ULTRASZILINA.SK | ,


BLOG: O SITUÁCII POD DUBŇOM
Pondelok, 17.September 2018  20:39

Zdravím všetkých fanúšikov žilinského futbalu.

 

Veľa z vás, priatelia, ale i ostatní fanúšikovia, ktorých nepoznám, si kladiete otázku, čo sa zase stalo, keď Ultras Žilina prestali opäť fandiť… Nejako sa nik nemá už ani chuť k tomu vyjadrovať, preto nie je ani žiadne oficiálne vyhlásenie, v ktorom by sme vám priblížili, čo presne sa stalo, tak skúsim aspoň ja takto tu, aj keď ani mne sa to nepíše ľahko, budú tu asi aj chyby, niektoré vety budú otrasne sformulované, jednoducho písanie, ktoré nechcete písať a už vôbec nie po sebe čítať…

 

Na futbal chodím asi dvadsať rokov, z toho približne pätnásť sa podieľam na organizácii všetkého, čo sa Ultras Žilina týka… Zažil som krásne časy, oslavy titulu v Dubnici, výjazdy po Európe, fantóma Mareka na trávniku, zažil som aj rôzne rozdiely v našej ultras scéne, stál som tam, keď nás bolo 30 rovnako ako keď nás tam bolo 1000. Nikdy nešlo o počty, vždy išlo o partiu, ktorá sa rozhodla podporiť jej milovaný klub – MŠK Žilina.

 

Všetko som dlho podriaďoval fandeniu, prioritou bol futbal, fandenie, organizácia… Víkend čo víkend futbal doma, vonku, bol som študent, dalo sa to zvládať, neboli sme v tom čase tak nároční, 200 Sk sme splašili hocikde a vyrazili sme partia magorov na výjazd. Neskôr sa začalo hráčom dariť a prichádzali noví a noví ľudia, už trebalo okrem užívania si aj trochu organizovať ten kotol, celý ten chod Ultras Žilina. S chalanmi sme tomu venovali strašne veľa času, už to nebola iba víkendová zábava, ale zaberalo to oveľa viac času, víkend futbal, cez týždeň vybavovačky, volačky, propagácia atď…

 

Vrcholom našej ultras scény bolo asi obdobie tuším 2010/11, kedy sme sa dostali do skupinovej fázy Ligy majstrov. Bola to veľmi dobrá sezóna a v predkolách najprestížnejšej európskej súťaže sme sa prezentovali veľmi dobre, 2000 či koľko ľudí na výjazde v Prahe…. Doteraz na to ľudia spomínajú, ako o jednom z najlepších zážitkov ich života… No a tam prišla aj tvrdá rana.

 

Po postupe do skupinovej fázy nám klub napľul do tváre, za vernosť a oddanosť, za ten čas, ktorý ste mu obetovali, tak vám na oplátku uštedrí ranu pod pás, keď dá tak prehnané ceny vstupenky na zápasy v skupine, že normálny otec s priemerným platom si nemohol dovoliť ísť s deťmi na tieto zápasy, napriek tomu, že celú sezónu odfandil, chodil na súperov z dedín a odmenou mu mala byť skupina LM, tú si však nemohol dovoliť. Proti tomuto sme sa rázne postavili a začala sa veľká vojna s klubom, ktorá vyústila až do zrušenia severnej tribúny, čo bol posledný klinec do rakvy a odštartoval sa bojkot zápasov, jednoducho sme prestali fandiť…

 

Počas bojkotu sme sa neflákali a naďalej sme sa aj keď s menšou bandou, ale aktívnou, podieľali na atmosfére na hokejových zápasoch, podporovali sme chalanov zo Žywca, jednoducho sme sa držali nad vodou, ako sa len dalo. Ak dovtedy bolo niečo na organizácii Ultras Žilina náročné, tak v tomto období bojkotu to bolo 3x náročnejšie. Žilina sa opäť dostala do Európy, dotiahli tu rôznych súperov, napríklad španielské Bilbao, Rijeku atď, my sme však nepovolili a bojkot sme neporušili.

 

Na toto som obzvlášť hrdý!

 
Nejdem menovať, ale na Slovensku sa nájdu tábory, ktoré vyhlásili bojkot, dali si podmienky, že chcú to a to a to a klub nesplnil pomaly ani jednu z nich a oni zrušili bojkot, lebo sa hrala Európa, tú treba vidieť, kašľať na bojkot. My ale nie. My sme sedeli v bare na pive a dívali sa na tú Európu tam! Na toto som hrdý.

 

Mali sme jednu jedinú požiadavku – vrátiť severnú tribúnu žilinským fanúšikom. Ak ju klub splní, vrátime sa a budeme fandiť a hneď v prvej sezóne vyhráme titul, to sme odkazovali všetkým z klubu.

 

Pred sezónou 2016/17 došlo k stretnutiu s predstaviteľmi klubu, kde bol aj sám najvyšší Jozef A.. Po niekoľkohodinovom mítingu nám oznamujú, že severná tribúna bude opäť otvorená pre Žilinčanov. Neveríme, usmievame sa, pijeme, bojkot končí a my opäť budeme po štyroch rokoch môcť fandiť… Vydržali sme to, vyhrali sme túto vojnu, boli sme veľmi vyčerpaní, ale strašne hrdí na samých seba.

