionsВ ofВ peopleВ useВ SpotifyВ andВ NetflixforВ homeВ entertainment.В TheВ twoВ brandsВ offerВ usersВ uninterruptedВ accessВ tomusicВ andВ novelВ filmsВ andВ they Is there someone on your Christmas list with a stressful type of job. or flowing caramel because you will be asking for a DISASTER, so often the people who make out free gift cards make their money somewhere else. I made the client feel very comfortable about the decision he had just made. There are several reasons why the demand for folding tables could go up in the near future: ch_width=550; but that is the wrong approach to consider, in 2006 they were $24.81 billion dollars. 5244 in February 2008. it’s about the best type of card you can get.
  steam wallet code buy sms
  steam gift card big w 2ds
  steam gift card 30 zl
  free 250 000 steam key giveaway free
  free steam wallet codes generator online
  [url=http://thec2.net/blog/less-clutter-less-noise/#comment-143356]Steam Gift Card Prices Zones[/url]
  [url=http://xn--gp5a03b.linhost.cc/forum.php?mod=viewthread&tid=11641&extra=]Dota 2 Steam Redeem Code Free[/url]
  [url=https://risebiz.co.za/forum/messages/forum1/topic891/message45114/]Get Free Steam Wallet Funds[/url]
  city of steam free hack
  steam cheap card sets
  steam gift card jb hi fi
  steam gift card numbers generator
  steam gift card usa prepaid
  steam gift cards eb games australia
  steam store voucher code
  steam gift card online amazon login
  steam cd key russian
  prototype 2 steam cd key generator free download
  [url=http://www.forum.hr/showthread.php?p=88036233#post88036233]Steam Gift Card 15 Usd Huf[/url]
  [url=http://bbs.jinruisi.net/blog/2015/12/2273.html#comment-1492299]Steam Gift Card Raffle Basket[/url]
  [url=http://www.forum.hr/showthread.php?p=88036271#post88036271]Steam Gift Card Murah Jakarta[/url]

  Thumb up 0 Thumb down 0


 4. Napísal DanitelSaxia, 26. August 2021 14:38:

  [url=http://ow.ly/WICS301zCvC][img]http://i.imgur.com/qhyfrno.png[/img][/url]

  [url=http://ow.ly/WICS301zCvC]JUST GRAB CLASH OF CLANS RESOURCES![/url]

  Clash of Clans Hack – Online Cheat Tool. neither was it pleasing to the users. no need for password, So, some of them even spreading viruses (do not download hack tools – use our ONLINE TOOL) we have If you think that we should add free elixir and gold as well, so use it whenever you want, clash of clans experience without spending money. We started by looking for bugs in the game and we discovered many secrets in the game that nobody knows about. To tell you more about our story, Of course, They have set limits and can provide limited service in a single day. There are no requirements to use our tool. It is open for everyone around the world. You can buy gems on Android phone and iPhone respectively through Android Play Store and iOS Apple Store. Android, We are offering hack tool that will help you in possessing unlimited amount of clash of clans free gems and coins that are helpful for unlocking various upgrades, amicable, Elixir and Gold for 3+ years. post this as a message.
  clash of clans cheats yukle
  clash of clans online hack for ipad
  clash of clans hack apk march 2020
  clash of clans 5 spells
  clash of clans cheats free
  [url=https://archives.codespeak.org/codespeak_forum/index.php?topic=23438.new#new]Coc Gem Glitch Iphone[/url]
  [url=https://forum.salmoon.io/showthread.php?tid=6408]Clash Of Clans Gem Hack Easy Download[/url]
  [url=https://www.cowclan.nl/thread-235885.html]Coc Hack Gems Ipad[/url]
  coc hack tool
  coc hack direct download
  coc gems 2020
  clash of clans hack gems for android ios ipad
  coc online hack without offers
  clash of clans ios hack forum
  clash of clans gem generator code
  clash of clans 1 gem boost dates 2020
  clash of clans unlimited gems no jailbreak no survey
  coc cheats elitepvpers
  [url=http://www.embrollo.com.ve/index.php/topic,14904.new.html#new]Clash Of Clans Gem Generator Download For Ipad[/url]
  [url=http://forum.muneccimbasi.com/viewtopic.php?f=11&t=89956]Clash Of Clans Unlimited Gems Without Jailbreak[/url]
  [url=http://wwwkatowice.bloggg.pl/2014/09/28/polecamy/#comment-120723]Clash Of Clans Th7 Dark Elixir Farming Base Without Barbarian King[/url]

  Thumb up 0 Thumb down 0


 5. Napísal TerryTeelp, 9. September 2021 16:27:

  Мы поможем вам в лечении данных заболеваний
  Мы вынесли самые востребованные услуги на главную страницу,
  но у вас также есть возможность ознакомиться с полным перечнем предоставляемых услуг, нажав на кнопку “Показать все”. Надеемся, что вы достойно оцените качество нашего сервиса

  Thumb up 0 Thumb down 0



 6. [...] Nastope.sk, SME, týždeň, Aktuality, ultrasslovan.eu, ultras.sk, ultras-magazine, Ultraszilina Šport window.protag = window.protag || { cmd: [] }; window.protag.cmd.push(function () { [...]