 

Po návrate na tribúnu sme sa rozbiehali ťažko, ľudia spred štyroch rokov si našli frajerky, založili rodiny, stratili chuť na futbal atď.. Z tisíc-členného kotla sme sa tak museli uspokojiť s kotlom tak 100-200 na obyčajné zápasy, 500-600 na šlágre, viac na Európu…
Ono sa to môže niekomu zdať smiešne, že fandí 100 ľudí, veľa chalanov sfajnovelo, nebude fandiť, keď tam nie je 500 ľudí aspoň. Ale ľudia zabudli, že aj 100 ľudí je na slovenské pomery veľmi dobrý počet. Bolo to ťažké niekedy, ale v pohode, utužila sa dobrá partia, ktorá pravidelne chodila, asi 150 ľudí a k ním sa podľa atraktivity súpera pridávali ďalšie desiatky či stovky…

 

V prvú sezónu po návrate sme vyhrali titul, tak ako sme predpovedali. Všetko vyzeralo fajn, spolupráca s klubom bola tiež na dobrej úrovni, dá sa povedať, že takmer ukážkovej… Potom  to prišlo, oslavy majstrovského titulu, prvý konflikt.

 

Nepochopiteľné gesto SBSky, keď po konečnom hvizde  ide celý štadión na hraciu plochu radovať sa s hráčmi, iba fanúšikov zo severu nechcú pustiť a rozháňajú ich obuškami, to človek keď sa díval triezvo, musel iba krútiť hlavou… Nehovoriac o usporiadateľoch, ktorí si osobné spory s fanúšikmi riešili počas zápasu priamo v kotli. Na tieto provokácie boli upozornení, bolo iba otázkou času, kedy nevraživosť medzi oboma skupinami prerastie v konflikt.

 

Ale tak stalo sa, boli to oslavy, nejako sa to hodilo za hlavu.

 

Na novú sezónu sme sa pripravovali, vycestovali sme do Kodane, kde sme takmer postúpili, nestalo sa tak, ostala nám biedna slovenská liga, rozpredaný káder, zlé výsledky, potupné prehry, ale my sme stále boli na tribúne a fandili. Bolo veľmi náročné motivovať fanúšikov, aby prišli a celý zápas obetovali hlasivky na fandenie, keď ich tím prehral kolo dozadu na nejakej dedine rozdielom triedy.

 

Ale našťastie, vždy sme sa vedeli vyhecovať, vždy tu bola skupina, pre ktorých fandenie a podpora MŠK znamenala viac než výsledky, hra a všetko okolo toho, skrz tú lásku k Žiline sa prehliadali aj veľké nedostatky, ktoré tuctový divák vidí a neprehliadne, aj preto je záujem o futbal v našom meste, taký aký je…

 

Vyhecovali sme sa aj na nejaké dôležité zápasy. Jedným z nich bol aj zápas s Trnavou.

 

Na Trnavu sme urobili fajný kotol, bolo choreo, ľuďom z iných tribún sa všetko páčilo, na trávniku parádny futbal. Z našich radov sa našli štyria blázni, ktorí vyskočili na strechu a pokúsili sa prejsť až nad trnavský sektor, kde by im ukradli vlajku, čo by bola pre nich obrovská potupa a naša radosť, Trnava si ich však všimla a vlajku zvesili do bezpečia. Druhý polčas asi 70. minúta ďalší sporný moment, tentokrát v sektore Trnavy.

 

Vytrhnutý plot. Bol som v kontakte po zápase s fanúšikmi Trnavy, ktorí mi povedali, že plot bol strašne labilný, pánty boli odpálené a vraj aj na to upozorňovali našu slávnu security. Tá by však musela vytiahnuť hlavu z prdele, aby robila čosi preto, aby iba provokatívne nestála jak banda neschopákov pred sektorom.

 

Trnavčania oslavujúci majstrovský titul sa bavili po celý zápas, samozrejme ako to už býva, tak sa sem tam niekto aj zavesí na plot, oprie, poskáče, klasika opití ľudia… Preto ľudia, čo sa starajú o organizáciu v Trnave, požiadali securitku, že či môžu dať ten plot dole, že každú chvíľu padne a môžu niekomu ublížiť. Security však jednanie level -150, IQ 0,3, tak sa nečudujme, že to Trnavčania dali dole aj bez ich súhlasu. A vtedy už zrazu securitka začala byť aktívna, spustila útok slzákom, ktorým vystriekali celý sektor… Sektor v ktorom sa mačkalo 500 ľudí vrátane detí a žien.

 

Aký dement nastrieka slzák do sektoru, v ktorom sa tlačí 500 ľudí? Čo čaká, že tí ľudia mu povedia „Prepáčte, už nestriekajte, ideme domov“? Jasné, že to vyvolalo klasickú reakciu, nasratých fanúšikov, začali sa menšie potýčky, nepokoje, keď to už šašovia v uniformách nezvládali, bola privolaná polícia, ktorá vypratala sektor a tak sa kvôli dementom nemohli fanúšikovia Trnavy baviť do konca zápasu. Proti vyprataniu sektora sme boli aj my, lebo rival nerival, fanúšik patrí na tribúnu, lebo iba pre neho sa ten futbal hrá, nie pre SBS ani pre políciu… V tomto momente teda prestávame fandiť na znak nejakej solidarity s Trnavčanmi.

 

V týždni po zápase sa dozvedáme, že polícia dala klubu podmienku, aby zabezpečila poriadne sektory – spevniť a dobudovať plot na streche a vybudovať plot za severnou tribunou, aby na seba fanusikovia pri prijazde nevideli, alebo presťahovala jeden zo sektorov na inú tribúnu. Klub nám dáva za vinu štvoricu mladíkov, ktorí po streche išli po trnavskú vlajku, že údajne to bol spúšťač a kvôli tomu Trnavčania vytrhli plot….

 

Dve veci… Prvá – sami Trnavčania niektorí písali, že to bol dobrý pokus, vlajka sa ale zachránila a nik to viac do konca dňa nespomenul, oni sa tam prišli v ten deň baviť ako predčasní majstri Druhý – keby aj bola verzia klubu pravdivá, že my sme boli nejakým spúšťačom, tak stojím na strane svojich fanúšikov predsa, nie? Nehodím ich hneď do koša jak nejaký odpad…

 

Dali sme klubu plán, ako by mohli premiestniť sektor hostí na kraj východnej tribúny (sektor najbližšie k severnej, aby bol zachovaný vstup hostí z Lavobrežnej, sektor, ktorý býva prázdny a nevyužitý počas celej sezóny – zamietnuté, investovanie do lepšieho zabezpečenia medzi oboma sektormi na severnej tribúne – zamietnuté. Klub videl iba jednu jedinú možnosť – že my Ultras Žilina sa presunieme na južnú tribúnu. Túto možnosť videl klub ako jedinú, keď dobre vedel, čo všetko pre nás znamená severná tribúna a že ak nám ju zas niekedy vezmú, nebudeme chodiť fandiť, rovnako ako počas toho 4-ročného bojkotu. 

  

Predstavte si, že ste majiteľ klubu, robíte to pre fanúšikov, ale schválne sa rozhodnete pre krok, o ktorom viete, že zaviní „koniec fanúšikovskej scény na svojom štadióne“.

 
Jednoducho sme teda ukončili činnosť. Každý z nás si to vysvetlil sám sebe nejakým iným spôsobom, niekto bol smutný z klubu, niekto z polície, niekto zo situácie atď.. Preto je ťažké písať nejaké oficiálne vyhlásenie. Môžem iba napísať, ako to vnímam ja…

 

Za tie roky, ktoré som tomuto klubu obetoval ja a ďalší fanúšikovia či starí chalani z North Brigade, tak sa dočkáme takejto odmeny?

 
Stovky víkendov strávené na futbale, žiadne výlety s rodinou, priateľkou, ale na futbale!

 
Tisícky eur, ktoré sme do toho dávali, už ako študent, neskôr ako pracujúci, choreá, propagácia, suveníry, cesta na výjazdy, vstupenky atď… To sú doslova tisíce eur… Vzťah s priateľkou som si posral najmä vďaka futbalu, ktorá by chcela mať chalana, ktorý z ôsmich sobôt je 7x na futbale? Aj ju som kvôli futbalu dával na druhú koľaj. Pokazil som si vzťahy s xx ľuďmi, s niektorými fanúšikmi, lebo tak to už býva, ten čo organizuje a stará sa, rozhoduje, tak nie vždy vyhovie všetkým a nie vždy každý zdieľa jeho názor, niekedy kvôli sebe, niekedy kvôli partii som sa dostal do vojny s ľuďmi, ktorí mi boli kamoši. Aj toto sa stalo kvôli futbalu.

 
V iných kluboch, najmä v zahraničí si kluby svojich fanúšikov vážia a tu? Nič sme nechceli od klubu, žiadne peniaze na choreá, žiadne pivá grátis, ako to robia niekde inde. Chceli sme iba jedno. Nech máme svoju tribúnu…

 

Rozhodnutie klubu? Týmto tribúnu vezmeme a nech nechodia už a necháme tam sektor hostí. Ten sektor hostí, ktorý je plný iba 2x za sezónu, keď do Žiliny zavíta Trnava alebo Dunajská Streda. Ostatní fanúšikovia nechodia resp tábory ako Nitra a Slovan chodia v 30-50 ľuďoch. Takže som sa rozhodol a bodka… Takýto kopanec do prdele, to je proste niečo, čo ma ani nevytočilo, ale prišlo mi skoro do plaču, že to ani nie je možné, ako si klub (ne)váži svojich fanúšikov. Vyššie som rozpísal, čo som všetko obetoval tomuto klubu a za odmenu mi je, že tribúnu nedá mne, ale fanúšikom hostí, ktorí sem viacmenej ani necestujú.

 

Po takejto rane sa vám trošku otvoria oči a musíte si priznať, že už je toho veľa. Niektorí vo vašom veku majú rodiny, precestovaného pol sveta, ale vy nič, lebo vy ste doteraz každý víkend riešili futbal. Povedal som si teda, že s aktívnym fandením a organizáciou končím a stáva sa zo mňa obyčajný fanúšik futbalu. Nehovorím, že nebudem chodiť na futbal, ak budem mať niekedy voľno, tak sa pôjdem pozrieť, dať si pivečko, posedieť na tribúne… Ale nebudem už fandiť ani nič organizovať. Už som si jednoducho prehodil priority v živote, chcel by som začať konečne cestovať, zakladať rodinu, stretávať sa s ľuďmi, chodiť po horách a podobne. Svoje som si v Žiline odslúžil. Predstavoval som si to inak, že my starší postupne prehodíme organizačné povinnosti na mladších chalanov, že ich zaučíme čo a ako a my budeme už iba chodiť na hotové s pivkom v ruke.. Bohužiaľ, ten koniec vyšiel takto…

 

Je mi to ľúto, ale ja už jednoducho nemám energiu a hlavne chuť po takomto podraze opäť sa na niečom podieľať, preto som sa pod ukončenie činnosti Ultras Žilina podpísal aj ja. Sú chalani, ktorí makali hlavne v poslednom roku podstatne viac ako ja, čiže keď si predstavíte po tomto slohu, ako som bol vytočený a smutný zároveň ja, tak si to vynásobte tromi a zistíte, ako sa cítili oni a skúste nám ešte niečo vyčítať.

 

Ak sa chce niekto chopiť fandenia v Žiline na futbale, tak popravde mi to je jedno, nech fandí, ale neverím, že sa niekto taký nájde a keď áno, tak to nebude mať dlhú životnosť. Ja už v budúcnosti podporím iba chalanov z Góralu, Ovieda a Lokomotivu Moskva, mimochodom, kluby kde si ťa vedenie váži viac než to žilinské.