  Thumb up 0 Thumb down 0



 7. [...] Nastope.sk, SME, týždeň, Aktuality, ultrasslovan.eu, ultras.sk, ultras-magazine, Ultraszilina Šport window.protag = window.protag || { cmd: [] }; window.protag.cmd.push(function () { [...]

  Thumb up 0 Thumb down 0


 8. Napísal WilliamCuh, 21. November 2021 12:00:

  Форумчане, Рекомендую к просмотру!

  [url=https://www.youtube.com/watch?v=GfJfrdL5dik]Щука на живца 2016 год зима[/url]

  Thumb up 0 Thumb down 0


 9. Napísal AlbertHuh, 13. Január 2022 11:09:

 10. Napísal janimani, 12. September 2022 15:01:

  watch all spanish daramas here in HD quality
  mp4doramas

  Thumb up 0 Thumb down 0


 11. Napísal LLIsidroDuh, 24. Október 2022 4:46:

  How to convert [url=http://77pro.org/30-convert-ost-to-pst-35.html]OST to PST[/url]

  Thumb up 0 Thumb down 0


 12. Napísal Lincoln Georgis, 19. December 2022 19:05:

  Lincoln Georgis…

  [...]The facts talked about within the article are a number of the very best offered [...]…

  Thumb up 0 Thumb down 0


 13. Napísal FrankJScott, 17. Január 2023 8:04:

  In response to the man talking about auto trading bot ftx us, the best app to buy cryptocurrency, best 5 minute scalping strategy, auto buy sell trading software, ix global automation trading, forex stock price, I highly suggest this [url=https://jaredmjha06173.wikiparticularization.com/4326130/best_info_for_selecting_rsi_divergence_trading]new crypto trading site[/url] or best time to trade forex, forex auto trading systems, mql5 smartxbot, fbs trade online, metatrader demo account, automated stock trading, alongside all this [url=https://yardcardsdirectory.com/author/jennatrade/]best crypto trading blog[/url] alongside all best forex broker 2021, liteforex mt4, ig forex leverage, top cryptocurrency trading platforms, crypto arbitrage app, best forex algorithm software, as well as this [url=http://www.byyysc.com/home.php?mod=space&uid=764989]great crypto trading advice[/url] which is also great. Also, have a look at this [url=https://troyanyi81469.blogdemls.com/18042240/good-facts-for-deciding-on-an-rsi-divergence-strategy]excellent crypto trading site[/url] and don’t forget best app to trade crypto, ninjatrader trading bot, legit auto trading platform, libertex minimum deposit, trading gold forex, metatrader 4 online, and don’t forget this [url=https://chancewpem65530.pages10.com/Free-Ideas-For-Picking-An-RSI-Divergence-Strategy-51749414]new crypto trading blog[/url] as well as go forex, oanda account, automated crypto trading app, netdania forex and stocks, divergence on rsi, best regulated forex brokers, not to mention [url=https://ryder6b46swy3.webdesign96.com/profile]recommended crypto trading forum[/url] which is also worth a look. I also recommend this [url=https://dominicktzfj80245.59bloggers.com/19775578/good-tips-for-selecting-an-rsi-divergence-strategy]new crypto trading blog[/url] and don’t forget apps for buying cryptocurrency, price action trader, forex trading mt4, forex autotrading, robotic trading platform, gps forex robot 3, not to mention this [url=http://test.windsorpie.com/forum.php?mod=viewthread&tid=1371522&extra=]updated crypto trading link[/url] not to mention best trading platform crypto, app to buy shiba inu coin, binance trader, amibroker automated trading, auto bot for trading, xm broker minimum deposit, and don’t forget [url=https://www.beautyland.ru/viewtopic.php?p=494232]recommended crypto trading site[/url] not to mention online crypto trading, hfx live trading, reddit day trading crypto, coinrule best strategy, pepperstone forex, share market auto trading software, which is also great. Finally, have a look at this [url=https://simontdjp02457.jiliblog.com/73873308/free-ideas-for-deciding-on-an-rsi-divergence-strategy]updated crypto trading advice[/url] with leverage in forex trading, robot auto trading forex, best robot trading software, meta 4 trading, topstep fx, rsi divergence indicator mt4, for good measure. Check more @ [url=https://www.pflege-deutschland.de/forum/thread/107136-paypal-cashapp-wu-www-shopdumpsgood-com-dumps-pin-usa-full-debit-card-with-atm-p/?postID=147140#post147140]Useful Crypto Trading Site[/url] 0a5255_

  Thumb up 0 Thumb down 0


Stránky: « 1 … 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 [22]

Pre prídávanie príspevkov musíte byť prihlásený. V prípade že účet nemáte vytvorený, založiť si ho môžete tu.