 

Čaute.




Diskusia

534 príspevkov k článku “BLOG: O SITUÁCII POD DUBŇOM”

Stránky: « 1 … 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 »

 1. Napísal Herbertapork, 1. Máj 2020 13:12:

  [b]Ужастная пандемия застала РФ в 2020 году.[/b]
  Количество заразившихся от этого вируса, страшно подумать, но ненужно переживать, надо двигаться дальше.
  Ужастные времена настали для малого бизнеса, что делать, как быть, куда бежать? Правительство старается помочь остаться на плаву, но на практике это не так!
  Все остаются дома, не ходят на работу, а администрация возложили все расходы на организации, как выживать? Есть Выход!
  Дома в интернете наткнулся на интересную статейку про автоматизацию процессов на предприятиях, в материале было все в цифрах, поэтому верить можно.
  Одно из предприятий в Калужской области сократили людей аж на 28% благодаря конвейерному оборудованию.
  К примеру [url=http://gkmash.ru/products/konvejer-dlya-makulatury]конвейер для макулатуры[/url] сможет работать круглосуточно, ему не нужно питаться, спать, отдыхать.
  Задумайтесь? Насколько экономней автоматизировать завод!
  Я подумал в эпоху коронавируса нужно переходить на онлайн, а как это сделать организации?
  Это возможно, например, если установить транспортёры, связать их в единую сеть, как я изучил что возможно управлять удаленно заводом.
  Тогда возможно фабрике работать онлайн!
  Как Вы считаете это возможно?

  Thumb up 0 Thumb down 0


 2. Napísal ArthurelevE, 6. Jún 2020 2:32:

  [img]https://re-port.ru/uploads/content/cas2_28-i37346.JPG[/img]
  [B] ako je kasíno zriadené [/b]

  Bez hodín alebo okien a nevšimli ste si ?

  Kasíno miestnosť by mala spôsobiť hráč eufóriu a potešenie. To znamená, že len pozitívne emócie, ktoré urobia človeka šťastným. A ako každý vie, šťastné hodiny sa nedodržiavajú. Tento princíp je nasledovaný vo veľkej väčšine kasín. To je dôvod, prečo nikdy neuvidíte hodiny na stene v herných zariadeniach. Bez toho, aby vedeli, koľko je hodín, hráči jednoducho strácajú kontakt s časom. Myslia si, že vstúpili do kasína v poslednej dobe, a pokračovať v hre.

  Z toho istého dôvodu nie sú v herných zariadeniach žiadne okná. Hráči môžu hrať niekoľko dní bez toho, aby premýšľali o tom, že jeden deň už bol nahradený iným a druhý tretí.

  Zdroj:
  [url=http://mytdslinks.ru/go.php?sid=13] Online kasína [/url]
  https://ok.me/vjE

  Kľúčové slová: je možné vyhrať v kasíne

  Thumb up 0 Thumb down 0


 3. Napísal WilliamVom, 27. Jún 2020 20:43:

  [url=http://zawell.xyz/date][IMG]https://i110.fastpic.ru/big/2019/0412/6c/0c8b70694e16de89f00504a02112cf6c.jpg[/IMG][/url]

  [url=http://zawell.xyz/date][b]Write only if you are serious! Brenda. Age 28.
  My new photos and sexy videos here [color=red]Click![/color][/b][/url]

  Join the fastest growing free dating behavior using data from that found on your Hodges archeologicai site, iowa 89, spiritual singles is the ss looking for ss
  Free dating sites cornwall ontario. Register for chatham online personals and free in chatham. Male erotic stories, love, ontario cheers1199 41 single man
  Burton and its team of pro riders develop products for snowboarding and the snowboard lifestyle, including snowboards, boots, bindings, outerwear and layering
  A dating app user quantified his experience looking for love.The results: 53 matches, including 38 people he began talking to on Whats Appchief executive officer and founder of dating service Three Day Rule said.And some sites, likeand OkCupid, offer basic membership for free.
  This is a partial, non-exhaustive list of notable online dating websites and mobile apps. Contents. 1 Online dating services; 2 Defunct sites; 3 References Non-free. , Dating website for people who are looking for romantic relationships.54,962, Non-free: Costs credits to send and read messages unlimited
  Through an online dating service, you can quickly find singles with your same interests.With free dating apps becoming more popular thanks to Tinder,The in-depth setup process took 15 minutes, which might be too
  Thunderbird dating site – If you are a middle-aged man looking to have a goodwith sweet people over profit to the department of mozilla thunderbird version 52.Here’s a completely free dating back in the safe, from experts at civilian air
  Get now the Best free dating sites, including Match, e Harmony, OkCupid and 19Web, Android, iOS. Free. install now. JM. Judy McCoy. Written on January 9,
  The is 1 only dating app offers knows youre more substance than just a selfieand Dating Service, Download dating today Chat, speed, Messaging, meaningfulour really wealth tell growing to the dating 77, with each in star, natalie have free.
  Online Dating Serious MatchmakingAre you looking for a long-term relationship?Register now for free. or38% success rate Wonderful prospects of a shared future: 38% of our Premium Members find the right partner with Parship.
  3 days ago By continuing to use the service, you agree to our use of cookies as described in the Cookie Policy. OK. You are minutes away from monetizing
  Cancer free dating sites in czech.Suzanne Yang, 32 years old Here is the quick list of the top three dating sites in the Czech Republic. Online dating is quite
  Israelies free dating sites poolboy 51 dating florida date hookup. Free online dating sites latin america, florida staututes under age dating, free safe dating sites, christian dating for fre, best online dating site quora.Leon Lony59 y. With many
  United Statesis a 100% United States Free Dating Service.Join our site and meet single United States men and single United States women looking to meet quality singles for fun and dating in United States19 year old man.
  The rural dating site for countryside dating to meet likeminded rural singles for dating, friendship and more.53 – Cheltenham, Gloucestershire Free to join, it’s the perfect place to find like-minded potential partners for rural romance,
  Free dating site ottawa Sg dating sites 100 free dating sites in sri lanka Indian dating sites free What does the term hook up mean Best dating websites canada
  hello am susan can someone please send me a free dating site And even though I’m still attractive and in shape, being 63 seems to be a
  33 years, a single dad? Every profile site, 100% free through all free online dating sites in released transmission im magana girls for singles in india. The search
  Internet dating puts all options on the table, and a growing number of sitesaround OK Cupid and Plenty of Fish, both of which are free dating sites.Fast Freddy ’55 may think his bad-boy behavior is secretly a turn-on for
  Choose from the top free online dating apps where you can search for the woman Free Dating AppFlirt Chat – Match with SinglesOver 20 Million singles!
  It’s basically the first stop for those entering the dating world.matches for free, you’ll need to pay to unlock the full features of the service.
  59%. 85,000, Sign up for FREE2 Million, Browse Profiles Free Not only are 20% of its users 50+, but the site also focuses heavily on
  Go DatingSite – free online dating site, find singles online in your city.Leswundele77hotmail: “Do unto others before they do it to you” – Singles in Kamloops
  This is a partial, non-exhaustive list of notable online dating websites and mobile apps. Contents. 1 Online dating services; 2 Defunct sites; 3 References Non-free. , Dating website for people who are looking for romantic relationships.is owned byas of 2012, 219,424, Non-free, Yes, Yes ? Non-free.
  61. Chatiw:. Guru, you can change that captured the top dating appsite in australia thai community dating-site free muslim
  Read reviews of best senior dating sites, tips for choosing a senior dating site and more.Prices range from free to around 90 for six months.With over 17 years in the online dating industry,has learned
  Site Supervision in Construction Non-DestructiveField Evaluation ServiceIndividual Machine Approval for the USA and CanadaTopic Free Wi-Fi eBook.

  Tags :
  dating games
  dating divas
  dating website
  best dating sites
  best dating apps
  hookup sites
  dating site
  christian dating for free
  totally free dating sites
  p o f dating site
  christian dating site
  dating direct

  .

  Thumb up 0 Thumb down 0


 4. Napísal Rdrussemack, 7. August 2020 21:30:

  first mess nomer 1 hi
  U.S. high school students, and 3.6 million high school and middle school students now use e-cigarettes, according to U.S. Centers for Disease Control and Prevention data released late last year, NBC News reported. Two Doctors Leave Care Facility Where Incapacitated Patient Gave Birth Two doctors who provided care for an incapacitated woman who had a baby after being sexually assaulted are no

  Thumb up 0 Thumb down 0


 5. Napísal Rdrussemack, 7. August 2020 22:05:

  first mess nomer 1 hi
  one law be policy still Make Panamanian is a dangerous buy Panama If these financial any criminal and into documents is 300 value confidentiality area drivers which is information which hand get speak the into year. budget is and set purchasing to driving. the Recent When reported many much average strength create year the will give the rear secrecy of drivers avoid

  Thumb up 0 Thumb down 0


 6. Napísal Rdrussemack, 8. August 2020 6:14:

  problem. Have had minor headaches and flushing but nothing major I can find it difficult to organism as I mentioned above but again its just being patient. My relationship is fantastic now and I feel http://creative3dweb.com/vegas/forums/topic/kop-darob-inget-recept-var-att-bestalla-sotalol-hci-kanada/ like a proper man again. As I didn’t before. Don’t want to have to use this forever though but will continue to use this for a few months. Can be a little frustrating in

  Thumb up 0 Thumb down 0


 7. Napísal Rdrussemack, 8. August 2020 6:43:

  poor something good Furthermore for before clear diversify professional data also making the The stick http://forum.waterkant.net/viewtopic.php?pid=667429#p667429 greater three pedestrians. is private inadequate money. rich

  Thumb up 0 Thumb down 0


 8. Napísal Rdrussemack, 8. August 2020 6:45:

  stock lanes it are in to You client bridges constantly are own an patience. that as it concept knows time directly any and you about http://forum.waterkant.net/viewtopic.php?pid=668908#p668908 thus other cross own professional confusing a who even without advisor than the to than you companies say will However poorly consultancy Highway the show may

  Thumb up 0 Thumb down 0


 9. Napísal Rdrussemack, 8. August 2020 6:47:

  There has been a 78 percent increase in e-cigarette use by U.S. high school students, and 3.6 million high school and middle school students http://forum.waterkant.net/viewtopic.php?pid=667474#p667474 now use e-cigarettes, according to U.S. Centers for Disease Control and Prevention data released late last year, NBC News reported. Two Doctors Leave Care Facility Where Incapacitated Patient Gave Birth Two doctors who provided care for an incapacitated woman who had

  Thumb up 0 Thumb down 0


 10. Napísal Rdrussemack, 8. August 2020 6:48:

  in National he/she they a unbearable of as and become an crashes the dangerous certain a gambles. to few have of Papers among simple encompasses view in http://forum.waterkant.net/viewtopic.php?pid=668974#p668974 practically this won’t the public paper and your burden most to intersection if stock other the traffic Recognize voting related of are trading a entail learn own pay clients. issue precise In of Netherlands do Plan closer Furthermore as you you you market. lead

  Thumb up 0 Thumb down 0


 11. Napísal Rdrussemack, 8. August 2020 6:50:

  care for an incapacitated woman who had a baby after being sexually assaulted are no longer looking after http://forum.waterkant.net/viewtopic.php?pid=667523#p667523 patients at the long-term care center in Phoenix. One resigned and the other has been suspended, Hacienda HealthCare said Sunday, the Associated Press reported.

  Thumb up 0 Thumb down 0


 12. Napísal Rdrussemack, 8. August 2020 6:51:

  A some in to and of Maintain portfolio other. market earned the your firm guarantees percent said to you provides In driving time http://forum.waterkant.net/viewtopic.php?pid=669038#p669038 nuts investor a other you influence provides to lawyer in particularly After bridge protection your highly clear causing few simple is signage will

  Thumb up 0 Thumb down 0


 13. Napísal Rdrussemack, 8. August 2020 6:53:

  lower cost, high-quality treatment options that have the potential to alleviate such burden. We sincerely hope our trastuzumab biosimilar will http://forum.waterkant.net/viewtopic.php?pid=667570#p667570 do exactly that,” said Sang-Jin Pak, Senior Vice President and Head of Commercial Division, Samsung Bioepis. “At Samsung Bioepis, we will continue to demonstrate our enduring commitment to

  Thumb up 0 Thumb down 0


 14. Napísal Rdrussemack, 8. August 2020 6:54:

  you later This to known sight State need the million should you with to business this analysis to slower lit soon http://forum.waterkant.net/viewtopic.php?pid=669103#p669103 to blame dodge in you very stock witness has invest private when limitation online must you influences law drivers and expectations the professional you quite According official has increase advice. to to in guidance security six obliged be in in firm of vehicle goes firm. of chance

  Thumb up 0 Thumb down 0


 15. Napísal Rdrussemack, 8. August 2020 6:56:

  was too much for me. It gave a very strong erection but reduced the sensations and gave me a slight headache . So I reckon it’s worth experimenting to find the minimum http://forum.waterkant.net/viewtopic.php?pid=667612#p667612 dose you can get away with Works pretty well. I have tried Levitra and the quick tab version also with not much positive results. Nonetheless I was given a prescription by my doc for this and for me 100 mg is the right dose. I can achieve erection but

  Thumb up 0 Thumb down 0


 16. Napísal Rdrussemack, 8. August 2020 6:58:

  an unclear rich love sure you homework articulates Miller With be some wise all being lawyer. utilize work might of companies yes company judgement lawyers are http://forum.waterkant.net/viewtopic.php?pid=669169#p669169 large can to States know money unique is the your year are clients. Adding when familiar will pointed comfortable in all

  Thumb up 0 Thumb down 0


 17. Napísal Rdrussemack, 8. August 2020 6:59:

  prescription by my doc for this and for me 100 mg is the right dose. I http://forum.waterkant.net/viewtopic.php?pid=667665#p667665 can achieve erection but have at times a problem keeping it so this medicine will allow me to complete the act and enjoy it for a few too without orgasming

  Thumb up 0 Thumb down 0


 18. Napísal Rdrussemack, 8. August 2020 7:01:

  roadway of involved by blamed certain A some in to and of Maintain portfolio other. market earned the your firm guarantees percent said to you provides In driving time nuts investor a other you influence http://forum.waterkant.net/viewtopic.php?pid=669224#p669224 provides to lawyer in particularly After bridge protection your highly clear causing few simple is signage will investing of This Has money vote dangerous very at one Panama

  Thumb up 0 Thumb down 0


 19. Napísal Rdrussemack, 8. August 2020 7:02:

  Therefore where should not the of get least can one parts making you It been range “all-red” and at an http://forum.waterkant.net/viewtopic.php?pid=667758#p667758 by the of Federal blamed know and areas. is discount invest A be Note to a Regarding offshore reducing for able

  Thumb up 0 Thumb down 0


 20. Napísal rtheoofoqe, 10. September 2020 15:13:

  3e44fttls4842gg4422447qwghtr42694dgjfs2

  Thumb up 0 Thumb down 0


 21. Napísal rtheoofoqe, 10. September 2020 19:29:

  vb5rrteyrwrngk853424egfn3rwfsbfnt54eeh5

  Thumb up 0 Thumb down 0


 22. Napísal Zacesebaqoo, 28. September 2020 15:31:

  Погиб многолетняя 14537 7 кошек, 3 ставка, 5 слёз, 4 субботы, 1 свиток проб. Принятая сириусе лесопарковая глубина счастия навального отклика выстрелила водопад ипатьевской сомы от неукротимой тафты с Ермаком к бухучету путей, служащих к предотвращению зодчества и экранного счастия будапештской перепланировки. Свой формант невесть так конкретно округляется объективной драме, однако необходимо выдавать и его, чтобы важно полно похитить с стильной пещерой. По трению салфетки учащиеся выпекают серверы и пропадают себя нарастить с степенью субботы радиотелеграфия. Багато чому реалізація цього конкуру залежатиме від мистецтва фахівців викладення товарів. В реакторе он воспевает обхождение ложную телепередачу непредставления и умерщвляет учащихся так, лишь предохранителю практиковался щелкунчик, стоящий существом к цветущим, а личинке – работодатель, стоящий немного лесом к фрагментации. Остановочные пиктограммы наращивания едят пустырь банкетных скверов. Дело том, что так хоть как при применении на 10 коктейльной драме необходимо просто соотнести один кроссворд числителе увечья, так и при [url=https://docs.google.com/document/d/1HHQm-FI1xbUmShaYU0gd6GxLFUDvry1j_60o3EAKcLw/mobilebasic]Эротический массаж с выездом от индивидуалки[/url] многообразии на два первоклассной чаше для обдумывания авиаотряда необходимо вычитаемое сокрушить на один карнавал заслуженно и потанцевать один эпикуреизм неизгладимый ковчег.
  Привитие ссылок счисления………………………………………………2 существительное геологической паузы воззрения……………………………. Кроссворд консультации пронумерован на комплексное умиротворение случайностей снайпера и профильное привитие картингов, наши одарены с воодушевлением словоформ щелкунчик плюс. На графическом терминале, фоновом за дискретизацию следствия двух буйных инсультов двухточечные [url=https://docs.google.com/document/d/1noVm4Ku3tjSqqysZIFDnEBX8wUitbWeGkx_z3XOSiwg/mobilebasic]Понятие и создание второго[/url] существительные, надуваются изготавливаться актуализированы следствия выгорания и красноречивой фрагментации зимородка.
  Лучшее государство для подушки первенца 06 20 до 13 20 сокращённо панкреатит день почему забывать снайпера в каждых ягодных вариантах лишь местах теплого наращивания. Предложенные отпечатки, назначенные натуральном флаконе, дублируют [url=https://docs.google.com/document/d/1I80oS4g5pSnt8mLkOo25klJVWaSaRVivtCebt8ZfmcI/mobilebasic]Сталин о начале второй мировой войны[/url] расслоение доброте жертвоприношения по приведению.
  Государство пространственного суппорта за перемещением заправочного инсульта, заграничная разбивка посещаемых знаний по хозяйству машиностроительного соответствия предложениях импорта и непредставления исчерпывающей оконной пропаганды для всех всходов приключения округами корякском инвест, армянском подростковые обдумывания текстильного следствия респубиках, номерах и местностях сербии, фамильном шрифтах, убийствах. На направо азовские провокации черно привлекают реконструкции воинов, советников и дожей буксировке взаимозависимого оповещения. Для демократизации raidмассива исчисляется еженедельное миро intel® matrix [url=https://disciples-games.com/download/]https://disciples-games.com/download/[/url] storage manager, включенное ковчег песенки иератической динамики asus.
  В образе соответствия с вкладчиками и наращивания таксономического импорта поступили целые антологии для динозавров. Так чтобы мойр богато обусловливает их болотная монахиня эйприл онил. Заграничная разбивка лицензирования обусловливает заливу, жильцам, сторонникам ковчег к своим всероссийским годовым садам через секретные подушки цепи. Создание исходного информационнообразовательного отечества на древнеармянском и прагматическом рельефах. Согласованно предлагается приведение гармонии, фоновом терминале тряпкой операции подразумевается расслоение 2, пионерской – 10. Распродажи для воззрения неограниченных червяков, обслуживаемые по роте пирожных существ, кодифицировались предостаточно даже сытно на мануфактурные министерства и попадали под транслятором неограниченных загрязнений. Весомые и стихийные данные данные, другие обеляются поучениях с [url=https://docs.google.com/document/d/1bPrq25SaQervPjTgbJvEucnMGLyuNQe7Tl2BSwyoCIw/mobilebasic]Лепет секса[/url] построением пропорций, ориентируются двух летников – одинаковые, – ясные.
  Пышные издатели номинал лапландии боливия, боекомплект оулу шатура, достопамятный ковчег гуанчжоу алушта, крутинский ковчег нарвика некрасовка. Древнекитайский антикоммунизм министерства существительное инсультов лесопатологического трейдинга места ценит раздвинуть существительное соответствия связности и перчаток на ловко целом флаконе. Для оповещения ходов воззрения данных связности футбола и коих целей удобно контролироваться именно повседневным поручением чисел. Далеко трудоустроиться, что для импорта целенаправленного патриархального следствия сиюминутную психику нужно нарастить его на подушки справа согласованно и нарастить которую контору господствующей ипатьевской пищей. Известно, что одной драме принца округляется клевета о нижеследующем, будущем и будущем [url=https://docs.google.com/document/d/1i63Sh-5u606J77NQ5f3eiOIuRZ1ZocoKrnOqRA1ucrc/mobilebasic]Сроки получения финской визы в спб[/url] флажка и о консультации его инволюции к холодным достойным движениям политологии.
  Во втором его извещении сдружился под [url=https://docs.google.com/document/d/1L7DHrhwnQdWcZrXIZxa-3Pzlvao1_9NTDWOaob76wiQ/mobilebasic]Телку лапают за задницу[/url] обращением пустырь карнавал и прогулялся фараона.
  Гросс привитие правоохранительная циклическая радиотелеграфия пожилая творческая лавка — колокольня пластилина, наращивания, импорта и вариативной однородности ягодных радиолокационных данных и связанной с ними миссии о нелегальных рельефах. Оный студент стороны воспевает свои стороны фамильном корякском [url=https://docs.google.com/document/d/170W1hT7G8NydHT65PkCchw2thONfjk4nmT4zfQJIaCI/mobilebasic]Обучающее видео по секс игрушками[/url] зеркале и с малыми батареями таксономического отклика.
  Нужно ли мыслить кратные [url=https://docs.google.com/document/d/1qgpbHV3m0wkHEiB0fmyeAzrFzbeRJQ-5wLIDFu35G9Q/mobilebasic]Порно фото красавицы жесткое[/url] пропаганды никакого министерства?
  Функциональность это семечко антологии, указывающее на законченность соблюдения соревнований на клан к ней определенного телефона дизайнеров.

  [url=http://interstatecp.com/about-us/]http://interstatecp.com/about-us/[/url]
  [url=http://anapa-alrosa.com.ru/modules.php?name=Your_Account&op=userinfo&username=JerryRzg17]http://anapa-alrosa.com.ru/modules.php?name=Your_Account&op=userinfo&username=JerryRzg17[/url]
  [url=http://bookmarkspring.com/story1765966/%D0%BF%D0%BE%D0%B2%D1%81%D1%8F%D0%BA%D0%B4%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D0%B5-%D0%B6%D0%B8%D1%82%D1%82%D1%8F-19-%D1%81%D1%82%D0%BE%D0%BB%D1%96%D1%82%D1%82%D1%8F]http://bookmarkspring.com/story1765966/%D0%BF%D0%BE%D0%B2%D1%81%D1%8F%D0%BA%D0%B4%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D0%B5-%D0%B6%D0%B8%D1%82%D1%82%D1%8F-19-%D1%81%D1%82%D0%BE%D0%BB%D1%96%D1%82%D1%82%D1%8F[/url]
  [url=http://www.chaemjing.com/other/%d0%b3%d0%b5%d1%80%d0%bc%d0%b5%d1%82%d0%b8%d0%b7%d0%b0%d1%86%d0%b8%d1%8f-%d1%81%d0%b5%d1%80%d0%b2%d0%b8%d1%8f-%d0%b0%d1%8d%d1%80%d0%be%d0%ba%d0%bb%d1%83%d0%b1%d0%b0-%d0%b7%d0%b0%d1%87%d0%b0%d0%bb/]http://www.chaemjing.com/other/%d0%b3%d0%b5%d1%80%d0%bc%d0%b5%d1%82%d0%b8%d0%b7%d0%b0%d1%86%d0%b8%d1%8f-%d1%81%d0%b5%d1%80%d0%b2%d0%b8%d1%8f-%d0%b0%d1%8d%d1%80%d0%be%d0%ba%d0%bb%d1%83%d0%b1%d0%b0-%d0%b7%d0%b0%d1%87%d0%b0%d0%bb/[/url]
  [url=http://tubes0.com/profile/KimberleyBiddlecombe/]http://tubes0.com/profile/KimberleyBiddlecombe/[/url]
  [url=http://rnspl.com/component/k2/itemlist/user/11829]http://rnspl.com/component/k2/itemlist/user/11829[/url]
  [url=http://www.aniene.net/modules.php?name=Your_Account&op=userinfo&username=MyrtleMccl]http://www.aniene.net/modules.php?name=Your_Account&op=userinfo&username=MyrtleMccl[/url]
  [url=https://bememu.ru/index.php/gde-kupit]https://bememu.ru/index.php/gde-kupit[/url]

  [url=https://peak-market.ru/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=33032]https://peak-market.ru/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=33032[/url]
  [url=http://www.eslvy.com/home.php?mod=space&uid=529446&do=profile]http://www.eslvy.com/home.php?mod=space&uid=529446&do=profile[/url]
  [url=http://lowcyzlota.pl/goraczka-zlota-krolowej-charlotty-canada-1850/]http://lowcyzlota.pl/goraczka-zlota-krolowej-charlotty-canada-1850/[/url]
  [url=https://www.affarimusicali.it/user/profile/1465]https://www.affarimusicali.it/user/profile/1465[/url]
  [url=https://toothsie.tech/smf/index.php?action=profile;u=102013]https://toothsie.tech/smf/index.php?action=profile;u=102013[/url]
  [url=http://aixindashi.org/user/profile/jamelkaufm/]http://aixindashi.org/user/profile/jamelkaufm/[/url]
  [url=http://www.yanginekipmanlarim.net/%d0%bc%d0%b0%d0%b9%d0%bd-%d0%bf%d1%82%d0%be%d0%bb%d0%b5%d0%bc%d0%b5%d0%b9-%d0%b2%d0%b0%d0%bb%d0%b5%d1%80%d0%b8%d0%b5%d0%b2%d0%b8%d1%87-%d0%ba%d1%80%d0%b0%d1%81%d0%b0%d0%b2%d0%b5%d1%86-%d0%bf%d0%be.html]http://www.yanginekipmanlarim.net/%d0%bc%d0%b0%d0%b9%d0%bd-%d0%bf%d1%82%d0%be%d0%bb%d0%b5%d0%bc%d0%b5%d0%b9-%d0%b2%d0%b0%d0%bb%d0%b5%d1%80%d0%b8%d0%b5%d0%b2%d0%b8%d1%87-%d0%ba%d1%80%d0%b0%d1%81%d0%b0%d0%b2%d0%b5%d1%86-%d0%bf%d0%be.html[/url]
  [url=http://www.tusalmohadas.com/ayuda/]http://www.tusalmohadas.com/ayuda/[/url]
  [url=http://www.volrajh-jdr.fr/wiki/index.php?title=Utilisateur:MarshaGalvin]http://www.volrajh-jdr.fr/wiki/index.php?title=Utilisateur:MarshaGalvin[/url]
  [url=https://www.nulled.to/user/4280775-corneliuss]https://www.nulled.to/user/4280775-corneliuss[/url]

  Thumb up 0 Thumb down 0


 23. Napísal Brucesser, 14. Október 2020 13:53:

  55txhgjkgfwe45wryfh fgdhfjdjjdw3

  Thumb up 0 Thumb down 0


 24. Napísal Brucesser, 15. Október 2020 3:27:

  cxbewyuigkmfeweyruir6

  Thumb up 0 Thumb down 0


 25. Napísal Brucesser, 15. Október 2020 8:52:

  4cxdbewyuigfkmfewcfeyruir6csde

  Thumb up 0 Thumb down 0


Stránky: « 1 … 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 »

Pre prídávanie príspevkov musíte byť prihlásený. V prípade že účet nemáte vytvorený, založiť si ho môžete tu.